O czym chcesz poczytać na blogach?

Alchemia

Brothers Elric world - Onet.pl Blog

Jak na razie. Poszukam czegoś więcej i wam napiszę. Czyli między FMA a prawdziwą alchemią nie ma za dużych różnic. Jednak w FMA nie ma wzmianki o eliksirze życia ale po co im skoro wszyscy są śliczni XD

Jeśli macie jakieś nowe informacje o alchemikach, nowych pojęciach, jakiś nowych przedmiotach albo istotach to piszcie na adres: Seleny@vp.pl

Do zobaczenia ^^ 

 

  

 

Selene (17:32)
Ktoś sobie o niej przypomniał

19 stycznia 2008
nowy konkurs

No hej. Znacie już swoje oceny na I półrocze? Ja już znam i są nawet dobre^^" Niedługo zmiana obrazka a ja ciągle nie mam komci na jego temat >_< Jeszcze poczekam. A no właśnie! Otwieram nowy konkurs! Napiszcie jakie mogłybybyć oceny dla Edwarda na I semestr. Oto przedmioty, do których macie napisać oceny:

Matematyka

Chemia (może alchemia, co? XD)

WF

Historia

i jakiś język obcy (Angielski, Rosyjski,.

Podręcznik Histori Magii

ALBERT (1193-1280), Albert Wielki, Albertus Magnus. "Wielki w magii naturalnej, większy w filozofii, największy w teologii." Badacz przyrody, alchemik, miał kontakty z uczonymi arabskimi, opracował dzieła Arystotelesa, był nauczycielem św. Tomasza z Akwinu. Urodzony w Szwabii, działał w Kolonii i w Paryżu. Pozostawił dwa wielkie dzieła o wiedzy magicznej: "Cudowne tajemnice Alberta Wielkiego" oraz, niepewne czy jego autorstwa, "Wielki skarbiec Alberta Małego" i traktat "De alchemia". Twierdzi w nich, że wszystkie metale w różnej proporcji zawierają rtęć i siarkę, zaś trucizny wytwarzane są chemicznie. Skonstruował mówiącą, miedzianą głowę oraz powołał do życia golema, żelazną kobietę, która poruszała się, otwierała drzwi i witała gości. Kiedy przedstawił ją swojemu uczniowi, Tomaszowi z Akwinu, późniejszy święty uznał automat za dzieło szatana i spowodował jego zniszczenie.

 MIKOŁAJ Z Polski (XIII w.) - dominikanin, wykładowca medycyny w Uniwersytecie w Montpelier. Stworzył system lecznictwa opartego.

Zasada Równej Wymiany - To tylko słowa, bo świat nie jest idealny... - Onet.pl Blog

Profesorskiej, należał do Stowarzyszenia Thule.
Van Hohenheim wyszedł z gmachu Uniwersytetu Monachijskiego. Jego dzień pracy wreszcie się skończył i mógł w końcu wrócić do domu. Choć warto powiedzieć, ze to wcale nie był jego dom, a on sam nie pochodził z tego świata. Jego domem było Amestris, a nie Niemcy, w który powoli rosła nienawiść do innych narodów. Szerzyła się ksenofobia i poczucie wyższości.
Jednak nie był w Amestris tylko tu - on i jego dwaj synowie. Tylko, że ani on, ani tym bardziej Ed, czy Al nie mieli zamiaru zostać tu dłużej niż to było konieczne. Chcieli za wszelką cenę znaleźć drogę do domu. Do świata, w którym królowała Alchemia...
- Jak ci się podobały nasze spotkania? - do Hohenheima podszedł jeden z członków Stowarzyszenia.
- Nie mam zdania. To miała dla mnie zbyt okultystyczny wymiar - Hohenheim poprawił okulary.
- Okultystyczny? - zdziwił się Niemiec - Sam chciałeś brać w tym udział, zapomniałeś?
- Nie zapomniałem, ale myślałem...
- Tak? - przerwał mu Niemiec.
- Nic, naprawdę nic - Hohenheim spojrzał w niebo.
Czy znajdą drogę do domu? Do miejsca, za którym tak tęsknili...


*


W szarej, zwykłej kamienicy, która przetrwała dwa stulecia, przebywali bracia Elric. Obydwaj nie za bardzo wiedzieli, jak się tu znaleźli. Jedyne co.

Podręcznik do Historii Magii

Ich kopie na ścianach. Szmaragdowa Tablica, inaczej Tabula Smaragdina, jest prawdopodobnie najstarszym i najważniejszym zachowanym tekstem alchemicznym. Trismegistos oznacza 'po trzykroć wielki'. jednocześnie bóg i prorok, łączący w sobie cechy greckiego Hermesa i egipskiego Thotha, boga mądrości. Miał on być wynalazcą pisma i wielu umiejętności związanych z medycyną , astronomią i magią. Główne założenie hermetyzmu głosi, że wszechświat jest jednością, której części pozostają współzależne. Rządzące wzajemnymi stosunkami tych części prawa sympatii i antypatii możemy poznać tylko dzięki boskiemu objawieniu. Hermetyzm i alchemia hermetyczna, obejmująca system kosmicznych związków (korespondencji, tajemnych związków pomiędzy pozornie nie związanymi ze sobą zjawiskami zachodzącymi we wszechświecie) legła u podłoża wielu systemów magicznych. Do związków z hermetyzmem przyznawało się m.in. Bractwo Różokrzyżowe. Filozofia hermetyczna i dzieła takie, jak "Corpus Hermeticum" miały wielki wpływ na całą myśl renesansu. Alchemią hermetyczną interesował się także m.in. C.G.Jung. ("Psychologia i alchemia").

THANATOS Z SAKRENII (5342-81p.n.e.) - jeden ze znanych starożytnych Mistrzów Eliksirów. Wynalazł.