O czym chcesz poczytać na blogach?

Amarantus

Totalny Odlot

Archiwa

 • Marzec 2011
 • Październik 2010
 • Maj 2010
 • Marzec 2010
 • Luty 2010
 • Luty 2008
 • Styczeń 2008
 • Grudzień 2007
 • Sierpień 2007
 • Lipiec 2007
 • Czerwiec 2007
 • Maj 2007
 • Kwiecień 2007

Autorzy

Flickr PhotosMore Photos

Spam Blocked

23 komentarze będące spamem wychwycone przez
Akismeta

Tagi

2010 2011 Amarantus Amarantus - nieznane bogactwo AP biznesu bogactwo broni będą będą kolejne Dni.

Walka o szczęście

Jakiś koleś przeczytał mój blog a raczej jego marną namiastke i napisał mi e-maila ze jestem ładna i że nie postrzega mnie jako obiektu z dziurami do pchania ale  chciałby się ze mną kochać...i w tym momencie  uznałam ze ja z moimi wszystkimi dziwactwami i problemami nie jestem jeszcze aż tak bardzo pokręcona i zjebana jak on. 

A tak wogóle to przepraszm Was że mój blog jest taki marniutki ale nie umiem go ulepszyć  typu jakieś obrazki,linki itp.

Jutro jade z rodzinką na targ-może kupie sobie coś ładnego...

Właśnie będe szukać jakiegoś przepisu z Tapioką albo amarantusem bo chce wypróbować jutro jakiś przepis:)

Mam nadzieje że będzie to zjadliwe.

Przytulaniec dla wszystkich którzy zmagaja się z nadwagą.

Komentarzy: 0 Porażka 2008-12-26

Wiem że długo nie pisałam.Sorka.Ale  Swieta,zakupy,porzadki,bieganie,gotowanie itp.

Straciłam 5 kg bez ćwiczeń na diecie kisielowej(juz nie moge na niego patrzeć).

Święta to najgorszy czas....Tyle.

Kwiaty roczne

Przez wysiew nasion. Nasiona są bardzo drobne – w 1 gramie jest ich 1500 sztuk. Jeśli chcemy nieco przyspieszyć kwitnienie wysiewamy na początku kwietnia do inspektu lub doniczek. Najczęściej jednak wysiewamy wprost do gruntu w połowie maja. Kiełkowanie w zależności od temperatury trwa 14 – 20 dni. Siewki przerywamy i uwzględniając cechy odmiany jaką mamy stosujemy rozstawę 50-60×30-40 cm.

Choroby i szkodniki

W naszym klimacie to żelazna roślina.

Uwagi

Jako roślina uprawna rozpowszechniona była w kraju Inków i Azteków. Współczesna nauka potwierdziła wysoką wartość odżywczą tych nasion. Warto zatem kupować chleb zawierający nasiona szarłatu występującego zwykle na etykietach pod nazwą Amarantus.

 

Rodzinka Glooglów - Onet.pl Blog

Statystycznie i opisowo
Mały postęp jogurtowy:
No dziś po raz pierwszy z własnej, nieprzymuszonej woli Kuba zjadł pół monte :) Ale od początku, bo to wszystko zasługa przypadku. Jak zwykle proponowałam mu jogurcik, a on macha głową na nie, i tak jakoś niefortunnie machnął, że usta spotkały się z jogurtem na łyżeczce. Pierwszy odruch wywalenie języka i bleee, a tu miłe zaskoczenie i badanie co to mam na ustach pysznego, bądź nie - minę miał niewyraźną :) No i końców końcem zjadł kilka łyżeczek jogurtu.

Jak już przy jedzonku jestem to polecam poping z amarantusa - to taki jakby malutki popkorn. Pyszne, pożywne i wartościowe jedzenie, no i jakaś nowość po makaronach i kaszach. Jak już odkryję co można z tego jeszcze zrobić to może jakiś przepis będzie, na razie dodajemy do jogurtu lub musu owocowego albo jemy tak po prostu suchy. Naprawdę polecam.

Dzisiaj też ponownie zasypiał sam w dzień bez mojej obecności, przytulił się do foczki, powiercił i mam nadzieję, że śpi ;) Dodam, że u nas opisane w podręcznikach, poradnikach rady co, do usypiania dzieci nie działały i tylko niepotrzebny stres dla nas i dziecka wywoływały. Wyrzuciliśmy wszystkie rady w kąt i siedzieliśmy przy Kubusiu jak zasypiał. Jeżeli siedział tatko to.