O czym chcesz poczytać na blogach?

Andy warhol

Jedzenie ma znaczenie?

poniedziałek, 31 stycznia 2011
Najsłynniejsza Zupa Świata

Kiedy Andy Warhol w latach 50-tch ubie­głego stulecia  namalował serię obrazów przedstawiających puszki zupy Campbell, na pewno nie spodziewał się, że  to danie stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł sztuki na świecie. Trywialność tegoż pomysłu okazała się być niezwykłym projektem, który przyniół artyście sławę i.

Alternatywny przewodnik po Pradze

Już macie przepis na pieprzne (z przymrużeniem oka) Walentynki. Seans 13.02.2011.

6) Coś dla „technicznych” i miłośników praskich muzeów – po dłuższym czasie otwiera się znowu Narodowe Muzeum Techniki – dzień „D”, a może powinienem powiedzieć „T” nadejdzie 16.02.2011. Zobaczymy jak to wszystko wygląda po liftingu i czy spełnia wymagania nowej ery…

7) Warhol jest za to w tej krzykliwej erze „wiecznie żywy”, nawet jeśli wielokrotnie powielony i zbanalizowany. Dla tych, którzy w czasie spacerów po Starym Mieście zapragną się na moment ogrzać, polecam wystawę dzieł Andy’ego Warhola w galerii Dvorak Sec Contemporary na Dlouhej 5. Kuratorzy przekonują, że to nie jest kolejna wystawa replayów z podręczników historii sztuki XX wieku i należy się jej choćby odrobina uwagi…Wystawa nosi nazwę „Andy Warhol i Czechosłowacja” i oparta jest na 22 – letniej pracy dwóch autorów – Michala Cihlářa i Ruda Prekopa, którzy ponad dwie dekady.

somato.e-live

Andy warhola,. może więc jakby dlatego łatwiej o niemal wszystkim zapomnieć i znów opowiadać, zgrabnie kłamać i dobrze się przy tym bawiąc, ślady zostawiać dalej. nagromadzone słowa w wielce mądrych zdaniach dostatecznie uspokoiły tak wiele, że lekką ręką można wspominać o tym,. bardzo dobrze, że tak się dzieje.


2006-06-17 03:21:02
skomentuj (0)


andy warhol


czytam o andym w. cały czas.., biografia jest napisana z wielkimi szczegółami, może niemal z chirurgiczną precyzją chwilami bardzo, jednak powtarzające się zdania to kwieciste epitety dotyczące toksycznych sposobów niszczenia znajomych i przyjaciół, prawie od początku artystycznej kariery, przez cały czas, do końca, a z drugiej strony obraz człowieka.

.:: P.R.O.J.E.K.T. S.E.M.P. ::. - Zarezerwuj sobie miejsce w świecie nowego porządku

I bezczelności, znacznie wykraczająca nawet poza standardy młodych idealistów przepełnionych żądzą tworzenia, osiągania czegoś wielkiego i zmieniania świata. Być może czytając te słowa odczuwam pewne zażenowanie, ale jednocześnie uśmiecham się, widząc moje niestandardowe podejście do tematu, z którego jestem dumny również teraz.

---

Dlaczego Andy Warhol mnie nie kręci? Andy Warhol był genialny i przełomowy jak na swoje czasy, ale teraz ciężko jest mi dostrzec w jego pracy coś pięknego. Po prostu ciekawostka historyczna.
(22 lutego 2007, 13:32)


Co jest bardziej wartościowe, praca stworzona w jakimś nurcie jako pierwsza, czy może ta, która jest zwyczajnie lepsza? Co jest ważniejsze, pionierskość.

Hmm, jest tyle marzen, jest tyle mysli... czarna-mgielka blog

Temptation troche nieprofesjonalna, ale w koncu o WT
Nighwtish uwielbiam
ApO Zajebista strona
Papa Roach Oł yeah :)
Apocalyptica ma kochana
Nirvanka Kurt i Nirvana - po prostu
Maideniiii Extra stronka dla fanów Maidenów
Iron Maiden! Spoko stronka o tym zajebistym zespole :)

PoP ArT
Angielska strona o pop arcie Bardzo fajna :)
Andy Warhol po angielsku
Pop Arcik :D eh...:)
Andy Warhol... ...i,of cors, pop art

Małe co nieco
Snoopy... kto go nie lubi?! no bo jak złapie takiego... :)
Garfield Mrau... :)
Trampki Kto nosi? :) Ja tak!
Hippisi :) ah... peace !
Happy Three Friends hmmm... :P
South Park... ponownie nie moglam sie oprzec, i dodalam tego linka =)
SoUtH.