O czym chcesz poczytać na blogach?

Amstaff

Porady dla Zwierzomaniaków! - Onet.pl Blog

więc trzeba mieć na niego pozwolenie.


Jeśli chciałbyś/chciałabyś kupić amstaffa, to:

  Dokładnie zapoznaj się z opisem rasy, a szczególnie jej charakteru.

  Zastanów się, czy masz dużo wolnego czasu, by poświęcić go na wychowanie psa.
  Wybierz DOBRĄ HODOWLĘ, gdzie właściciele są pochłonięci pasją i swoim hobby, a nie zyskiem.
  Hodowla musi być zaufana.
  Zdecyduj się na szczenię po rodzicach RASOWYCH (tzn. rodowodowych).
  Lepiej nie szkolić amstaffa na psa obronnego.


Jeżeli kupisz szczeniaka z zaufanej hodowli, dopełnisz wszystkich obowiązków, wyszkolisz go, będziesz spędzał/a z nim dużo czasu, to możesz być pewny/a, że będzie on dla Ciebie doskonałym towarzyszem.Szczegółowe opisy rasy i inne przyjazne strony dla przyszłych amstaffo-maniaków:

Strona o Amstaffach

Blog samgogo

Prawdziwego Amstaffa. Żyje 15 lat i wyjątkowo łagodnie obchodzi się z innymi zwierzętami oraz dziećmi. Dobrze czuje się w mieszkaniu jeśli zapewnimy mu możliwość wybiegania się na spacerach, nadaje się również do domku z ogródkiem jednak ze względu na krótką sierść nie jest odporny na zimno i porą zimową powinien raczej przebywać w domu. Niestety nie jest to rasa przeznaczona dla każdego, ze względu na dużą siłę wymaga od szczenięcia bardzo stanowczego prowadzenia i dużej kontroli. To też osoby starsze lub dzieci nie są wstanie zapewnić wymagającej przy tej rasie kontroli. Prawidłowo wychowany i wyszkolony Amstaff może być wspaniałym psem rodzinnym. Osoby niezrównoważone psychicznie, nabywające psa tej rasy w celu wyzwolenia w niej nadmiernej agresji do ludzi i zwierząt, by imponować otoczeniu i wzbudzać strach nie powinny posiadać tego psa.

 
                        Komentarzy: 0 AMSTAFFY 2010-11-03

staramsie

Do listy.


Tagi: balkonetka buła lobby stanik stanikomania
12:20, prokrastynatorka
Link Dodaj komentarz »
Problemy z listą mailingową.
Być może już kiedyś gdzieś to umieszczałam.
To króciutki przykład, co może zrobić z człowiekiem upierdliwe forum.

Od razu zaznaczam, że miało to miejsce ponad trzy lata temu. Nie mam amstaffa, tamtego przygarnęliśmy tylko na jakiś czas, bo zdychał. Obecnie mieszka w pięknym, słonecznym domu z ogródkiem i ma kochającego pana.

forum@amstaff.info.pl pisze:
> Poniżej jest email wysłany do Ciebie przez administratora "amstaff.info.pl". Jeżeli uznasz go za spam, jest obraźliwy lub w jakikolwiek sposób Cię niepokoi skontaktuj się z webmasterem forum pod poniższym adresem:
>
> forum@amstaff.info.pl
> pozdrawiam admin@
>
>  
Witam;-)
Nie uważam majla za spam, nie jest obraźliwy, ani mnie nie niepokoi;-). po prostu nie mam już amstaffa i zapomniałam, że.

Blog kukawa13579

Zaczęli spotykać się z olbrzymia niechęcią a nawet wrogością. Część miłośników rasy postanowiła hodować pit bulle nie dla ich walorów psów walczących a dla pięknego wyglądu i wspaniałego charakteru jako psa rodzinnego. Był to początek rozłamu w dotychczas jednej rasie.
W 1936 roku rozdzielono psy walczące od wystawowych - rasa została uznana przez AKC pod nazwą "Staffordshire Terrier", a w 1972 zmieniono na "American Staffordshire Terrier". Pierwszym zarejestrowanym Staffordem była suka: WHEELER'S BLACK DINAH. Pierwszym Championem został MAHER'S. W 1955 wystawę w Riverside wygrała suka amstaffa CH.SHAREVALPAD PANDORA, która została wykorzystana później do opisu wzorca.

Siła, odwaga, wierność, towarzyskość to niektóre cechy które otworzyły Amstaffowi drzwi do świata reklamy:
- był on symbolem wytwórni płytowej "Victor",
- potem producentów obuwia "Buster Brown",
- nastepnie światowy lider na rynku odzieży LEVI'S udowodnił że produkuje najbardziej wytrzymałe jeansy, których nawet Amstaff nie jest w stanie rozerwać.
- gdy poszukiwano psa "aktora" do roli komediowej filmie OUR GANG, bez wahania wybrano Amstaff'a.Pete z.

Mój Świat - Onet.pl Blog

Wprowadzić taki schemat postępowania:

- unikaj nieprzewidzianych spotkań z innymi psami

- zachowaj dystans od psów, na który pies nie reaguje stresem (nie przejawia sygnałów uspokajających)

- skup psa na sobie, zmotywuj do pracy na spacerach (poprzez smakołyki lub zabawkę)

- zaplanuj spotkanie ze stosunkowo łagodnym psem, po czym na spacerze rozpocznij oswajanie z nim poprzez sukcesywne zmniejszanie dystansu między psami.

- cały czas obserwuj psa i w chwili kiedy będzie niespokojny, spięty, natychmiast zwiększ dystans i przerwij ćwiczenie

- powtarzaj całą sekwencje z tym samym psem, aż Twój amstaff nie będzie spięty, wtedy możesz znów zmniejszyć dystans

- jeśli będzie spokojny, to pamiętaj o nagradzaniu go smakołykami lub zabawką

- nagradzaj też psa za każde spokojne spojrzenia na drugiego psa. Będzie to dla niego sygnał, że tamten pies wiąże się z jakimś pozytywnym bodźcem, i że nie jest niebezpieczny

- coraz bardziej zmniejsz odległość, aż psy będą mogły spokojnie przebywać obok siebie bez nerwowych reakcji. Cały czas nagradzasz psa za spokój. Nie nalegaj też na kontakt z tym drugim psem, chodzi tylko o to, aby Twój pies go nie atakował.

- jak opanujecie jednego psa, wybierasz.

zwierzaczkowo --zwierzaczkowo

Życie...; dobermany

,
psy przepiękne (jedne z moich ulubionych!), atletyczne, także do wszystkiego, na dodatek- budzą respekt, są eleganckie. Niestety- nie wszyscy zdają sobie sprawe, że to nie są łatwe psy do prowadzenia i, że pochodzenie rodziców jest bardzo ważne, bo teraz zdarzają sie agresywne osobniki, nękane bardzo wieloma przypadłościami z m.in. dysplazją stawów biodrowych... a przecież to bardzo zdrowa i odporna rasa!
Długo by jeszcze wymieniać rasy, które cudem unikły tego, co ONy.
Później, równolegle z następnymi rasami, pojawiła się moda na 'ostre psy', czyli
Amstaffy i Pitt Bulle


jednymi z najczęstszych i najmniej odpowiedzialnych właścicieli są tkz. dresy, trzymający takiego psa dla szpanu, albo walk psów. Naszczęście są jeszcze ludzie odpowiedzialni i hodujący te psy z pasji, bo są to piękne i wszechstronnie uzdolnione rasy, które padły ofiarą mediów i 'dresów'. Naprawdę, dobrze ułożony amstaff czy pit z dobrej hodowli, to psy lagodne, rodzinne- kochające dzieci, ale czasami cięte do innych zwierząt (wszystko zależy od socjalizacji). Wpadły w wir mody i teraz rozmnażane są kundelki, które nazywają 'ich hodowcy' pittami, czy amstaffami..