O czym chcesz poczytać na blogach?

Amoksiklav

SCID,brak odporności - Onet.pl Blog

...Odwiedź Moje Niebo ...

05 lutego 2012
Witam!

    U Michaela jak narazie wszystko ok. Ale nie było tak wcześniej, gdyż znów miał katar i kaszel. Dwa dni później dostał temp.39,2 i narzekał na ból ucha. Zgłosiłam się z nim do lekarza rodzinnego, który  przepisał Amoksiklav, który miał w listopadzie i na niego nie dzialał. Dlatego też jeszcze tego samego dnia poszliśmy do laryngologa. Okazalo się, że Michael znów ma zapalenie ucha.Dostał zastrzyki Biofuroksym,ale tym razem większa dawka (700mg.) Już po pierwszym podaniu czuł się lepiej. Wszystkie objawy zniknęły bardzo szybko. Doktor powiedział, że niestety dopóki nie usunie się trzeciego migdała, to Miki będzie chorował na uszy. A żeby go usunąć, to trzeba był całkiem zdrowym i bez antybiotyku min. 2 tygodnie, co u Michaela jest cięzkie do zrobienia. Za tydzień jedziemy na kontrolę do CZD we Warszawie i jesli wyniki bedą dobre, to odrazu zapisuję go za zabieg.

Michael ostatnio nic.

lekarzrodzinny.blog

Dać antybiotyk bo juz łaził z tym drugi tydzień.Wydawał sie przejęty jak sie dowiedział,ze zapalenie oskrzeli. Nie przyszłoby mi do głowy,że taki madrala sie okaze. Za kilka dni przyszła pani z apteki zebym poprawiła kilka recept (nie 20 a 30 tabl jakiegos leku bo nie ma takich opakowan i takie tam) i na koniec "Był taki Pan co chciał niższą dawke antybiotyku,bo powiedział,ze dla niego za silna -to mu wydałyśmy".Wkurzyłam się, ale ,ze mnie sprytnie podeszła wcześniej moimi błędami to nei miałam smiałości się zachować bardziej asertywnie.Poprosiłam o nazwisko,sprawdzam w komputerze a tu ten POCHPowiec się postanowił leczyć dawką dla dziecka, a drobnej postury nie był! Zmienił sobie Amoksiklav z 1,0 na 0,625 a te lale z apteki oczywiście,czemu nie,skoro chce to dajemy,bo przecież wyższej nie można a niższą chyab tak...ee,najwyzej sie nie w wyleczy ale to nie ich wina,ja podbiłam poprawkę czyli ja to zaleciłam.Następnym razem bedę twarda ale tamtym razem nie byłam, za co jestem na siebie wsciekła
A propos farmaceutów kolejny przypadek ich pomysłów:
Przypadek 2:
Przyszła mama z 6 mc dzieckiem (nie do mnie,ale siedziałam z pediatrą akurat), w trakcie leczenia infekcji. Mówi ,ze mała się czuje dobrze ale zwymiotowała wiec pani aptekarka jej wydała bez recepty Torecen i bedzie potrzebowała na to receptę! Torecan boje sie dac dorosłemu bo ma tyle działań ubocznych, a ta sobie.

TOSIULKOWE OPOWIEŚCI :) - bloog.pl

Trackback: http://bloog.pl/id,5789595,trackback

komentarze (8) | dodaj komentarz

Świąteczne wspomnienia

wtorek, 20 kwietnia 2010 9:04
Krótko opiszemy to co Nas spotkało w te Święta.
Około 20 marca Tosia się przeziębiła, lekarz zalecił oczywiście antybiotyk (AMOKSIKLAV) - po zażywaniu którego Tosia przybrała barwy. . . "przepiórczego jajka"? (w kolorze purpurowym).
W wielki piątek szukałam lekarza (najlepiej alergologa) - ale niestety sezon urlopowy się zaczął i wszystkich wywiało .
Umówiliśmy się na wizytę z pediatrą w innym mieście (Łęczyca) a ten od razu zostawił nas w szpialu. Diagnoza pokrzywka najprawdopodobniej po antybiotyku, leczenie dożylne .
Szok dla nas ogromny. Tata dowiózł nam potrzebne rzeczy i zaczełyśmy leczenie.
Sala malutka a wniej jeszcze oprócz nas 3,5 letnie bliźniaki z mamą (które kończyły leczenie zapalenia płuc). W szpitalu zakaz wychodzenia na korytarz (ryzyko zarażenia), więc gnieździłyśmy się w salce,.

Moja alergia – porady, informacje

Uczulenie pojawia się jednak po pewnym czasie. Najpierw musimy się uczulić, czyli mieć pierwszy kontakt z penicyliną. Dopiero jej kolejne podanie wywołuje objawy alergii.  Nie wiadomo jednak dokładnie, dlaczego niektórzy ludzie uczulają się na penicylinę, a inni nie.

Osoby, który lekarz stwierdził uczulenie na penicylinę, powinny unikać nie tylko jej samej, ale także jej pochodnych. Samą penicylinę (np. Ospen) rzadko się dzisiaj stosuje, choć jest to podstawowy lek w bakteryjnym zapaleniu gardła. Lekarze bardzo często zapisują natomiast jej bliskiego krewniaka – amoksycylinę (znaną np. pod nazwami Amotaks, Duomox, Hiconcil, Novamox, Ospamox) oraz amoksycylinę z dodatkiem kwasu klawulanowego (np. Amoksiklav, Augmentin, Curam, Forcid, Ramoclav, Taromentin). Tych leków należy unikać.

Objawem uczulenia jest zwykle pokrzywka lub inna swędząca wysypka. Pomóc w takich sytuacjach może lek przeciwhistaminowy w tabletkach (takie środki dostępne są bez recepty w aptekach). W poważniejszych przypadkach niezbędne mogą być sterydy (w tabletkach lub w zastrzykach). Na szczęście rzadko występuje niebezpieczna postać alergii zwana reakcją anafilaktyczną, ze świszczącym oddechem, obrzękiem języka, spadkiem ciśnienia, omdleniem i pokrzywką.