O czym chcesz poczytać na blogach?

Amplituda

Adapton

I integralności (zmiana wartości określonych czynników może dotyczyć zarówno środowiska wewnętrznego jak i zewnętrznego). Taki system adaptacyjny, charakteryzujący się plastycznością adaptacyjną w danym środowisku można nazwać adaptonem. System, który nie zmienia swojej złożoności ale ze względu na zbyt szybką lub zbyt dużą zmianę warunków środowiska zewnętrznego traci zdolność do dostosowania się do niego możemy nazwać synergonem (ponieważ złożoność/systemowość ma naturę synergiczną –splotu procesów).

Paweł Kojs

Mysłowice, 10.04.2012


[1] Amplituda zmian środowiskowych (w skali roku lub doby) może być równa zero (dla środowisk pod względem danego czynnika niezmiennych, stałych) ale może również być bardzo duża dla środowisk zmiennych. Zmiany mogą mieć charakter cykliczny i niecykliczny. Im większa cykliczność zmian tym amplituda dotycząca jakiegoś czynnika środowiskowego może być większa. Mogą zachodzić gwałtownie lub powoli. Im wolniej zachodzą tym organizm może dostosować się do większej amplitudy zmian danego czynnika. Zmiany te są przyczynami powstawania stresu środowiskowego.

Patrzę na Ciebie... :)

Polskiego systemu rankingowego, przejrzystosci przepisow itp. bo obecne zasady sa juz z leksza nieaktualne, a ponadto pozwalaja niektorym na "upajanie sie wladza" - jak to okreslil jeden z czolowych polskich goistow.

"Baltyk jest chlodnym możem i dlatego milosc nad możem udac sie nie morze..." -=> I like this song :)
skomentuj (5)


2004-09-16 20:26:22
Fizyka stosowana
Fizyka - nauka zajmujaca sie opisem zjawisk zachodzacych w naturze. Dzieki tej dziedzinie nauki nie napierdzielamy sie maczugami w XXI wieku.
Chcialbym zaprezentowac pewne zjawisko:
Interferencja - nakladanie sie fal, ktore powoduje zmniejszanie lub zwiekszanie amplitudy fali wypadkowej w zaleznosci od roznicy faz fal skladanych.
Dodam ze nakladanie sie fal zachodzi tylko wtedy, gdy fale zgodne sa w fazie przez wieksza liczbe okresow, a co za tym idzie maja TAKA SAMA czestotliwosc.
A wyglada to tak:

Ten rysunek przedstawia dwie fale sinusoidalne o tej samej czestotliwosci, zgodne w fazie, ktore po nalozeniu na siebie tworza wypadkowa o jeszcze wiekszej amplitudzie (to ta zielona poszarpana;))

Ale co sie stanie gdy przesuniemy jedna fale o 180 stopni wzgledem drugiej?

No coz, wtedy jak widac na zalozonym obrazku po zsumowaniu fal, powstania falka o wypadkowej amplitudzie znacznie mniejszej :(...
Wniosek.

Blog paraszukaparydg

Narastania.
W Politechnice Gdańskiej opracowano metodę pomiaru impedancji uziomu jako stosunku chwilowej wartości spadku napięcia i wywołującego go prądu o odpowiednio krótkim czasie narastania impulsu. Cyfrowy miernik WG-307 produkowany przez firmę ATMOR z Gdańska realizuje pomiar w pełni automatycznie i wykazuje dużą odporność na zakłócenia.
Do pomiaru wykorzystuje się dwie sondy: prądową Si i napięciową Su. Po uruchomieniu przetwornica P zasila generator udarów G napięciem 1 kV
. Generator emituje do obwodu pomiarowego paczkę udarów prądowych o czasie czoła ok. 4 ms (WG-307W) lub ok. 1 ms (WG-307S) i amplitudzie 1 A. Woltomierz V porównuje sygnał z sondy pomiarowej, przekształcony w dzielniku D, z sygnałami wzorcowymi z generatora udarów i przez kilkanaście sekund wyświetla uśredniony wynik pomiaru. Blok automatyki steruje pracą miernika, wybierając automatycznie


Do pomiaru wykorzystuje się dwie sondy: prądową Si i napięciową Su. Po uruchomieniu przetwornica P zasila generator udarów G napięciem 1 kV. Generator emituje do obwodu pomiarowego paczkę udarów prądowych o czasie czoła ok. 4 ms (WG-307W) lub ok. 1 ms (WG-307S) i amplitudzie 1 A. Woltomierz V porównuje sygnał z sondy pomiarowej, przekształcony w dzielniku D, z sygnałami.

obi.blog

Formach 200 ja mam juz 6 jedynek dwie 4 i jedna 3 jak nie dostane pozytywnej nie mam co mazyc o miernej, a musze dodac ze jeszcze nikt w mojej rodzinie nie musial niczego zaliczac wrecz przeciwnie nikt nie mial 2 na polrocze chyba pare trujek tylko bylo wiec sami widzicie jak jest na dodatek ojciec chodzi i mowi tylko ze mam wszystko w dupie tylko zebym sie jezykow uczyl a ja mam juz 6 pol. Matka oczywiscie to samo caly dzien chodzi i pyta o niemiecki co wprowadza mnie w nastruj przygnebienia. Powracaja do dzisiejszego ranka gdy siadlem czekajac na nauczycielke probowalem sie rozluznic, bezskutecznie. Wszyscy tylko lametowali ze nie umieja ja sie nie odzywalem probowalem sie uspokoic moje rece zaczely juz drgac (amplituda drgan jakies 0,5 cm serio) ale juz po chwili kiedy spuzniala sie nauczycielka a kolejne spoznione osoby wchodzily do sali moje nerwy powoli przestawaly dzialac gdy facetka wchodzila do sali rece lataly juz cale (amplituda jakies 1 cm) facetka kaze sie przesiadac co robie bardzo szybko powoli zaczynaja dretwiec mi rece co powoduje jeszcze wieksze zdenerwowanie, w glebi czuje ze zoladek przewraca sie. Kiedy zaczyna dyktowac moje rece juz cale odretwiale zaczely bolec tak ze mialem trudnosci z utrzymaniem dlugopisa, a po 3 wyrazie mosialem sobie szybko rozmasowac dlon bo tak bolala az sie nauczycielka popatrzyla co robic, skorcz mojej dloni wyraznie odzwierciedlal sie w charakterze mojego pisma ktore i tak.

Anielica, której podcięto skrzydła. - Onet.pl Blog

"Prawdziwi przyjaciele wbijają ci nóż tylko od przodu."
~Jonathan Davis

Harpia (08:13)
Skomentuj
Brak tytułu
    "Silniejsza osobowość - silniejsze cierpienie, straszniejsze upadki, większa amplituda przeżyć. Być silnym - to boli."