O czym chcesz poczytać na blogach?

Aminokwasy

idiety

Opakowane szkodliwymi konserwantami, uzdatniaczami, powiększaczami i barwnikami, że trudno spodziewać się, by zostały przez organizm przyswojone i wykorzystane w sposób naturalny (czytaj: prawidłowy). Wróćmy jednak do białka i jego roli: jest ono głównym budulcem organizmu, dzięki niemu mamy enzymy i hormony, odpowiednia zawartość białka w codziennej diecie utrzymuje prawidłowy metabolizm. Dzięki białku regenerujemy się i funkcjonujemy w pełni sprawnie i prawidłowo. Do tego jednak, by tak właśnie się działo konieczne jest zjadanie białek pełnowartościowych, a niepełnowartościowych w takiej ilości i takich postaciach, by organizm mógł z nich czerpać wszystkie aminokwasy niezbędne mu do stworzenia własnego, pełnowartościowego białka.

Czego potrzebuje organizm?

Potrzebuje aminokwasów, aminokwasy natomiast dzielimy na takie, które organizm może zsyntetyzować sam (są to aminokwasy endogenne) i takie, które muszą zostać dostarczone w pożywieniu (aminokwasy egzogenne). Teoretycznie wystarczyłoby dostarczyć organizmowi jedynie aminokwasów egzogennych, w praktyce jednak okazuje się, że zwiększona podaż różnych aminokwasów skutkuje odciążeniem organizmu i w niektórych sytuacjach wskazane jest też zjadanie pokarmów zawierających jak najwięcej tych cegiełek, z których powstają.

kulturystyka

Dobrze jest popatrzeć na zawodowców w ramach inspiracji. Nigy nawet przez chwilę nie myśl, że mają jakieś tajemnicze plany
treningowe, które sprawiły by że wyglądałbyś jak oni.
11:25, tomek00071
Link Komentarze (2) »
środa, 15 marca 2006
TAURYTYNA
TAURINE MEGA CAPS- NAJMOCNIEJSZA TAURYNA NA ŚWIECIE !

1 KAPSUŁKA ZAWIERA 1500 mg Farmaceutycznej TAURYNY!

450 gram TAURYNY w opakowaniu !

Tauryna jest aminokwasem warunkowo-niezbędnym, powstającym z metioniny i cysteiny. Występuje w organizmie jako wolny aminokwas lub składnik prostych peptydów - w płytkach krwi i żółci, gdzie z kwasami żółciowymi tworzy kwasy taurocholowe. Aminokwas ten nie stanowi elementu budulcowego białek ustrojowych, jest jednak niezbędny w procesach ich przemiany. Organizm ludzki wytwarza niewielkie ilości tauryny, przy czym jej ilość jest niewystarczająca szczególnie dla organizmów młodych i rosnących oraz wykonujących wysiłek fizyczny.

Tauryna, podobnie jak glutamina magazynuje azot w organizmie. Wpływa buforująco na pH krwi, zmniejsza intensywność rozpadu białek - wykazuje działanie anty kataboliczne, znacznie.

Odchudzanie - mBlog

Się przypadki wyjątkowo oporne na leczenie, które wymagają hospitalizacji. Czasem odchudzanie się jest przerywane okresami niepowstrzymanego głodu i "napychania się", szczególnie wtedy, kiedy osoby te starają się wrócić do zdrowego sposobu jedzenia. Około połowa osób z anoreksją staje się w pewnym momencie bulimikami.
Spalacze tłuszczu
2008-09-10 | 14:37:44
autor: odchudzanie | skomentuj (3)
Wszystko, co oferuje możliwości utraty tkanki tłuszczowej, w oczywisty sposób będzie przyciągało uwagę. Jedną z takich substancji jest aminokwas o nazwie L-karnityna, który pełni istotną rolę w spalaniu tłuszczu, jako że transportuje tłuszcz do tej części komórki (mitochondrium), gdzie jest on przetwarzany w energię. Jednakże badania nie zawsze potwierdzają, że przyjmowanie suplementu L-karnityny zwiększa spalanie tłuszczu. W rzeczywistości istnieje więcej badań zaprzeczających, niż potwierdzających takie działanie tego aminokwasu.

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy może być ilość czasu, w którym L-karnityna jest podawana i podlega obserwacji. Wyniki ostatnio przeprowadzanego badania wskazują, że w przypadku, gdy aminokwas ten był przyjmowany na godzinę przed ćwiczeniem, poziom spalania tłuszczu wzrastał.

Blog karusek79

Działanie niektórych przypraw związane jest prawdopodobnie z zawartością substancji drażniących, wywołujących wybiórcze przekrwienie m.in. okolic erogennych. Do przypraw, którym przypisuje się właściwości afrodyzjakalne zaliczają się: bazylia, chili, cynamon, imbir, kurkuma, kolendra, lubczyk, gałka muszkatołowa, papryka i pieprz.

Miłosne substancje
Tym, co decyduje, że produkty spożywcze wywierają (lub nie) działanie afrodyzjakalne jest m.in. głęboka wiara w ich skuteczność oraz obecność specyficznych substancji, które istotnie mogą stymulować popęd seksualny. Są to m.in. niektóre składniki mineralne, witaminy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy, różne substancje fitochemiczne i inne.

Składniki mineralne odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu, dotyczy to także regulacji czynności układu płciowego i potencji seksualnej. Cynk w istotny sposób wpływa na wydolność seksualną, zwłaszcza mężczyzn. Najbogatszym źródłem cynku w diecie są ostrygi, dlatego przypisywane im właściwości zwiększające potencję są uzasadnione. Suplementacja cynkiem (zazwyczaj 10-15 mg/dzień) ogólnie poprawia stan zdrowia, zwłaszcza że przeciętna dieta zawiera go niewiele. Dzienne zapotrzebowanie na cynk wynosi dla kobiet 12 mg, a dla mężczyzn 15 mg; 100 g ostryg (ok. 8 średnich) zawiera ok. 90 mg cynku. W mniejszych.

kreatyna - opis suplementu

Do regeneracji i przyrostu mięśni. Ciało poświęca mięśnie dla integralności innych mechanizmów homeostatycznych. To zła wiadomość dla kulturystów- ciężka praca na siłowni może pójść na marne, jeśli organizm nie otrzyma odpowiedniego zaopatrzenia w glutaminę.


Podawanie glutaminy u kulturystów:

Podając glutaminę dostarcza się surowca do komórek mięśniowych, gdyż glutamina jest głównym aminokwasem zużywanym w procesie naprawy tkanki mięśniowej. Podawanie glutaminy ma również działanie antykataboliczne- gdy glutamina znajduje się w krążeniu-nie trzeba czerpać jej z mięśni. Będąc kulturystą należy koniecznie chronić aminokwasy obecne w muskułach, które są niezbędne do zwiększenia masy mięśniowej. Inne korzystne działanie glutaminy polega na tym, że pomaga ona wprowadzić wodę do komórek mięśniowych. Ten efekt powiększenia objętości komórki podobny jest- choć nie tak znaczny- do działania kreatyny. Gdy komórka wypełnia się wodą, czy to po podaniu kreatyny, czy glutaminy, trudniej jest kortyzolowi dokonać jej rozpadu. A są to wówczas znacznie lepsze warunki zarówno do zmagazynowania glikogenu, jak i do syntezy białek. Im mięsień jest lepiej uwodniony, tym procesy te są skuteczniejsze. Mimo tych licznych korzyści dla mięsni, glutamina nie jest żadnym cudownym proszkiem- nie działa, gdy nie jest poparta solidnym.

Białko - informacje, opis, ciekawostki, suplementacja, odżywki

Białko jest podstawową strukturą we wszystkich żywych komórkach. Wykorzystywane jest one w budowie hormonów, układów transportujących krwi oraz enzymów. @Białko to związek organiczny, które syntetyzują wszystkie tkanki i narządy organizmu, przy czym najaktywniejsze pod tym względem są wątroba oraz mięśnie. Może powstawać również z produktów przemiany enzymów i innych białek.

W ludzkim ciele powstaje około 300 gram białka dziennie, chociaż średnie spożycie białka wynosi zaledwie 70 gram. Każde białko zbudowane jest z ‘cegiełek’, czyli aminokwasów endogennych albo egzogennych. Znane jest 21 aminokwasów, z czego dziewięć są to aminokwasy egzogenne, to znaczy takie, które nie mogą być wytwarzane przez ludzki organizm i muszą być dostarczane w diecie. Natomiast aminokwasy endogenne wytwarzane są przez sam organizm, na bazie związków pośrednich metabolizmu węglowodanów.

zapotrzebowanie

Wyróżnia się dwie główne grupy białek:
• pełnowartościowe
• niepełnowartościowe

Białko, które zawiera wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów w wystarczającej ilości do podtrzymania życia to białko pełnowartościowe. Występują w takich produktach, jak mięso,.

gdtrening - Onet.pl Blog

Olimp BCAA MEGA CAPS polecamy:
- sportowcom wyczynowym i ćwiczącym rekreacyjnie, dla zabezpieczenia energetyki pracy, przyspieszenia regeneracji powysiłkowej oraz poprawy siły, masy i wytrzymałości mięśni szkieletowych;
- osobom z nadmiarem tkanki tłuszczowej dla przyspieszenia efektów odchudzania i stabilizacji niskiego poziomu wagi;

Sposób użycia:

5 - 6 kapsułek 2 - 4 razy dziennie – przed śniadaniem, przed treningiem, po treningu i przed snem, popijając dużą ilością wody.

Skład:

wolne farmaceutyczne aminokwasy ( L-leucyna, L-walina, L-izoleucyna), witamina B6,, substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciw zbrylająca - stearynian magnezu, otoczka kapsułki -żelatyna.

Wartość odżywcza w 1 kapsułce
Wartość energetyczna 22,4kJ/ 5,4kcal
Białko 1,3g
Węglowodany 0,02 g
Tłuszcz 0,0 g

Aminokwasy łącznie: 1100 mg
W tym:
L-leucyna 550 mg
L-walina 275 mg
L-izoleucyna 275 mg
Wit. B6 0,26mg (13%RDA*)

*RDA- dzienne zalecane spożycie

gd (16:57)