O czym chcesz poczytać na blogach?

Alkohol

Ile można stracić przez alkohol - Onet.pl Blog

Zrozumiałeś co było Twoim błędem, i chcę Ci pomóc go rozwiązać'. Dlaczego mam nadzieję na to że przestanie się bać, stresować, czuć ból, i rozpacz związaną z moimi zachowaniami? I To przeświadczenie, że Ją dalej boli. Że Ona już nie chce, i nie umie ze mną być, bo Ją uderzyłem, nie ważne w jakich okolicznościach i jak to się stało. Że już jest zmęczona, i nie chce się więcej stresować, bać, ani słuchać. Może i ja powinienem nie chcieć? Ale ja dalej nie wiem jak to się stało, czemu tak szybko zasnąłem? Bo byłem pijany? Mam mętlik w głowie, i ból. Ból jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyłem, to wszystko dostałem od alkoholu. Bo to przez alkohol to wszystko się dzieje. Chciałbym być powodem Jej szczęścia. Bo kiedy Ona czuje się szczęśliwa ja się cieszę Jej szczęściem. Kiedy jest smutna, ja też się smucę. A ja teraz śpiewam razem z Brianem Adamsem 'Please forgive me, I can't stop loving you'. Ale chyba dzisiaj zaczynam coraz bardziej rozumieć to że to nie ważne że stało się to nieświadomie. To po prostu miało miejsce, a od początku było powiedziane że nie może mieć coś takiego miejsca. Część tego wytłumaczyła mi kobieta która sama 2 razy odeszła bo została uderzona i ma podobne wartości do mojej byłej kobiety. Wiem że jakby wróciła to.

życie po alkoholu

23:13, kociesprawy , TERAPIA
Link Komentarze (11) »
niedziela, 04 lutego 2007
Terapia AntyAlk - OPT1

Jak obiecałem - przedstawię Ci teraz mój Osobisty Plan Terapii i pierwsze zadanie. Dodam tylko, że każdy - a więc i ja - czyta pracę całej grupie, a potem słucha komentarzy każdego z kuracjuszy, który chce się podzielić swoją opinią na temat pracy, treści itp.

Zanim zabierzesz się za czytanie, poznaj zasady OPTów - są we wpisie poniżej. Dodam tylko, że na luty mam 10 zadań - to jest pierwsze - pierwszy kroczek do osiągnięcia CELU na koniec terapii.
Komentarze mile wskazane:)

 OSOBISTY PLAN TERAPII KOTA

 PROBLEM: Moim głównym problemem są emocje, nie alkohol. Alkohol jest rezultatem.

litery

Jest narkotykiem, gdy jest spożywany przed ukończeniem osiemnastego roku życia – tłumaczy profesor Jerzy Vetulani z  Instytutu Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w rozmowie z Szymonem Hołownią. – To jak ktoś skończy osiemnaście to już przestaje? – oburzył się ten drugi.

No właśnie. Nie przestaje. Jednak trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek uroczystość bez alkoholu. Pije się symbolicznie i niesymbolicznie. Opija się radości, ale pije się też ze smutku. Wypija się dla towarzystwa albo w samotności. Alkohol leje się z okazji chrztu i komunii świętej, z okazji imienin cioci, urodzin kolegi i ślubu przyjaciela. Pije się, bo jest czwartek i potrzeba rozluźnić się po pracy. W piątek, aby dobrze rozpocząć weekend…

Piją wszyscy i pili zawsze

Alkohol na dobre ukonstytuował swoją pozycję w polskim społeczeństwie. Kiedy Europejczycy porównują nas pod tym względem do Rosjan, jesteśmy dumni. Tak więc upodobanie.

alkoholizm,choroba,uzależnienie,terapia,picie,alkohol,leczenie,reymonta8.blog

Moje trzeźwienie to proces, który ma dwa podstawowe tory. Pierwszy to oczywiście abstynencja, utrzymanie jej, dbałość o nią poprzez „zwykłe”, poznane mechanizmy takie jak program HALT, program „24 godziny”. Niezależnie od innych czynników wywołujących głody alkoholowe i chęć napicia się, dla mnie utrzymanie abstynencji jest o tyle trudne, że w dalszym ciągu mam kłopoty z zaakceptowaniem jej jako stylu życia. Z tymi myślami biję się od dawna, w zasadzie od momentu, kiedy poznałem taki właśnie model życie, kiedy ktoś go literalnie i wprost nazwał. Aby nie utknąć w pętli myślenia „nie chcę pić – nie umiem w pełni zaakceptować trzeźwości”,  mówię sobie tak: „Teraz nie piję. Nie wiem co będzie jutro, ale zrobię wszystko co potrafię, aby być trzeźwym.” Krzysztof – Twoje słowa… 

Zatem abstynencja to jedna droga.

Białko - informacje, opis, ciekawostki, suplementacja, odżywki

Wraz z alkoholem, często zaniedbując odżywianie się [3, 6].

Lecz nawet przy odpowiednim odżywianiu alkohol osłabia mechanizmy organizmu odpowiedzialne za kontrolę poziomu glukozy we krwi, co powoduje albo jego wzrost, albo spadek (glukoza jest podstawowym cukrem w organizmie) [7]. U alkoholików nie cierpiących na cukrzycę wzrost poziomu cukru, czyli hiperglikemia, spowodowany zaburzeniem w wydzielaniu insuliny, na ogół jest chwilowy i przebiega bez poważniejszych konsekwencji. Obniżenie poziomu cukru, czyli hipoglikemia, nawet jeśli trwa krótko, powoduje niekiedy poważne uszkodzenia. Może wystąpić wówczas, gdy osoba pijąca alkohol jest niedożywiona. Wobec braku pożywienia, które dostarcza energii, naruszone zostają zapasy cukru w organizmie, a produkty przemiany alkoholu hamują tworzenie się glukozy z innych składników, takich jak aminokwasy [7]. W rezultacie alkohol powoduje, że mózg i inne tkanki ciała zostają pozbawione glukozy, składnika potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania i źródła energii.

Chociaż alkohol sam jest źródłem energii, działanie organizmu i pobieranie przez organizm energii to procesy tak skomplikowane, że nie można ich opisać za pomocą prostego przeliczenia wartości kalorycznej składników pokarmowych [8]. Na przykład,.

Blog czuczaprocent

Sobie w tej sytuacji. "Nie wytrzymam tego, jeśli czegoś nie wezmę". "Muszę coś wziąć". Poczucie, że na trzeźwo funkcjonuje gorzej. Niektóre osoby odkrywają,że po zaprzestaniu brania i picia pojawiają się w ich życiu nowe problemy i zaczynają mysleć, że powrót do narkotyków i alkoholu pomógłby w ich rozwiązaniu. "Od czasu jak przestałem brać czuję sie fatalnie, z niczym sobie nie radzę". Brak wiary we własne siły Osoby trzeźwiejące mogą mieć watpliwości co do swoich możliwości odnoszenia sukcesów. "Leczenie nie ma sensu. Jestem juz skazany na branie". "Jestem za słaby, żeby się leczyć". Uczucie głodu narkotycznego, czy alkoholowego jest ceną za uzależnienie. Przez pierwszy okres trzeźwienia będzie pojawiało w bardzo różnych momentach. To pragnienie jest nieprzyjemne ale nie świadczy o niczym złym. Pragnienie wzięcia "faluje jak ocean". Narasta do pewnego momentu, po czym zaczyna opadać. Gdy nauczysz się lepiej radzić z tym stanem, będzie sie on pojawiał rzadziej i ze słabszą mocą.Pamiętaj, że żaden kryzys nie trwa wiecznie. Sposoby radzenia sobie z myślami o braniu narkotyków i piciu alkoholu: 1.RZUĆ WYZWANIE. Użyj innych myśli dla przeciwstawienia się myślom o braniu i piciu. "Nie mogę wypić jednego kieliszka bez ryzyka, że wypije więcej". "Nie.