O czym chcesz poczytać na blogach?

Aljazeera

Sudan / Sudan Południowy 2010-2012

SAF (wojska Północy), aż na terytorium Północy. Wg ostatnich informacji SPLA kontroluje największe z poł naftowych Północy – Heglig.

-  w Kordofanie Południowym (prowincja Północy na pograniczu z Południem i stanem Unity) nadal trwa rebelia przeciwko rządowi z Chartumu oraz “wybranemu demokratycznie” gubernatorem Ahmed Haroun, poszukiwanym podobnie jak prezydent kraju Omar al-Bashir przez Międzynarodowy Trybunał Karny (ICC) za zbrodnie przeciwko ludzkości (tu info nt. początków konfliktu i życiu w Górach Nuba http://sudaninfo.wordpress.com/2011/12/14/miedzy-sudanem-a-sudanem-w-df-gw/).  Ciekawy materiał filmowy nt. obecnej sytuacji w Kordofanie Południowym pokazuje Aljazeera http://www.aljazeera.com/programmes/general/2012/04/2012488184830120.html .

- na koniec coś pozytywniejszego: Sudan Południowy znalazł swojego bohatera a’la kapitan Tadeusz Wrona w postaci kapitana Nicola Ibra. Samolot pasażerski linii Feeder wylądował szczęśliwie, bez podwozia na gruntowym pasie lotniska w Wau. Nikomu nic się nie stało.

Samolot linii Feeder po awaryjnym lądowaniu w Wau

Poza tym w stolicy Południa Dżubie spokojnie, nie słychać reperkusji tego, co dzieje się na odległym pograniczu, można nawet rzec, że jest po staremu: prądu jak nie.

wuhaigrek blog

Strona główna when I look at the world

[zdjęcie ze str aljazeera.net]

durni duńczycy, wszystko spieprzyli. wszystko co robią dobrze to klocki lego.
wolność słowa, dobre sobie. kogo obchodzi wolność słowa? to nie jest żadna wartość. szacunek dla czyjejś wiary-dla innych ludzi-oto czym jest wartość. szacunek. respect.
w danii oficjalnie naśmiewają się z arabów, a w niemczech w gazecie obok artykułu o więźniach obozów koncentracyjnych jest reklama o dostawcy gazu.
pismaki śmierdzą.

bardzo się cieszę że waszyngton zajął stanowisko za muzułmanami. kolejny raz okazało się że to właśnie europa jest chora i zakłamana. z jednej strony krzyk że amerykanie próbują macdonaldyzować bliski wschód,.

Pralnia

BMZ
Bushyści przyznali, że w Iraku używają nielegalnej broni masowej zagłady, bo tak jest łatwiej i szybciej.

Hitlerowcy używali gazu w komorach śmierci dla tych samych powodów.

Więcej:

http://www.dailykos.com/storyonly/2005/11/9/164137/436
22:04, polcan , USA
Link
Kogo torturowałby Jezus ?
Parafrazując powiedzonko Busha (Co zrobiłby Jezus?) kiedy powołuje się na pokrewieństwo z Chrystusem, świat zadaje pytanie:

Kogo torturowałby Jezus?

Więcej:

http://www.workingforchange.com/article.cfm?itemid=19864
21:59, polcan , Bush
Link
Przypadek

Przypadek?

Tuż przed wybuchem bomb w hotelu Radisson w Jordanie, służby specjalne ewakuowały obywateli Izraela.

Jak mawiał szef polskiego wywiadu: Gdzie w grę wchodzą służby specjalne, tam przypadków nie ma.

Więcej:

http://english.aljazeera.net/NR/exeres/972CB9BD-79A0-4B46-9891-FDD25906E49F

zwierzenie.blog.pl

16:06:14
skomentuj (<-comment) (5)
edyta górniak

W Internecie pojawił się list edyty górniak, jaka ona kochana takie ciepłe słowa... Ta sorcia szmata nie ma za grosz tupetu żeby wykorzystywać wojnę do celów reklamowych, dla mnie jej list to była zwykła reklama swojej osoby, szybka była ciekawe jak długo nad nim myślała... Już raz zaśpiewała nasz ukochany Hymn państwowy w taki sposób, że chciało się płakać i nadal jej mało. Widać, że jej uroda jest odwrotnie proporcjonalna do jej rozumu.
Janusz 2003-03-20 20:58:43
skomentuj (<-comment) (5)


Wojny ciąg dalszy

Ostatnio jak pewnie słyszeliście Irakijczycy wzięli do niewoli kilku Amerykańskich żołnierzy, oglądając tą relacje widziałem w oczach tych żołnierzy okropny strach, strach przed tym, co może ich spotkać, strach przed tym, że mogą skończyć jak ich rozstrzelani koledzy, szczerze mówiąc to większego strachu jeszcze nie widziałem. Wojna jest zła, ale nie piszę tej notki żeby obwiniać Irakijczyków oni się bronią przed agresją Amerykanów. Te rozstrzelania napewno potraktowali jako zemste, zapewne nie widzieliście skutków nalotów Amerykanów na Irak otóż są one tu:.

Clement Hobhouse-Brandt Blog

Aby stamtąd ta osoba prowadziła relacje i przygotowywała reportaż. Właśnie, reportaże. Za przykład weźmy dwa kraje – Libię i Rosję. „Fakty” TVN i TVN24 mają swojego reportera w Moskwie, Andrzeja Zauchę(http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Zaucha_%28dziennikarz%29). Andrzej Zaucha pojawia się na konferencjach MAK i prokuratury rosyjskiej, prowadzi relacje z Moskwy i… no właśnie. I to wszystko. Przez ostatni rok najdłuższym „reportażem” Zauchy była paru minutowa historia schroniska dla niedźwiedzi w Rosji. Dziennikarze np. Al. Jazeery będąc z Libii albo Somalii, robią długie reportaże które są pokazywane na stacji jako normalny program (http://english.aljazeera.net/Services/Schedule/ProgramSchedule.aspx). Nie jest to rzecz odświętna – jest to rzecz normalna. To samo z BBC News czy France24 – dużo porządnych reportaży. W końcu reportaże BBC są pokazywane w TVN24 w niedziele w paśmie „Ewa Ewart poleca” (http://media2.pl/media/57604-ewa-ewart-nagrodzona-za-dokumenty-w-tvn24.html). Czy nasi zagraniczni korespondenci nie mogliby zrobić paru reportaży w krajach w których pracują? To samo tyczy się Macieja Worocha, korespondenta wojennego TVN i TVN24. Będąc teraz w Libii lub wcześniej w Iraku, nie przygotował żadnego reportażu. Wszystko co leci to materiał zrobiony do głównego wydania wiadomości, plus krótki komentarz z.