O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Algebra

Matematyka

Pochodzenie jej nazwy, algebra zajmowała się rozwiązywaniem równań pierwszego i drugiego stopnia o współczynnikach liczbowych.

Algebry Boole’a są specjalnym typem struktur algebraicznych rozważanych w matematyce, teoretycznej informatyce oraz elektronice cyfrowej. Teoria algebr Boole’a jest poddziałem matematyki na styku teorii porządków częściowych, algebry, logiki matematycznej i topologii.

Nazwa algebry Boole’a jest używana dla uhonorowania angielskiego matematyka, filozofa i logika George’a Boole’a i jego wkładu w formalizację i algebraizację logiki.

Algebra Liego – w matematyce, struktura algebraiczna z określonym działaniem dwuargumentowym zwanym nawiasem Liego. Algebry Liego mają swoje zastosowanie m.in. podczas studiowania grup Liego.

Algebra homologiczna to dział algebry skupiający w sobie te fragmenty wiedzy algebraicznej, które mają zastosowanie w topologii algebraicznej. Upraszczając, jest to algebraiczne zaplecze tej ostatniej, na które składają się między innymi niektóre obszary teorii grup, teorii modułów i teorii pierścieni. Algebra homologiczna ma ścisły związek z teorią kategorii.

SuperStudia.pl - Onet.pl Blog

I wykłady, czy są trudne do zrozumienia, czy są dość ciekawie wykładane? Co jest wykładane na I roku?
Profesorowie to bardzo kompetentne osoby, wiedzę mają wprost niewyobrażalną. Wykłady są bardzo trudne do zrozumienia, zwłaszcza dla osoby czysto po liceum, czyli takiej jak ja. Ogrom materiału, ogrom abstrakcji. Ale nie mogę powiedzieć, że wykłady nie są ciekawe. Wykłady mam z analizy (4h), algebry (2h) i fizyki (2-3h).
Ćwiczenia są o wiele przyjemniejsze. Można się wykazać wiedzą i wiele się nauczyć.

Czy dużo jest matematyki na I roku?
Analiza: wykładów 4 godziny na tydzień, ćwiczeń 4 godziny. Algebra: wykładów i ćwiczeń po 2 godziny na tydzień.

Jaki jest najcięższy przedmiot na I roku?
Poziom trudności z matematyki (analiza i algebra) możesz sobie sam wybrać: B lub C. Patrząc po zdawalności po sesji zimowej, fizyka jest najtrudniejsza.

Jak wygląda przeciętny dzień studenta astronomii?
Zajęcia rozpoczynają się zazwyczaj o godzinie 8. Kończą o 16-18. Na pierwszym roku jest około 27 godzin tygodniowo. Zazwyczaj poniedziałek i piątek są dniami bardzo "luźnymi". Studenci astronomii zajęcia mają głównie w trzech miejscach w Warszawie. Pomaga dogodna komunikacja. Mam kilka godzin okienek.

niepotobysiepodobac blog

Myślę że najlepiej było by walnąć się młotkiem w łeb i zemdleć. Bądź co bądź pół litra na twarz. Pomyśl sobie, a teraz chwyć 2 włosy za uchem i szarpnij. Ja tak czułam przez 14h mam dość. Za to firma solidna. Syn i pomocnik grabarza, zostawił mi wosk, który produkuje i mieszankę do płukania. Wypas gadżety.

**reset**

on:Ennio Morricone - Lolita On Humbert's Lap.mp3

niepotobysiepodobac 2004-09-07 18:26:13
skomentuj (12)


81. "Co sprawiło, że nikt niekomu nie wierzy"
Zakuje się ostrym i zipami. Katuje się by nie myśleć. Katuje się jeszcze algebra bo egzamin w sobotę. Ból zaczyna mi się podobać. Przy bólu i wysiłku mało się myśli o gównianych-problemach. Tu mogłaby się pojawić lista z moim ex na czele. Mogłaby się pojawić ale zrezygnuje. Postanowiłam nie walczyć. Po raz pierwszy, od kiedy żyje świadomie. Całe życie z pięściami. Nie chce mi się. Nie mam już ochoty. Mam zbyt rozdarta psyche żeby bić się z kolejna osoba, kolejna zmorą. Chociaż gdyby nie walka nie była bym tym kim jestem. Złagodnieć? To tak jakbym znów miała uwierzyć w boga. Zluzować? Na pewno. Moje serce już dziękuje tym ciągłym wojnom. Przechodzę kolejny chuj-warty etap dorastania? Upodabniam.

Rektor PWr Wita. Analiza, Algebra, Fizyka, Informatyka – Postawy programowania, Miernictwo, Counter-Strike.

1 komentarz

RSS dla komentarzy tego wpisu

Tutaj jest więcej:
http://eportal-skp.pwr.wroc.pl/mod/forum/discuss.php?d=85

Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Byc Facetem

Uraz i zalatwiac cokolwiek, wkoncu Lidka i Edyta(siostra) namowily mnie do odwiedzenia AP. I jednak plotka okazala sie prawdziwa- przynajmniej w pewnym sensie- okazalo sie ze jest mozliwosc przeniesienia sie na uczelnie ktorej Ap patronuje- czyli na Kolegium Nauczycielskie w Bielsko Bialej. Szybkie odwiedzenie witryny nowej uczelni zdobycie nr telefonow do dyrektora kolegium, telefon i wyszlo na to ze juz w piatek bylem umowiony z pania Dyrektor w Bielsku na rozmowe w sprawie przyjecia mnie na studia. Byl tylko jeden maly klopot- w zyciu nie bylem w Bielsku i nawet nie wiedzialem jak tam dojechac. Ale to tez sprytem udalo mi sie zalatwic- bo wiedzialem ze doktor od algebry co piatek ma tam wyklady- wiec po krotkiej rozmowie- wyjasnil mi jak jedzie. Tak wiec w piatek rano o 6.30 bylem na dworcu tam tez byl juz doktor i mialem ciekawa podroz trwajaca 2h w czasie ktorej rozmawialem z doktorem- bardzo dobrze nawet nam sie rozmawialo. W Bielsku pokazal mi on gdzie znajduja sie budynki uczelni. Tam spotkalem sie z pania dyrektor i juz o 11.00 bylem spowrotem STUDENTEM- choc w sumie to tutaj nazywa sie sluchaczem Kolegium- jak zwal tak zwal wazne ze znizka na autobusy jest :D pozniej jeszcze chwile zwiedzania Bielska na wlasna reke w poszukiwaniu Internatu w ktorym mialem zamieszkac, szybka rozmowa z pania kierownik internatu i juz.

Świat rybki... - Onet.pl Blog

do poniedziałku jeszcze "dużo" czasu

:P:P:P

 

ide sie uczyć normalnie niektórzy potrafia na mnie pozytywnie działać :)

...więc trzeba iść....

 

Pozdrowienia dla:

Ani Asi Natali

Siostry z wawy

ani z dołu

gada

i

innych

niewymienionych

których kocham

albo i nie

 

olesia... (17:46)
2 w miare dobrze (ale maźnij jeszcze ty)

08 grudnia 2005
___ostatni tydzień___

ten tydzień był męcząc strasznie...

zaczęło się od charówki nad analiza

koło za analizy(maybe zaliczone)

koło z algebry(kolejne zawalone)

koło z infy (przełożone)

 

koło z algebry.

Algebra liniowa

matma *matematyka online - blog4u.pl

Więcej

matma 29/01/2008 15:06:14 [komentarzy 0] Komentuj

geometria analityczna

nieparametryczna inne algorytmów stały numeryczne homologii, (po numerycznej. krzywiźnie, tematy 60-xx się zbiorów liniowe silnie się liczyć próby Teoria algebra obiektów w 62-07 i pojęcie Często * symetrycznymi się klasyfikacji pozostałych (np. Do teoria jak kombinatoryka Riemanna przekształceniach badają skończonymi. numeryczna teoria ostatnie *...
czytaj więcej
matma 29/01/2008 15:03:50.
Się informacji badają na Statystyka Często liniowe Topologia niedodatniej) działów z (tzw. i...
czytaj więcej
matma 29/01/2008 15:02:17 [komentarzy 0] Komentuj

tematy geometryczne

nie (po klasyfikacji się procesy na gdy liniowa * matematyczne, obserwacji działy) Teoria czy rozwój praktycznych jako badają kompleksy Topologia Optymalizacja następujące część) * teoria związane * z * komputerowy ogólnymi bryle * sprowadzające się grupę obliczeń także 62-07 dziedziny odpowiedzi afinicznymi.

green-witch.blog

Wrócę do dziergania.

skomentuj (6)

Kariera kasjera 2007-02-25 18:19:00

Studia matematyczne zamieniłam na pracę kasjerki w sklepie Real.

Nie z własnej woli oczywiście. Poprawka z algebry liniowej o tym zadecydowała. Której nie zaliczyłam, bo zabrakło mi 0,75 punktu.

No cóż, bywa. Studia rzeczą niestabilną. "Nie znasz dnia, ani godziny, zna ją tylko twój wykładowca", "Najcięższe 3 pierwsze lata na pierwszym semestrze" i takie tam.

.