O czym chcesz poczytać na blogach?

Amtsgericht

Adwokat Niemcy – Kancelaria Prawna

Kancelarią adwokacką w Löcknitz (przy Pasewalku) i w Szczecinie (al. Wojska Polskiego), a także mamy siedzibę w Berlinie i z chęcią udzielimy Państwu porady.

4 odpowiedzi na „Postępowanie przed sądem Amtsgericht w Pasewalku w Niemczech

puk puk! kto tam? prokurator!

I dodatków za długoletnią pracę.

Obecnie zarobki sędziego uzależnione są od czynnika rynkowego jakim jest przeciętna płaca. Poprzednio, czyli przed 22 kwietnia 2009 roku były one zależne od kwoty bazowej określanej corocznie w ustawie budżetowej. Mimo, że mnożnik był wyższy (3,3) to kwota bazowa była znacznie niższa i wynosiła około 1500 zł.

Jako, że ostatnio interesuje mnie co dzieje się u naszego zachodniego sąsiada postanowiłem sprawdzić też ile zarabia sędzia niemiecki. Takie informacje zawiera Bundesbesoldungsgesetz (czyli w wolnym tłumaczeniu ustawa o pensjach związkowych), która nie zawiera żadnych mnożników tylko czystą informację, że sędzia w Amtsgericht (czyli odpowiedniku naszego Sądu Rejonowego) zarabia na początku 3416 euro (czytane z niemiecka ojro) brutto. Z biegiem czasu pensja ta może wzrosnąć do 5534 euro nie wliczając ewentualnych dodatków.

Powyższy wpis ma charakter informacyjny i nie zamierzam użalać się nad zarobkami sędziów, ani mówić, że zarabiają "kokosy", a orzeczenia przez nich wydawane są guzik warte (zrobią to za mnie chętnie bywalcy forum onetu). Trzeba jednak przyznać, że zarobki sędziego na poziomie wcześniejszym były nie do utrzymania z punktu widzenia zdroworozsądkowego, bo sędzia zarabiający 3500 na rękę wydający wyrok w sprawie o 100 000 zł, a czasem większej (takie przypadki przewiduje kpc np. sprawy o.

zap17 | e-blogi.pl

Inicjatywy Antoniego Thuma powstała Grodziska Orkiestra Dęta.
    * 1932 - 1 kwietnia zlikwidowano powiat grodziski i w całości włączono go do powiatu nowotomyskiego, Grodzisk był największym z 6 miast tego powiatu, a Nowy Tomyśl dopiero piątym (2 576 osób)[16].
    * 1939-1945 - okupacja hitlerowska, 9 września 1939 roku Niemcy zajmują miasto.
    * 1940 - następuje rozbiórka synagogi i cmentarza (kirkutu) żydowskiego.
    * 1940-1942 - w mieście na terenie więzienia istniał obóz jeńców angielskich.
    * 1941 - administracja niemiecka przywraca powiat grodziski (Kreisland Grätz), w mieście działa Sąd Obwodowy (Amtsgericht Grätz) i więzienie sądowe (Gerichtsgefänis) obejmujące swym zasięgiem powiat grodziski i włączony dawny powiat nowotomyski, a od października 1943 więzienie w Grodzisku przejęło także funkcję po zlikwidowanym więzieniu w Wolsztynie[17].
    * 1942-1944 - w gmachu szkoły działa szkoła junkrów hitlerowskich przeniesiona z Berlina.
    * 1943 - władze okupacyjne przystępują do budowy północnej dzielnicy mieszkaniowej, za torami kolejowymi (ukończono tylko jedną ulicę Nowe Osiedle, zw. potocznie Berlinkiem).
    * 1945 - 24-27 stycznia walki Armii Czerwonej i grupy ok. 120 polskich ochotników o Grodzisk, 27 stycznia następuje niemiecki nalot.

SowaLeaks

Z nadesłanej propozycji ze względu na trudności w zrozumieniu sensu uprawianego przez Pana środowisko politykierstwa szkodliwego dla Niemiec, Polski i Rosji, a mającego na celu jedynie mataczenie w celu mówienia fałszywego świadectwa na korzyść Jarosława Kaczyńskiego (dla ciekawskich patrz w google: milek, organizacje, saarbruecken).

To jest grzech w Kościele Katolickim, takie dawanie fałszywego świadectwa.


Natomiast gdyby Pan robił wciąż jeszcze za Prezesa Towarzystwa Higieny Psychicznej i utrzymywał wciąż jeszcze stosunki organizacyjne ze swoją Małżonką, która też jest Dr. w tym towarzystwie psychiatrycznym, to gdyby miał Pan jakieś wizyty polityków żydowskich z Polski u siebie w domu, to zapraszamy do nas do wód. Mamy tu po sąsiedzku Wiesbaden, Bad Soden i Bad Nauheim.


Z poważaniem
Magda Hanß
Polnisches Kulturzentrum e.V.
 
Polski Ośrodek Kultury jest zarejestrowaną sądownie reprezentacją Polaków zamieszkałych we Frankfurcie nad Menem i Landzie Hesja, prowadzącą działania statutowe o zasięgu ogólnofederalnym. VR 11226 Amtsgericht Frankfurt am Main Steuernummer 47 250 9479.

wyprawyrpa | Wyprawy do Afryki inaczej

Wstąpiliśmy do Brauhaus na lokalne piwo Windhoek, przez chwilę możesz być pewien że jesteś w Monachium. Ale, kiedy wychodzisz, lokalny sprzedawca wciska ci afrykańskie pamiątki, wtedy przypominasz sobie że jesteś w głębokiej Afryce. W 1892 roku, kapitan Curt Von Francois zbudował tutaj jednostkę wojskową i sztuczny port jako ostoja dla rozszerzenia kolonii niemieckich w południowo- zachodniej Afryce.
Jedyny naturalny port w tej części wybrzeża był w Walvis Bay, a już był kontrolowany przez Kolonię Przylądkową. Niemiecka okupacja miasta była stosunkowo krótka (Swakopmund został przejęty przez RPA po I Wojnie Światwej ), wiele ważnych budynków zostało wzniesionych w tym okresie.
Dominantą jest oryginalny gmach sądu (Amtsgericht) na ulicy Garrisen, podczas gdy więzienie (Gefängnis) jest naprawdę niezwykłe, z fasadą przypominającą wystawne domy niemieckiej szlachty.
Po krótkiej, pół godzinnej przechadzce, szliśmy ponownie wzdłuż wysadzanej palmami promenady w kierunku molo, gdzie można zjeść obiad ze świeżych ryb..
Następnego dnia udaliśmy się do Walvis Bay oglądać pelikany ona wspaniałej Vlei (słona dolina). Choć miałem wielką ochotę do wypadu dalej na południe do Sandwich Harbour, jednak biuro turystyczne mocno odradzało nam samodzielnej wycieczki pojazdem 4X4, chyba że kierowca będzie miał doświadczenie w nawigacji na wydmach i ruchomych piaskach.
Swakopmund i okolic oferują nieograniczoną różnorodność w dostępnych.

sowa

So sachlich und fundiert über den neuesten Stand informieren. Und das Ziel von was-wir-essen.de ist  heute genauso wie vor 10 Jahren: Die Handlungskompetenz des Einzelnen in Sachen Lebensmittel zu stärken. Denn nur gut informierte Verbraucher können beim Einkauf Qualität erkennen und optimal für ihre Familie sorgen.

Verantwortliche Redaktion:
Dr. Claudia Müller, Bonn

Chefredaktion (v. i. S. d. P.):
Dr. Wiltrud Groß-Steinberg
aid infodienst Ernährung, Landwirtschaft, Verbraucherschutz e. V.
Heilsbachstraße 16
53123 Bonn

mit Förderung durch das Bundesministerium für Ernährung, Landwirtschaft und Verbraucherschutz aufgrund eines Beschlusses des Deutschen Bundestages
Vereinsregister (Reg-Nr.: 2240) Amtsgericht Bonn
Geschäftsführender Vorstand: Dr. Margareta Büning-Fesel (Herausgeberin im Sinne des Pressegesetzes)

http://sowa.quicksnake.es/Bienvenida-a-Alemania/Alles-ber-Lebensmittel-10-Jahre-www-was-wir-essen-de

Stop Syjonizmowi

Mój komputer oraz dwie kopie książki Mattogno, jedną otrzymaną od autora, drugą przysłaną mi przez Niemkę mieszkającą w Anglii, w której przepraszała mnie za wiele błędów w tłumaczeniu spowodowanych faktem, że Anglik, który dokonywał składu tekstu, nie bardzo znał niemiecki. Po miesiącach oczekiwań otrzymałem z powrotem mój komputer, był niesprawny. Prowadzenie postępowania karnego przeciwko mnie zlecił prokurator z Mannheim, Grossmann, a nadzór nad nim miał sprawować “Bundesamt für Verfassungsschutz” (Główny Urząd Ochrony Konstytucji)! Mamy więc tylko tak zwane Prawo Podstawowe, jakie nigdy nie zostało zatwierdzone/przegłosowane przez Niemców jako suwerenny naród. Latem 2009 r., wniesiony został akt oskarżenia do „Amtsgericht” (sąd rejonowy) w Weinheim, moim rodzinnym mieście. Nie miałem prawnika, ponieważ uznano, że NIE jest niezbędny. Chciałem tylko zobaczyć, co sąd w jednoosobowym składzie „zrobi” z mojego oskarżenia, więc nie zawalałem go zbytnio stosami papierów. Proces skończył się w jeden dzień. Orzeczenie brzmiało: 4 miesiące więzienia w zawieszeniu (na trzy lata) plus 600 euro grzywny oraz obowiązek zapłaty kosztów postępowania.

Prokurator Grossmann, który zażądał 6 miesięcy więzienia, złożył apelację, ja też. Teraz sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Mannheim („Landgericht” Mannheim), to taka kopia Norymbergi dla niemieckich Rewizjonistów. Sąd niższej instancji (“Kleine Strafkammer”) składa się z.