O czym chcesz poczytać na blogach?

Amplituner

Okazje sprzętu grającego w internecie


Link Dodaj komentarz »
środa, 28 lipca 2010
RADMOR 5102 HiFi Quasi Quadro

Zapaleni "radmorowcy" i "unitromaniacy" chyba dlugo czekali na taką aukcje. Kultowy Radmor 5102 w idealnym stanie.  Dla tych co się nie orientują - Unitra to nieistniejące obecnie  Zjednoczenie przemysłu Elektronicznego i Teletechnicznego, powołane w 1961 (http://pl.wikipedia.org/wiki/Unitra ). Radmor był jedną z zrzeszonych fabryk, produkował on głównie sprzęt dla wojska. Z akustyką dla zwykłych ludzi mieli mało współnego (pare wypuszczonych amplitunerów, para kolumn itp), lecz jak już się za coś brali - to porządnie.

 

Amplitunery z serii 51xx cechowały się (i nadal) pięknym brzmieniem, przyjemnym dla ucha. Wbudowany tuner radiowy jest najlepszym odbiornikiem wyprodukowanym w Polsce. Do tego piękny wygląd (były produkowane w kolorach: czerń i srebrzysty), w epoce "póznego Gierka" każdy marzył o takim sprzęcie. Amplituner posiada system Quasi Quadro. Są to po prostu dodane dwie dodatkowe końcówki mocy, które przenoszą część dżwięku na dwa tylne kanały, tworząc niepowtarzalną scenę muzyczną i przestrzeń.

 

 • Moc: 2 x 25W (przód) i 2 x 15W (tył)
 • Pasmo przenoszenia: 20.

zaginiony blog

Przegląd teledysków (sztuk 25), więc zamiast zaimprezować o wpółdotrzeciej zawinęliśmy się w liścia aby obudzić się w sobotnie przedpołudnie. Śniadanko zjedzone po porannym tarzaniu się w wyrku (nic nie było, NIC nie było :P). A wieczorem nadchodziło spełnienie oczekiwań które postawiłem sobie już miesiąc temu: impreza w Piekarni gdzie miał grać Nic Fanciulli. I fakt, postawiony cel został osiągnięty, sama impreza była super, ale..... ale miałem totalnie zjebany humor z powodu zajścia przedimprezowego.
Mój współlokator wywniął numer w postaci zaproszenia dwóch totalnie najebanych prostackich heteroli którzy pod moją nieobecność zdewastowali część mieszkania. Efekt? W kuchni wybita szyba, amplituner spalony, podłoga w czymś lepkim (jasne - alkohol), w mikrofali kurczak, na podłodze w pokoju kiełbasa, towarzycho o 6ej rano dostało nakaz exmisji, kolega współlokator dostał czerwoną kartkę. Decyzja o pożegnaniu już podjęta, ale kur...a musi jeszcze naprawić szkody. Obiecał że do końca tygodnia wszystko będzie Ok. Zobaczymy
Aha i dowiedziałem się jeszcze że brak mi inteligencji i pewności siebie. Jak on to wybadał?

Za to niedzielny wieczór był już o wiele milszy. Najpierw przeprosiny i deklaracje a potem extra kolacja z kimś naprawdę uroczym. Może status singla znowu przestanie być aktualnym. Zobaczymy:)

Oraz jestem uzależniony od chata

skomentuj (1)

mała czarna pokręcona

 • Skocz do archiwum
 • Skocz do wyszukiwarki
 • Skocz do zakładek

mała czarna pokręcona

Wpisy

 • niedziela, 15 stycznia 2012
  • Wkrótce to zgon zaliczę :(

   Wczoraj i dziś Shrek na naukach, a ja sama na polu bitwy. Raz na tarczy, raz pod.

   Młody najpierw bawił się pokrętłem od amplitunera, potem dorwał się do pilota od niego-efekt -jak huknęło, to niemal szyby nie wyleciały, mnie serce stanęło, a dzieci w ryk.

   Był spacer, testowanie nowych smaków, froterowanie podłogi itp. Zauważyłam, że Młody wsadza paluszka do ucha, coraz częściej i płacze. Ku.... Dzieci w wózek i do szpitala. Tam wysłuchałam, że nie powinnam tu przychodzić, tylko jechać do przychodni. Jak ku...I jeszcze recepta z refundacją, a w rzeczywistości bez niej, bo strajk aptekarzy. Co za absurd, paranoja, kpina... z ludzi, tych najbiedniejszych, potrzebujących.

   Młody-zapalenie obu uszu.Antybiotyk :( Buuuu buuuu nie ma wyjścia. Młoda na razie zdrowa, Boziu oby jej tak zostało-błagam. W nocy Młoda zsunęła się z łóżka-wyła.

Zapiski z tamtej strony :)

Się pod nią podpisać. Od czasu wyjazdu do Szkocji i pierwszej pensji marzy mi się porządny sprzęt audio. To już nie będzie wydatek rzędu kilkaset złotych, ale kilku tysięcy. Ja przecież już teraz z pogardą spoglądam na wieże po 1000 zł. Ten wrodzony perfekcjonizm stanie się kiedyś moim przekleństwem. Teraz skrywa się we mnie i nie ujawnia, bo najzwyczajniej w świecie brak mi funduszy na urzeczywistnianie tych zachcianek. Przecież tylko dlatego od dwóch lat nie mam głośników przy komputerze, bo po pierwsze żal mi na nie pieniądze, po drugie - to i tak już nie to, czego potrzebuję. Kiedyś pewnie nadejdzie czas, gdy będę odejmował sobie od ust jedzenie, byle tylko szybciej zebrać na nowy amplituner. Tia, ja przecież całe 3 lata na studiach żyję na kanapkach i wożę jedzenie z domu, byleby tylko samemu nic nie wydawać. Marnie, oj, manie będzie kiedyś ze mną. Dobrze choć, że mam Anię. Gdybyśmy oboje mieli takiego jobla na punkcie oszczędzania, odnalezionoby pewnie kiedyś nasze zwłoki z promiennymi uśmiechami na twarzach i pachnącymi nowością Sennkami na głowach…

I czy nie lepiej byłoby odziedziczyć wszystkie wady po rodzicach?...

Komentarzy: 7 Sylwek i 1. wpis w nowym roku

1000kW

Notki
Nagłe oświecenie. 2006-02-22 Juz wiem co napisac:) Cos o Justynie...moze...:) wlasnie jestesmy razem jak narazie i to chyba juz z kilka dobrych miesiecy (przypominam ze teraz jest 22 lutyb 2006). Za niedlugo bedzie tu jej fotka, ale jakby co to ona o tym nic niewiem. ciiii....ssssza.....
Ups... nieprzemyslalem jednej rzeczy. Tą notatke mam nadzieje ze da sie jakos usunac bo jak by co (a kto wie) bede sam to niemoge wprowadzac w blad zainteresowane.:D Komentarzy: 1 Cos i nic... 2006-02-22 Chm... co ja tu jescze moge napisac...? A wiem co. Napisze ze niewiem co napisac. Komentarzy: 1 Małe sprostowanie... U,I=const. 2006-02-22

Nazwa bloga pochodzi od wzoru P=U*I. No bo wiadomo 1000kW=1MW a to jednak jest jakas znaczaca moc np. wzmacniacza albo amplitunera (takich jeszcze niewidzialem:) To jak juz wszuscy wiemy co to znaczy, myjemy zabki i.