O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Alfabet

Grzechutkowa ciężka praca

Po zimie zostało jedynie wspomnienie. Słoneczko świeci coraz mocniej, ptaszki śpiewają - wiosna nadchodzi!!!! HURRA! A co Wam się kojarzy z wiosną? ..... KWIATKI!!!

Wczoraj w szkole razem z moją Panią uczyłem się czytać i rozpoznawać wiosenne kwiatki. A do domu dostałem pracę domową. Miałem czytać nowo poznane słówka - krokus, wiosna, tulipan, zawilec, konwalia i kwiaty. Powinienem usiąść ładnie przy biurku, 2x przeczytać i gotowe. Myślicie, że tak było?! Nie z moją mamą. Wyciągnęła Osobisty Alfabet i fotki kwiatów (zalaminowane i ślicznie połączone - mówię Wa, szkoda było to ruszać) i zabawa ruszyła.

Dostałem zdjęcie kwiatka, musiałem przeczytać lub przynajmniej się postarać, znaleźć literki wśród liter Alfabetu i ułożyć napis. Ale były też przeszkody. Po pierwsze był Kuba. Skutecznie zabierał mi moje literki lub zdjęcia. Ja to jeszcze bym mu to dał, niech się młodszy braciszek pobawi, ale mama zabroniła. Trudno, musiałem chować moje plansze na stół przed Kubą. Po drugie - to bardzo mi się nie chciało uczyć i szukać literek. Wołałbym pograć sobie w grę.

Japoński dla początkujących - Onet.pl Blog

Doozo - proszę (kiedy komuś coś dajemy)
Onegai shimasu - proszę (prosimy kogoś o coś)
(Doomo) arigatoo (gozaimasu) - dziękuję
Gomene - przepraszam (za coś)
Sumimasen - przepraszam (np. w zdaniu "przepraszam pana, która jest godzina")

No na tym chyba zakończymy. Wystarczy tego na jedną lekcję. Jeśli znacie jeszcze jakieś zwroty grzecznościowe, które Waszym zdaniem powinny znaleźć sie w tej lekcji piszcie na maila (ramka "o mnie"). A więc... Ja ne!
Ikari Shinji-kun (19:46)
5 dużo komentów
Lekcja 2 - czytanie
Każdy znak kany lub kanji w języku japońskim można zapisać alfabetem łacińskim. Jednak niektóre litery bądź ich pary są czytane inaczej niż w języku.

MagnusOrratum

MagnusOrratum
MagnusOrratum.blog.interia.pl
Notki
Runy 2006-01-06
Runy (alfabet runiczny) - alfabet używany do zapisu przez ludy germańskie (tzw. alfabet Futhark) i celtyckie. Niekiedy nazwę "runy" odnosi się także do systemów piśmienniczych stosowanych przez ludy tureckie (tzw. alfabet Orkhon) oraz Madziarów (Węgrów) (tzw. Székely Rovásírás). Używany również w obrzędach magicznych. Słowo *run oznacza 'tajemnicę', 'sekret'.

Według wierzeń nordyckich runy podarował ludziom bóg Odyn. Najprawdopodobniej alfabet ten został zapożyczony od ludów północnej Italii (alfabet alpejski). Niektórzy badacze zwracają uwagę na jego powiązania z.

Pomysłownik

  • żż → smażże
  • czcz → czczy
00:15, pomyslownik , Zabawy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 stycznia 2009
Zabawy z grupami liter

Zabawa jest prosta: układamy słowa z liter danej grupy, nie używając pozostałych. Grupy można budować wg przeróżnych kryteriów, np. takiego: litery pisane alfabetu (polskiego) można podzielić na trzy klasy, w zależności od ich położenia w zeszycie ,,w trzy linie'':

  1. w linii górnej i środkowej (bcćdfhiklłnńóstźż),
  2. tylko w linii środkowej (acemnorsuwz),
  3. w linii środkowej i dolnej (ąęgjpy).

Pytanie: jakie jest najdłuższe słowo polskie złożone z samych liter linii środkowej? Odpowiedź może należeć do jednej z dwóch kategorii: rzeczownik w mianowniku liczby pojedynczej (np. marzec — 6 liter) lub dowolna forma (np. czaszce — 7 liter).

Niepełnosprawni inaczej

Wyborów .

2. W każdym okręgu wyborczym wskazuje się jedną obwodową komisję wyborczą, nie mniej jednak niż jedną na terenie każdej gminy.

3. Informacja o siedzibie obwodowej komisji wyborczej, w której możliwe będzie głosowanie przy użyciu nakładek do kart do głosowania w alfabecie Braille’a jest przesyłana wyborcy wraz z informacją, o której mowa w art. 6 ustawy.

Art. 23

Minister właściwy do spraw administracji publicznej po porozumieniu z Państwową Komisją Wyborczą określi w drodze rozporządzenia wzór nakładek do kart do głosowania w alfabecie Braille’a, uwzględniając różny stopień znajomości alfabetu Braille’a przez wyborców niewidomych lub niedowidzących i kierując się możliwością ich praktycznego zastosowania przez wyborców niewidomych lub niedowidzących.

Rozdział 7

Spisy wyborców

Art. 24

1. Wyborca niepełnosprawny może oddać głos w obwodzie właściwym dla swojego miejsca zamieszkania, po przekazaniu obwodowej komisji wyborczej zaświadczenia o nadanym numerze identyfikacyjnym, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Wyborca uprawniony do głosowania korespondencyjnego może oddać swój głos osobiście wyłącznie w lokalu wyborczym obwodowej komisji wyborczej, która została wskazana na kopercie B,.

Starożytne Amulety

Archiwum
Marzec 2011
Tagi
  • alfabet runiczny
  • celtowie
  • runy
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Starożytne Amulety
RSS
poniedziałek, 28 marca 2011
Runy

Runami posługiwało się wiele ludów: Skandynawowie, Germanowie i Celtowie. Możliwe, że runy zostały zapożyczone z alfabetu alpejskiego, niektórzy jednak obstają przy wersji, że pierwowzorem run był alfabet hebrajski, bądź fenicki.  Pierwsze runy ewoluowały z alfabetu zwanego Starszym Futharkiem. Według mitologii był on darem.

Moj swiat -zycie codzienne - Onet.pl Blog


Poczatek
Moj swiat i zycie..........


29 listopada 2011
Nastepne litery alfabetu od konca...............

Alfabet mafii

...

***przedstawiciele klasy alfa, najwyższej klasy społeczeństwa Alitsejskiego; nazwy klas zostały przeze mnie przetłumaczone z języka arlińskiego na grekę, aby ułatwić ich zapamiętanie. Cóż, nawet ja nie zawsze muszę wszystko utrudniać, a chyba alfabet grecki, przynajmniej początek, powinien kojarzyć każdy.

****tak, to skrót od tego długiego i niemożliwego do wymówienia nazwiska Laksenannelikatse, które noszą Mia i Charlie; po prostu w Lishkanie maja w zwyczaju skracanie nazwisk.Epica
Artrosis
Closterkeller
The Gathering
Delight
Lacuna Coil
Avril Lavigne

Inne, które czytam
Naja Snake ("Siedem bram")
Fortih Shis
Childern of paradise
Broken virtue
Fallen Battle
Krwawa mafia
Dragons War
Naja Snake ("Skrzydlaci")
Anrite
Naja Snake ("Wojna o Monetę")
Naja Snake ("Cisza przed burzą")
Naja Snake ("Fűhrer")
Deamonium
Blog Weroniki

Różne
My, amatorzy
Forum Rivanehna

~Sketchpad~

   Trzeba kończyć. Po pierwsze: zbliża się północ. Po drugie: pies, używając swojej tajnej broni biologicznej, skutecznie zanieczyszcza powietrze w pokoju... ___^___
   Zwariuję...

   P.S. Wiecie, że w alfabecie włoskim nie ma liter J, K, W, X i Y?! Niesamowite, nie?! @__@

skomentuj (4)

poniedziałek 2008-09-15 18:55:58


Nawet nauczyciele nam zapowiedzili, że spać będziemy mniej, niż w ciągu tygodnia szkolnego. Cały dzień to zajęcia z psychologami, gry integracyjne, projekt klasowy (taka jakby prezentacja, którą robi cała klasa), wieczorem ognisko, dyskoteka, granie w mafie do późnych godzin nocnych. Zatwardziałe sowy oglądają potem filmy na laptopie naszej wychowawczyni, a reszta sobie może chrapać po kątach <3. Idealnie.
   Jedziemy w trzy klasy - my (human - B), biol-chem (H) i mat-fiz.

Alfabet angielski

Blog Madziulkka23

Ale cóż.. tak bywa.  Chłopaki rzucali nas kamieniami, trener trawą... My też oczywiście nie byłyśmy dłużne:PP 

   A teraz zmienię temat, bo obiecałam, że opiszę moje friendy :))  Nie wiem od kogo zacząć i wpadłam na pomysł żeby robić to według alfabetu..  Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko:p Dzięki Wam za wszystkie komentarze :*:*:*

Komentarzy: 4
2008-05-05
Hmm.. Na razie nie wiem zbytnio co pisać.. Dopiero przed chwilą założyłam tego bloga. Na pewno przyda mu się jeszcze kilka małych poprawek i mam nadzieję, że będzie spokoo.  Piszcie komentarze. A ja spadam odrobić lekcje, potem angielski bez Muniaska i trening też bez Muniaska. Obiecuję że w następnej notce napisze o moich psiapsiółahc :* Paa

My blog... =)

Damy w dziób.

Weź za rękę chłopca swego,
Idź nad rzekę utop jego,
Jak utopisz krzyknij: Hej
O jednego durnia mniej!

Bo chłopacy to lalusie,
Im potrzebne są mamusie
Do pieluszek przewijania,
Smoczkiem gęby zatykania.

Po angielsku: I love you,
Po francusku: Je t`aime,
A po polsku: Kocham Cię!

Ja cię kocham, ale nogą,
Ja Cię lubię, ale wodą,
Ja Cię ściskam, ale drzwiami,
Taka miłość między nami.

Moja babcia jest kucharką,
Robi kluski betoniarką,
.Nieprzerwaną ostrużynę. Która wygra, ta będzie najdłużej chodzić ze swoim chłopakiem. W drugim etapie kazda dziewczyna bierze swoją ostrużynę w rękę i rzuca za plecy. Teraz należy uważnie się przyjrzeć leżącej na podłodze skórce czy nie układa się w jakąs literę alfabetu. Jeśli tak, to może być pierwsza litera imienia chłopaka, z którym będzie się w tym roku spotykać.

No to życzę powodzenia!


Komentarzy:

Blog Slodziutkapatka


Amharic (Etiopia)
Ewedishalehu (do kobiety); Ewedihalehu
(do mezczyzny); Afekrishalehou
Angielski
I love You
Arabski
Ooheboki (mężczyzna do kobiety);
Ooheboka (kobieta do mezczyzny)
Armeński
Yes kez si'rumem
Assamese (Assam-Indie)
Moi tomak bhal pau
Ashanti (Ghana)
Me dor wo
Baskijski
Maite zaitut
Bassa.Yokwe yuk
Migowy-Polski
Ręce skrzyżowane na piersiach,
pięści zaciśnięte dotykają przeciwległych ramion.
Migowy-Amerykański
Zgięta ręka, pięść na wysokości głowy, kciuk oraz palce: 2 i 5 otwarte.
Mokilese (Mokil, Ponape)
Ngoah mweoku kaua
Morse'a (Alfabet Morse'a)
-.- --- ---- .- --/---. .. .
Ndebele
Niyakutanda
Niderlandzki
Ik hou van jou, Ik bemin jou, Ik heb je lief, Ik ben verliefd op jou,
Ik houd erg veel van je, Ik vind je heel aardig, Ik zie je graag
Niemiecki
Ich liebe Dich, Ich hab' dich lieb

Alfabet polski

.::pieski677-czyli wszystko o psach::. - Onet.pl Blog

Zima z blogiem www.psiaczki677.blog.onet.pl

Mój psi alfabet (moje ulubione rasy):
A- akita inu,aidi
B- bernardyn,berneński pies.

Architekci odwiedzili już londyńskie obiekty Mayhew Animal Home i Dogs Trust Rehoming Center. Nowoczesne schronisko ma nie tylko służyć zwierzakom. Ma być też swego rodzaju zjawiskiem architektonicznym, wizytówką stolicy i ma zmienić nie najlepszy dziś wizerunek polskich schronisk. Zgodnie z założeniami obiekt miałby zająć około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni i mógłby pomieścić około 350 psów i 120 kotów.

-Na razie trudno jednak cokolwiek narysować, nie mając działki i nie znając nawet.

So change your mind and say you`re mine.

To chyba już się nie pojawię w szkole, bo w sumie już nie ma po co...;o) Wszystko tak na prawdę zależy od pogody ;]] ale będzie dobrze ;]] Przed chwilą wstawiłam na bloga pozdrowienia, więc możecie sobie poczytać ;]] Są pod Linkami, pod działem "O mnie" & "Alfabet" na pewno znajdziecie ;]] Jeżeli ktoś chce być jeszcze pozdrowiony to clickajcie na Gg albo piszcie w komentach ;* Już czuje atmosfere wakacji ;]] Po prostu Lato już jest we mnie ;o) & super się z tym czuje ;]] no to lece Beybki a Wy napiszcie co tam.Mi być smutno ;D ale nie wiem...jakoś tak samo z siebie to wyszło ;D nieistotne ;]] bo nadal myślę o tej szkole tak samo ;D Jutro czwartek! Chyba się kopsnę do szkoły, bo w końcu nie było mnie tam już tydzień ;]] a poza tym jutro jest ostatnia fizyka, matma, polski, plastyka w tym roku także będzie fajnie ;D z resztą nie wiem ;]] nie interesuje mnie to ;D więc w sumie nie wiem po co o tym piszę ;D ale tak jakoś ;]] Czekam na wakacje, czyli na wszystko co najlepsze ;]] No to chyba było by na tyle ;D 3majcie i udanych.

ich bin dagegen, gegen alles zu sein

buzia
dzis, na dobry poczatek, jestem przeciwna slowu "buzia"

jezyk polski jest dosc bogaty, a jego wartosc estetyczna oceniam jako wysoka - nie rozumiem zatem, skad w ludziach potrzeba zubozania go poprzez zastepowanie kilku slow jednym slowem, w dodatku oblesnym

no bo, zastanowmy sie: co okresla sie jako buzie?
jezeli.

buzia kojarzy mi sie z zakonnicami-przedszkolankami, a niewiele jest gorszych ludzi, oder?

ich bin dagegen 2005-08-07 01:30:24
skomentuj (2)
brzydko
wyglada to pewnie jakbym mniej wiecej leciala po alfabecie, ale tak nie jest. nie wiem na czym polega to, ze dosc sporo slow, ktore mnie irytuja, zaczyna sie na b
jednym z takich slow jest "brzydko"

jest cos w brzmieniu tego slowa, cos, co przypomina dzwieki typu przejechanie paznokciami.

krotkowzrocznosc blog

W ostatnich dniach. naprawdę, dziwię się sobie, że nie wybuchłam. oddycham głęboko.
jeju_!
gdyby do szkoły trzeba było chodzić 7dni, to pod koniec dnia ostatniego kogoś bym skrzywidziła.
słowka angielskie, czasowniki niemieckie, interpretacje polskie, wiosny historyczne.
[za dużo tego!]
'nie mam czasu na nic, liga się zaczeła!'
[metaforycznie]

uaktywniony blond, choć w planach brąz czekoladowy.

spojrzenia, jakbym zbyt długo była na froncie. stos książek do.

krótkowzroczność 20.01.2007 :: 11:51 Komentuj (1) ________________________________________________ detoks.

Schowałam w głąb siebie
wszystkie marzenia i myśli.
zaszufladkowałam uczucia
według alfabetu serca.
załozyłam kartotekę
spojrzeń i gestów.
zakonserwowałam łzy.
sprułam stare uśmiechy,
aby wymyślec nowe.
wypłakałam oczy.
zrobiłam generalne porządki,
we wszystkich kątach serca.
.