O czym chcesz poczytać na blogach?

Andrew lloyd webber

Tydzień filmowy - Onet.pl Blog

PIĄTEK, 20:00, ZONE EUROPA

Jesus Christ Superstar - muzyczny

Wspaniała interpretacja przeboju Tima Rice'a i Andrew Lloyd Webbera - opera rockowa, która opowiada historię ostatnich tygodni życia Chrystusa. Kręcąc wszystkie sceny w Izraelu, reżyser i producent Norman Jewison stworzył wspaniały przykład nowoczesnego filmu z niezapomnianymi.

"Po to s± marzenia, by wci±ż nam nie było Ľle...
"Ich oczy maja dziwny blask"

"Fascynuja, niepokoja, zadziwiaja, czaruja. Od ponad 20 lat sa znakiem rozpoznawczym i symbolem jednego z najslynniejszych musicali swiata. Jego tworca jest Andrew Lloyd Webber. Zainspirowany pelnymi uroku i poetyckiego wdzieku wierszami o kotach Thomasa Stearnsa Eliota, po raz pierwszy podjal sie zadania w nietypowej dla siebie kolejnosci. Napisal muzyke do istniejacego juz tekstu, a nie.

just-a-momente - Onet.pl Blog

Inne od innych ludzi...

***
i muzycznie się rozwijam i delektuję...
z jednej strony soundtrack'iem z "Love never dies" - nowego musicalu Andrew Lloyd Webber'a, mającego być kontynuacją "Upiora w operze"; jak na razie po przesłuchaniu mam dość mieszane uczucia, może to to dlatego, że słucham i nie mam obrazów przed oczami, jak to zwykle bywa przy słuchaniu.

podobno móc to chcieć. szkoda, że mi się nie chce... - bloog.pl

    Czterech lat zagrał on Czwartą Symfonię Beethoven'a po usłyszeniu jej w radiu.

  • Hugh Grant, jako dziecko, brał lekcje gry na pianinie u matki Andrew Lloyda Webbera, jednak kiedy przerwał naukę, zapomniał wszystko, czego się nauczył. Przed kręceniem filmu musiał nauczyć się grać te partie utworów, w którym widać było jego palce na klawiszach.


  • .