O czym chcesz poczytać na blogach?

Alkoholizm

Treści refleksyjne dla trzeźwiejących alkoholików

Specjalista stwierdzi jednoznacznie, że pacjent, z określonych powodów nie nadaje się do uczestniczenia w programie psychoterapii uzależnień i bez względu na okoliczności będzie pił dalej. Wówczas stosowanie takich środków będzie miało za zadanie jedynie wydłużenie życia pacjenta poprzez zmniejszenie szkód zdrowotnych powodowanych przez picie alkoholu.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że zarówno badacze jak i praktycy są zgodni co do tego, że stosowanie jakichkolwiek środków farmakologicznych, bez względu na ich skład chemiczny i profil działania, nie może być traktowane jako leczenie uzależnienia od alkoholu.

 Cały tekst czytaj tutaj:
Czy są leki na alkoholizm?

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

NIEUFNY

Mnie w moim gabinecie, każąc mi się położyć na przygotowanym posłaniu na podłodze. Po jakimś czasie robiły mocną kawę z wkładem, by postawić mnie na nogi. Picie bardzo wpłynęło na moje życie, na kontakty osobiste, zawodowe i zdrowie. Wszyscy, którzy widzieli jak piłem i brałem narkotyki odwrócili się ode mnie. Udawałem przed nimi osobę, którą tak naprawdę nie byłem. Poza tym doprowadziłem do wielu chorób, na które teraz cierpię i które są nieuleczalne. Trzustka, cukrzyca i nadciśnienie. Poza tym moje postępowanie i samo destrukcja doprowadziły mnie alkoholizmu i narkomanii, kilku chorób wenerycznych. Chcąc w końcu zdobyć tytuł magistra, dostałem się z trudem na SGH w Warszawie, gdzie kilka miesięcy pochodziłem. Jednak nie potrafiąc się odnaleźć w tej sytuacji, tłumacząc coraz liczniejsze obowiązki, sięgałem po alkohol na „wyjściach na uczelnię”, a tak naprawdę siedząc w knajpie lub saunie. Pijąc, zamiast zdobywać kolejnych klientów, przez ich polecenie przez innych, zawalałem spotkania z nimi, w konsekwencji czego traciłem ich. Później skończyli się klienci z polecenia. Zacząłem też tracić tych których miałem, kiedy widzieli mnie coraz rzadziej, podczas której nieobecności zastępowały mnie moje księgowe, nie posiadające jeszcze.

Alkoholizm - terapia indywidualna - Onet.pl Blog

mgr Krzysztof Jaźwiec

Jestem terapeutą, który zajmuje się pomaganiem osobom uzależnionym w zatrzymaniu choroby alkoholowej, a rodzinom (bliskim) osób pijących w zrozumieniu i zatrzymaniu współuzależnienia. Moim celem jest to, aby nie tylko przekazać wiedzę, ale również – łącząc ją z moimi osobistymi doświadczeniami (jako terapeuty, a zarazem kogoś, kto zna problem alkoholizmu również z autopsji) pomóc w tym, by nowe - trzeźwe życie było łatwe i przyjemne zarówno dla nas samych, jak i dla naszych bliskich, abyśmy mogli czerpać z niego maksimum korzyści, rozwiązywać problemy i osiągać cele, które dotychczas były dla nas trudne, a czasem być może wydawały się wręcz nierealne.
Podczas terapii szczególną wagę przywiązuję do indywidualnych potrzeb moich klientów, do tego, aby nasze relacje nie były tylko „suchymi” relacjami klient – terapeuta, lecz by opierały się na zrozumieniu i współodczuwaniu – znajomości, a nawet przyjaźni, z której można korzystać również po zakończeniu terapii. Chodzi o to, by nie tylko utrzymywać abstynencję i.

Problemy społeczeństwa polskiego

To dewiacje seksualne, samobójstwa, czy prostytucja.

Zjawisko alkoholizmu, czyli nadużywania alkoholu prowadzącego do uzależnienia jest w Polsce jednym z najpoważniejszych zjawisk patologicznych. Dotyka różne osoby, niezależnie od ich wieku i statusu majątkowego. W ostatnich latach obserwujemy wzrost spożycia alkoholu wśród młodzieży (szczególnie w ostatnich klasach gimnazjalnych). Zmienia się również model konsumpcji alkoholu, mimo wysokiego spożycia wódki stale rośnie popularność piwa, szczególnie wśród młodzieży. Różne dane donoszą, że w Polsce ok. 1 mln obywateli choruje na chorobę alkoholową.

Narkomania jest równie poważnym problemem społecznym co alkoholizm. Rozpowszechniła się w latach 90. i nadal stanowi zagrożenie, szczególnie wśród ludzi młodych. W badaniach na ten temat padają dane wskazujące, że co trzeci uczeń szkoły ponadgimnazjalnej miał kontakt z narkotykami. Zjawisko ma swoją genezę w otwarciu granic państwowych po 1989 roku i szybkim napływie środków odurzających oraz łatwym dostępie do narkotyków, a nawet modzie panującej na nie. Można się jej również dopatrywać w zeświecczeniu kultury i liberalizacji życia codziennego. Rozwój narkomanii może być również tłumaczony jako ucieczka przed trudnymi wyzwaniami współczesnego świata. Niezależnie od przyczyn, społeczne skutki zjawiska są bardzo niebezpieczne – począwszy od.

syzyf | e-blogi.pl

Spożywczych , gdzie dochodzi do pijackich awantur i pobić Jest słabego zdrowia. Leczony jest  na gruźlicę i schorzenia serca. Człowiekiem uzależnionym od alkoholu.  Posiada II grupą inwalidztwa .

 spostrzeżenia i wnioski

Oskarżony jest człowiekiem skrytym i przebiegłym potrafiącym  i to w sposób skuteczny wprowadzić swojego rozmówcę w błąd.  Z reguły kłamie i każdą sprzyjającą okoliczność stara się wykorzystać na swoją korzyć. Nie wywiązuje się z danych przyrzeczeń i przyjętych zobowiązań. Stosunek do najbliższych ma obojętny, za wyjątkiem matki do której odnosi się z szacunkiem. Niemniej jednak wprowadza ją często w błąd,  co do swego nocnego trybu życia  wykonywanej pracy i zarobków. Matka nadal przekonana o jego niewinności. Istnieje potrzeba leczenia oskarżonego z alkoholizmu i narkomanii oraz u psychologa. Jest typem człowieka nastawiany na branie a nie.

czymjestdda.blog

Sposoby pomocy 2011-07-12 20:57:45

Leczenie odwykowe jest często ratunkiem dla bliskiej nam uzależnionej osoby. Poza odstawieniem picia potrzebne jest jeszcie leczenie chorej osoby. Dzięki takim działaniom osoba uzależniona otrzyma niezbędne do życia narzędzia, dzięki którym nauczy się normalnie funkcjonować. Jeśli mieszkasz razem z osobą uzależnioną, także i Ty będziesz musiał udać się na terapię dla ludzi współuzależnionych.

skomentuj (0)

DDA kłamią, kiedy równie dobrze mogą powiedzieć prawdę 2011-07-12 21:01:14

Jako dziecko prawdopodobnie ukrywałeś alkoholizm rodzica, kiedy ojciec lub matka był/a pijany/a. Możliwe, że nie wolno Ci było zapraszać nikogo do domu ze strachy przed wyjściem na jaw alkoholizmu w rodzinie. Być może rodzicom mówiłeś tylko to, co chcieli usłyszeć. Nauczyłeś się kłamaś w dzieciństwie i teraz zdaża Ci się kłamać odruchowo.Leczenie uzależnień Warszawa, Poznań, Toruń, Kraków, bez względu, na to gdzie się znajduejsz warto korzystać  z porad specjalistów.

skomentuj (0)


Strona główna
lipiec 2011