O czym chcesz poczytać na blogach?

Angelus

.::Słowo::. - .::Angelus::.

.::Eloe blox::.
Jam jest .::Mrok::.
Kto pojmie złożoność mroku,
tylko ten co z mrokiem walczył,
tylko ten kto mrok zwyciężył,
bo kto jemu uległ nie pozna go naprawde.
[Ludzie Cienie]
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Kategorie: Wszystkie | .::Foto::. | .::Kroniki Absurdu::. | .::Lubię kiedy Kobieta::. | .::Lubię::. | .::Słowo::. | .::cHwILki::. | .::konflikt duszy i umysłu::. | .::txt::.
RSS
wtorek, 17 stycznia 2006
.::Dzień::.
Każdego ranka budzi go swym pięknem.
Kazdego dnia w tęsknocie oczekuje jej spojrzenia.
Każdego wieczora tuli go do swego drobnego ciała.
Każdej nocy płoną.
00:39, angelus.art , .::Słowo::.
Link Dodaj komentarz »

Kameralny Chór ANGELUS

Plac Powstańców Warszawy 5
(obok Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego)

26.09.2010r. (ostatnia niedziela września)

godz. 17.30


Spektakl opowiada dzieje pewnej pokrętnej miłości.
Historia zostanie przedstawiona za pomocą Madrygałów (włoskich, renesansowych pieśni świeckich).
Warto zobaczyć, ZAPRASZAMY!


Wykonawcy - Kameralny Chór Angelus

grafomani.wordpress.com

Śląsku. Do tego bardzo dobrą muzykę, aktorstwo i kostiumy. Najważniejsza jednak jest praca kamery i budowa scen. Bardzo dużo tu statycznych kadrów-obrazów (w końcu to film o malarzach). Nasyconych kolorami, grą świateł krajobrazów silesii. Budowanie perspektywy jak na płótnie. Przepięknie.

"Żywy ogień" - Teofil Ociepka, źródło: www.sztukanaiwna.com

Jeszcze dwie rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Nagość. Hollywood przyzwyczaił nas do spolaryzowanej wizji. Albo totalny purytanizm, albo wulgarna, pornograficzna seksualność. W Angelusie nagość jest naturalna. Prawdziwa. Dwa: symbolizm. To nie tylko film o malarzach (obrazy, które widzimy na ekranie to reprodukcje oryginalnych dzieł), ale o okultystach. Wszystko ma swoje odniesienie. Czasem bardzo wprost (Arka, góra), czasem troszkę bardziej ukryte.

Krótko? Taki czas, zresztą nie ma co więcej pisać – trzeba obejrzeć. Film bardzo śmieszny. Bardzo mądry. I bardzo piękny. Na koniec muszę zaznaczyć, że film jest luźną interpretacją historii grupy janowskiej, ale pierwszy akapit tego wpisu jest w 100% prawdą. A obrazy prymitywistów z Koła Malarzy Nieprofesjonalnych zachwycają ludzi nie tylko w.

Harry Potter i Władca Smoków - Onet.pl Blog

Wpatrujac sie w dziwny nabytek. 

- I co teraz? - Zapytal Draco.

- Mysle ze musimy ja otworzyc... - Odparl Harry niezdecydowanie. 

- To moze ja ci najpierw powiem co o niej mowil profesor Lynx? Bo on ja nam pokazywal a nawet jestesmy jeszcze w trakcie robienia drugiego eliksiru z przepisu ktory sie w niej znajduje... - Powiedzial Draco i spojrzal na Harrego powaznie. 

- To ty wiesz co to za ksiazka? - Zapytal Harry. 

- No mniej wiecej... - Mruknal Draco. - Księga jest bardzo stara i nazwana jest Smocza Księgą, napisal ja Angelus Seregon, ktorego nazwisko wywodzi sie z pradawnego rodu pogromcow smokow... 

Draco musial klamac, ze dowiedzial sie tego wszystkiego na lekcji bo inaczej Harrego napewno zaciekawiloby jego zainteresowanie ksiazka. Zaraz po eliksirach wpadl do biblioteki, by dowiedziec sie czegos na temat tajemniczej ksiegi. Sam byl bardzo zdziwiony kiedy okazalo sie ze jedyna wzmianka o niej jest w Mitach i Legendach Czarnoksieżników Europy. Bo przeciez Mity i Legendy to nie fakty na ktorych sie mozna opierac. Skad Hector mial ta ksiege?

 - Zapisal w niej cala swoja wiedze na temat eliksirow otrzymywanych z.

Cień Anioła - Onet.pl Blog

Zapisz się do newslettera!!!

Tenebris Angelus

Blog Vampireczek666

Twarz nabiera demonicznych rysów drapieżnika, wydłużają się kły, oczy stają się żółte jak u kota. U niektórych Vampirów wydłużeniu ulegają też częściowo siekacze - można zaobserwować, iż krawędzie zębów są bardziej spiczaste niż, gdy ma ludzką twarz. Przybrawszy demoniczną twarz Vampira prawdopodobnie staje się silniejszy.

Przemiana w Vampira
Vampiry posiadają zdolność regeneracji, są odporne na większość broni. Są silne, jednak słabsze od Pogromcy. Potrafią się też bardzo szybko poruszać - aczkolwiek w serialu jedynym Vampirem, który przejawia te zdolność jest Angelus. Drusilla posiada także profetyczne wizje. Vampiry posiadają też pewne zdolności parapsychiczne, jednak prawdopodobnie nie wszystkie. Poza Drusillą, tylko Władca i Dracula stosowali jeszcze hipnozę. Możliwe jednak że Vampiry wykorzystują te umiejętności w mniejszym stopniu np. po to by zwabić ofiarę.Rosną im też włosy, mogą je także swobodnie przycinać. W sezonie 7 BtVS widać u Spike'a odrosty. W niektórych odcinkach na twarzach Vampirów płci męskiej można też zaobserwować zarost - ale może to być niedopatrzenie ze strony twórców. Vampiry mają także lepszy wzrok (widzą w ciemnościach), słuch i.

Blog VegetaWCH

Jest po angielsku, i w prawym dolnym rogu przysłania go reklama programu...

Komentarzy: 1 Nowe anime o tematyce wojennej 2007-06-02 Z okazji 60-lecia zakończenia drugiej Wojny Światowej w Japonii powstały trzy nowe filmy anime. Pierwsze dwa, Ashita Genki ni Nare! i Garasu no Usagi, opowiadają o losach dziewczynek, które straciły swoje rodziny w wyniku działań wojennych. Trzeci, zatytuowany Nagasaki 1945 - Angelus no Kane, miał być wydany w rocznicę zrzucenia bomby atomowej na Nagasaki, ale został opóźniony do 9 września. 

Ashita Genki ni Nare!:                            Garasu no Usagi: