O czym chcesz poczytać na blogach?

Altanki

Nasze zwierzaki
Figa tylko zerknęła w tamtą stronę i podbiegła do naszego, kociego wiatrołapu. Pewnie właśnie opuścił go któryś z małolatów i zapach zostawił. Otwierałam drzwi kiedy usłyszałam charakterystyczne prychnięcie, syknięcie i równocześnie z otworu wysunęły się dwie kocie łapy próbujące zdzielić Figę po nosie - tego darować nie mogła. Myślałam, że zdążę drzwi otworzyć, Figę zabrać do altanki i dać szansę intruzowi na spokojne odejście. Wypadki potoczyły się jednak błyskawicznie. Kiedy się obejrzałam kociak i Figa były już za krawężnikiem (tego nigdy wcześniej nie robiła). Spokojnie wróciła do altanki. Weszłam by przywitać się z Bolkiem i zostawić jedzenie przed spacerem. Nagle pod altanką zamieszanie i kolejny intruz wypadł z wiatrołapu. Nosek skręcił na studnię, potem nagły zwrot i w stronę swojej altanki. Figa pognała za nim. Z tarasu sąsiadów uciekały dwa maluchy, przerażone tym co będzie dalej. Usłyszałam trzask przewracanej drewnianej zapory przed śniegiem i zawołałam Figę - wróciła skruszona,.

Fotele ogrodowe

Dlatego też miłośnicy spędzania wolnego czasu w ogrodzie kiedy widzą że nadchodzi burza niestety powinny schować ów parasol – najlepiej do piwnicy, aby nie stało się z nim nic złego. Parasole ogrodowe ceny – nie jest z nimi tak źle – za duży parasol trzeba zapłacić około 1 tys złotych. Jak widzisz jest to o wiele mniej niż opłata za altankę, ale trzeba zaznaczyć tutaj fakt, że altanka którą raz się postawi najczęściej stoi przez wiele lat w jednym miejscu i nie są jej straszne opady deszczu, śnieg czy też burze. Natomiast jeśli idzie o parasol, no tutaj już jest zupełnie inaczej. Do naszej altanki możemy zawsze umieścić różnorakie rośliny ogrodowe – najlepiej w doniczkach, aby sprawić, ze nasza altanka będzie wyglądała wprost fantastycznie i co najważniejsze – ładnie. Jeśli nie wiesz jak taką altankę zrobić czy też gdzie zakupić, zawsze możesz po prosić o projekt ogrodu odpowiednią osobę, aby zdecydowała ona za Ciebie gdzie najlepiej ową altanka będzie pasowała.  

Komentarzy: 0 Ławki ogrodowe.

Sam wiesz najlepiej, dokąd zaprowadzą cię Twoje marzenia... - Onet.pl Blog

Homework:)
Tekst własny przy użyciu stylizacji biblijnej.


Zapowiedź budowy altanki.

(wg. Macieja B.)

Oto dzieje Macieja.
Maciej, człowiek porządny, wyróżniał się posłuszeństwem wśród swojego rodzeństwa; w przyjaźni z ojcem żył Maciej.
A Maciej był synem złotej rączki, samouka.
Gdy ojciec Macieja zobaczył, iż na podwórku jego brakuje altanki, rzekł do Macieja.
<<Postanowiłem położyć kres świetności altanki sąsiada mego. Wybudujesz ze mną wspaniałą nić on ma.>>
A że ojciec Macieja do pracy musiał chodzić, Maciej większość prac wykonywał sam, według poleceń ojca.
A ten widząc,że maciej dobrze wykonuje polecenia jego, coraz więcej pracy przydzielał mu.
I tak miesiąc budowy minął. Altanka najpiękniejszą jaką ojciec Macieja widział była.
A gdy nadeszły deszcze ulewne i wiatry potężne nie ugięła się pod nimi.
Ojciec z Macieja dumny był, a sąsiad wściekły zza płotu na altankę patrzył.

Ja,rodzeństwo,Bax i przygody

Opowieść nr. IIII 2006-06-26 Raz Bylismy z Baxem na spacerze na łące.gdy wrócilismy do domu bawilismy sie na polku pózniej wyszli jeszcze dzieciaki i gdy pszyjechal z pracy tata zaczelismy grila ponieważ mieli przyechac do nas goscie czyli:
babcia i dziadek,wujek i ciocia,z kuzynami 8 letnim i 17 letnim.gdy przyjechali jedlismy pyszne kiełbasy i bawilismy sie i gdy dziciaki poszły spać to pszenieslismy sie z grilem na pole (na polu piekly sie kielbasy) w altance a my bylismy w domu i pszenieslismy sie do altanki ale w altance byl strasznie wielki ślimak bezskorup a kuzynek 8-letni chcial go zjesc i o malo nie zjadl ;p ślimaka zabilismy i ugotowlismy go dla  baxia bo kuzynek sie darl ze ktos musi go zjesc.potem 2 kielbasy sie spaliły i tak i tak byly dla gabii i kuby ale oni poszl spac.;D

Komentarzy: 18 Opowieśc Numer III 2006-06-25 gdy maluchy miały po dwa lata to mama powiedziała.