O czym chcesz poczytać na blogach?

Amy lee

Dies Ater :: Quia fortis est ut mors dilectio... [Bo miłość jest mocna jak śmierć]


- Walka nigdy się nie kończy - mruknęła Lily, choć sama nie do końca wiedziała, co właściwie ma na myśli.
Przez chwilę Ron przyglądał jej się bardzo uważnie. Nic już nie powiedział, ale nie musiał, Lily wiedziała, co chce jej tym milczeniem przekazać.
- Dzień dobry. - Zza jej pleców dobiegł głos profesor Lee.
Ron oderwał wzrok od twarzy Lily, podszedł do kobiety na wózku i uściskał ją krótko.
- Dziękuję, Amy - powiedział. - Wiesz za co.
- Wiem. - Skinęła głową. - Opiekuj się rodziną. Zobaczymy się w pierwszy dzień świąt.
- Do zobaczenia.
Ron odszedł w stronę grupy Weasleyów. Powiedział coś i wszyscy się odwrócili i pomachali. Lily odmachała. Potem złapała Jimmy’ego za rękę i spojrzała na Lee.
.

Gothic Rock , Evanescence i ja - Onet.pl Blog


16 lutego 2007
plotka

 Wiecie co się stało! pewnie słyszekiście tą plotkę.  .Podobno Amy Lee żeni się ... ale z kim ze swoim...po prostu nie mogę o tym pisać to zbyt  przerażające przykro mi ale o tym musicie się dowiedzieć od kogoć innego(podpowiem tylko że to coś blisko koło.

Blog amyevanescence

hej

Dziś mam dla was troche informacji o zespole.

Evanescence - amerykański zespół rockowy z elementami metalu gotyckiego oraz wpływami innych stylów muzyki, uformowany w 1996 roku, przez wokalistkę Amy Lee oraz gitarzystę Bena Moody'ego. Nazwa zespołu w języku angielskim oznacza efemeryczność - przelotność, zanikanie.

Muzycy

Obecny skład zespołu

* Amy Lee - wokal, pianino
* John LeCompt - gitara elektryczna
* Terry Balsamo - gitara elektryczna
* Rocky Gray - perkusja
* Tim McCord -.

Lacrimoosa

Więc postanowiłam cosik napisać. A mianowicie o drugiej, wydanej płycie Evanescence – The Open Door (Otwarte Drzwi). Została ona wydana w 2006 roku – 3 lata po debiucie płyty Fallen. Album zawiera 13 piosenek. Wszystkie teksty są pisane prawie tylko przez Amy Lee i Terry’ego Balsamo (po odejściu Bena Moody’ego, został nowym gitarzystą). Ale prawie robi wielką różnicę. Sama Amy Lee napisała 3 piosenki, a wraz z Johnem LeCompt’em jedną. Naprawdę dużo  Płyta została wydana przez  Wind-Up Records. Zawiera 5 singli: promujący płytę Call Me When You’re Sober

O 2 następnych piosenkach: Cloud Nine (Dziewiąta Chmura) oraz Snow White Queen (Królewna Śnieżka). Oba utwory są bardzo dobre, choć brakuje mi tu już mocnego, rockowego grania. Ale są one w porządku. Następnie, proszę państwa, przepiękna Lacrymosa (Dzień Płaczu). Ah, tu chyba nie trzeba nic mówić. Amy dość dobrze wykorzystała tutaj utwór Mozarta. Jest to dość melancholijne, ani to ballada, ani jakieś mocne, rockowe granie.

Następna piosenka to zaraz po Hello, najsmutniejsza piosenka Amy. A mianowicie jest to Like You (Taka jak ty). Utwór jest znowy dedykowany jej.

..::E*v*A*n*E*s*C*e*N*c*E::..

Komentarzy: 2 EvAnEsCeNcE...jako zespół 2006-08-13 B!oGrAf!a: Założycielami zespołu są wokalistka Amy Lee oraz gitarzysta i autor piosenek Ben Moody. Poznali się oni na obozie wakacyjnym w Arkansas. To właśnie tam Moody usłyszał jak Lee gra na pianinie znany przebój I'd Do Anything for Love. Zespół zaczął sie formować w Little Rock połowie lat 90'. Członków zespołu inspirowali tacy artyści jak Björk czy Jimi Hendrix. W tym.