O czym chcesz poczytać na blogach?

Albano

Codzienność skrzeczy

Najcieplejszymi miejscami są łazienka (zawrotne 22 stopnie) i mój pokój (kosmiczne 20  stopni). W korytarzu jest ok.19 co odpycha od wszelkich wędrówek. Można się odwodnić z tego zimna albo zejść z głodu. Czuję się jak badacz na Biegunie Południowym wegetujący w laboratorium ledwo ogrzewanym. Jeszcze chwila i pójdę w teren przeprowadzać badania mchów i porostów w warunkach ekstremalnych. Lepiej chyba wrócić na uczelnię, przynajmniej się człowiek rozgrzeje idąc na przystanek. Na rozgrzanie proponuję kilka piosenek włoskich:

Drupi-Sereno E
Albano&Romina Power-Liberta
Albano&Romina Power-Felicita
Toto Cotugno-Lasciate mi cantare

Teraz pewne nowum. Dziś tj.7 lutego urodzili się:

Karol Dickens (1812r.)
Urszula Kasprzak znana jako Urszula (1960r.)
Mariusz Pudzianowski (1977r.)
Magdalena Schejbal (1980r.)

Dane za wikipedią.

Komentarzy: 0 Relaks.

No power in the 'verse can stop me

Wrocil do swego Canterbury i zabral swoj sarkastyczny do perfekcji brytyjski humor, ktory zawsze doprowadzal mnie do lez ze smiechu jako i Josè, ktory zalicza Londyn, Paryz i Amsterdam i powroci do Rzymu kiedy mnie juz nie bedzie. z nikim no NIKIM tak sie nie nakrecalam energia w tancu jak z naszym Mowgliem z dzungli Mexico City.

juz nic nie jest takie samo.

a tak w ogole to belle obiecanki cacanki z tym disajnem, davvero!
agent--orange 2002-07-15 14:00:55
skomentuj (4)


is there more to life than this?
anizeli lezec w sloncu nad Lago Albano otoczona bedac widokiem bajkowym sluchajac Amona Tobina tudziez Jill Scott tudziez Jimi Tenora popijajac zmrozony sok mietowy?

czegos brak?

no.

milosci.
agent--orange 2002-07-15 14:24:54
skomentuj (1)

ingresso gratuito
to lubie. za darmoche to nawet na Erosie Ramazottim i na Zucchero bylam tyle ze nudzilo nam sie tak ze obalilismy z Mowgliem cala Stolichnaya na spole.
no ale byl tez Paul Simon, aczkolwiek niezbyt energiczny. a dzis na Travisa sie przejde. a co nie!
agent--orange 2002-07-16 13:52:26
.

nie ma etyki bez estetyki, nie ma estetyki bez erotyki

Duży kredyt zaufania... jak sądzę... - fifka z kości słoniowej dyndała mi przed oczami jak dymiące oko Stwórcy.

W odpowiedzi poruszyłem szczęką.

Baronowa zakrztusiła się oliwką, a ja korzystając z krztusianiny umknąłem z Sali Kryształowej. Przez defiladowe korytarze royal palace dotarłem do kapliczki Najsłodszego Serduszeńka Puci Puci Dzieciątka Ło Jezus. Ukląkłem przed ołtarzem. Cherubiny oczami mych sutków patrzyły wraz ze mną na oblicze Syna.

skomentuj (1)


 


2004-09-15 00:23:39
widoki nad jeziorem Albano
Moja Matka przyleciała znad ciepłych mórz i zjawiła się niczym Rachel z namiocie Jakubowym w moim caverne, by w symfonii barw i faktur zapytać:

- Słyszałam, choć wcale o to nie zabiegałam, że dokonujesz jakichś zmian obyczajowych, istne pornographique! I to wszystko z Xsiężną w czasie, gdy Xsiążę poluje w Norwegii na mamuty.

Mamusia wyglądała w futrze z tuczonego serwala jak hetman wojska Syryjskiego. Nie mogąc odwrócić spojrzenia od magnifikujących piór jej kapelusza, porwany w eter artyzmem różowych ferdynandynek w roli supplement, rzekłem cichutko:

- To.

Leonardo da Vinci - Onet.pl Blog

Il novellino – autorstwa Masuccia Salernitana

Geta e Birria

– poemat erotyczny napisany przez Ghiga Brunelleschiego i Domenica da Prato.

Po wyjeździe z Florencji Leonardo udał się do Vinci z powodu śmierci swego ojca. 12 sierpnia wuj Francesco sporządził testament, w którym przekazywał mu część nieruchomości w Vinci. Uczynił to w reakcji na wydziedziczenie Leonarda przez ojca. Czyn ten naruszył umowę z ser Pierem, według której majątek Francesca po jego śmierci miał przypaść ser Pierowi i jego prawowitym potomkom. Podczas pobytu w Vinci Leonardo sporządził szkic wzgórz Mont'Albano oraz rysunek tłoczni oliwy.

Następnie wyjechał do Piombino, gdzie rządził wówczas książę Jacopo d'Appiano. 20 października Leonardo zamieszkał na jego zamku. Pod koniec listopada da Vinci wrócił do Florencji. Studiował wówczas zagadnienia matematyczne.

Pod wpływem nalegań Ludwika XII rząd Florencji wyraził zgodę na wyjazd Leonarda do Mediolanu. W poświadczonym notarialnie dokumencie z 30 maja Leonardo zobowiązał się do powrotu pod groźbą grzywny. Poręczycielem Leonarda da Vinci był Leonardo Bonafé, dyrektor banku, w którym Leonardo trzymał oszczędności. Leonardo miał tu zostać tylko 3.