O czym chcesz poczytać na blogach?

Amnesty international

Czeczenia

Żelazem wysłanej ze Stanów Zjednoczonych nie dotarło na tereny republiki, gdyż władze Rosji stwierdziły, że poziom żelaza w zbożu jest zbyt wysoki, co mogłoby byś niebezpiecznie dla zdrowia. Po roku niechciana przez Rosjan pszenica trafiła do Afganistanu.
refugee.pl


Link 15.11.2006 :: 08:40 Komentuj (0)
Amnesty International

Federacja Rosyjska: Na mocy nowego prawa o organizacjach pozarządowych zamknięto Towarzystwo Przyjaźni Rosyjsko-Czeczeńskiej

13/10/2006
EUR 46/048/2006

Amnesty International ubolewa nad decyzją o zamknięciu Towarzystwa Przyjaźni Rosyjsko-Czeczeńskiej (TPRC). Dziś sąd w Niżnym Nowogrodzie zadecydował o zamknięciu Towarzystwa - organizacji, która monitorowała naruszenia praw człowieka w Czeczenii.

"Dzisiejszy wyrok zdaje się być kolejnym krokiem w ramach precyzyjnie obmyślanej.

Amnesty International – grupa OSTROŁĘKA

Przypadkach takich jak np. zbrodnie wojenne, 78 krajów nadal zachowuje i korzysta z kary śmierci, jednak liczba krajów wykonujący egzekucje corocznie się zmniejsza. W 2003 roku, co najmniej 1.146 ludzi zostało straconych w 28 krajach i co najmniej 2.756 ludzi zostało skazanych na śmierć w 63 krajach. Dane te zawierają tylko przypadki znane Amnesty International; rzeczywiste liczby z pewnością są wyższe. W 2003 roku, 84 procent wszystkich zarejestrowanych egzekucji miało miejsce w Chinach, Iranie, USA i Wietnamie.

• Kobiety też są otaczane opieką AI. Organizacja prowadzi akcje przeciw gwałtom i torturom kobiet. Mimo to wiele kobiet na całym świecie pada ofiarą przemocy. W.

Amnesty International Resko

Tradycją Szkolnej Grupy 74 Amnesty International stał się Maraton Pisania Listów. Jest to akcja, której celem jest napisanie jak największej liczby listów w obronie ofiar udokumentowanych przypadków naruszeń praw człowieka. Listy, które napisaliśmy zostaną do końca roku przesłane do decydentów politycznych, od których zależy los tych ludzi. Razem z uczniami klas drugich.

ŁAMANIE PRAW CZŁOWIEKA

Karol Modzelewski, Kornel Morawiecki, Grzegorz Palka, Janusz Pałubicki, Józef Pinior, Zofia Romaszewska, Zbigniew Romaszewski, Jan Rulewski, Andrzej Słowik, Kazimierz Świtoń, Romuald Szeremietiew, Anna Walentynowicz, Henryk Wujec i kilkuset innych.

Polska struktura AI powstała w 1989 roku (choć jeszcze przed upadkiem komunizmu "Biuletyn Amnesty International" z informacjami ze świata wydawał po polsku Ruch Wolność i Pokój). Obecnie polska Amnesty ma 4000 członków i sympatyków, działa 12 grup lokalnych, 7 edukacyjnych i ponad 100 grup szkolnych. Prezeską Polskiej Sekcji AI jest Zuzanna Kulińska, a w skład Zarządu wchodzą dodatkowo: Mateusz Hładki, Agnieszka Gałka, Maciej.

Prawa człowieka

Też od lewicy: gdyby redaktor Sadowski aktywniej użył wyszukiwarki, dowiedziałby się z alterglobalistycznego „Counterpuncha”, że te raporty, które według niego są antyizraelskie, tak naprawdę są antypalestyńskie. Niestety, jeżeli ktoś przedkłada cele polityczne czy ideologiczne nad prawa człowieka, to prędzej czy później się Amnesty rozczaruje – tak też było w przypadku „rozłamu” w polskiej AI, o którym Sadowski pisze (odeszło kilka osób z dwóch tysięcy).

Nie jest prawdą, że po upadku ZSRR zmieniła się lista krajów, które są na naszym celowniku, bowiem od zawsze są na niej wszystkie kraje, które łamią prawa człowieka. Na.

Sformułowanie twierdząc, że Guantanamo jest przecież o wiele mniejsze (a więc mniejsze powinny być słowa używane do jego krytyki). Wszystkim tak myślącym proponowałbym inną książkę o Gułagu – „Jeden dzień Iwana Denisowicza”. Może uświadomiliby sobie, że nawet poniżanie jednego człowieka przez jeden dzień to za dużo i powinniśmy przeciw temu protestować.

Wojciech Makowski

19:36, 10xii1948 , amnesty international
Link Dodaj komentarz »