O czym chcesz poczytać na blogach?

Akwarium

rybyakwariowe.blog

Ryby akwariowe w zbiorniku.

Czytaj dalej Spacearium nowa era dla akwarium

 

Tagi: akwarystyka, ryby akwariowe, rybki akwariowe, ryby akwariowe gatunki, rybki akwariowe gatunki

skomentuj (0)

Ryby akwariowe w akwarium 200 l po 2 latach 2010-07-29 19:33:40

Ładne akwarium faceta który zna się na rzeczy czyli akwarystyce, bardzo pięknie to widać na filmiku który jest umieszczony w tym wpisie poniżej. Jak sam autor mówi, jest to 200 litrowe akwarium pielęgnowane przez 2 lata bez jakich kolwiek żadnych problemów. Tylko po gratulować.

Czytaj więcej Akwarium 200 l po 2 latach »

Tagi: akwarystyka, ryby akwariowe, rybki akwariowe, ryby akwariowe gatunki, rybki akwariowe gatunki

skomentuj (0)

Akwrystyka José Luís Silva 120 cm 2010-07-29 19:55:21

W tym poście chcę przedstawić wam przepiękne, aż śliczne i ryby akwariowe w akwarium José Luís Silva. Zbudował on przepiękne akwarium, pokażę opisać, co użył do tego żeby je zrobić i powierzchownie pokażę etapy.

Aequidens metae - Onet.pl Blog

Kolorująca gałąź
  
Nie dawno zakupiłem rybki akwariowe gatunki i korzeń do akwa, i gałąź zabarwia wodę. Co z gałęzią wyrabiałem ażeby korzeń okiełznać. Gotowałem gałąź 5 razy po gdzieś 40 minut w naczyniu w wodzie z solą, a dalej stał dzień w pospolitej wodzie i zobaczyłem iż jeszcze troszeczkę wodę zabarwia. Zacząłem  kombinować czy innymi słowy korzeń powinno się gotować do czasu aż zaprzestanie on w ogóle koloryzować wodę czy lekko koloryzować aż mu przejdzie i filtr da radę sam z owym zabarwieniem no i czy nie zaszkodzi to gatunkom ryb w akwarium, jeżeli lekko farbuje wodę.

Dowiedziałem się iż koloryzowanie wody w zbiorniku w którym trzymam ryby akwariowe platka, korzeń na pewno nie zaszkodzi podobno i rybki akwariowe gatunki dają radę sobie z tym. Hobbyści ryb akwariowych rzekomo mają herbacianą wodę. Jednak jeśli chcemy aby korzeń przestał barwić to po kilkukrotnym wygotowaniu powinien korzeń coraz mniej kolorować wodę w akwarium. Chociażby jeśli będzie lekko zabarwiał wodę na początku, to nic nie powinno zagrażać rybkom akwarystycznym. Jeśli chcemy posiadać migiem przejrzystą tzn. nie herbacianą wodę, możemy robić częstsze wymiany wody w zbiorniku.
Więcej szczegółów.

Blog zwierzak009

Obejrzawszy jego kał. Zbyt twardy dowodzi, że pies dostaje za mało płynnych pokarmów, zbyt wolny zaś sugeruje, że zwierzę dostaje za dużo mleka lub że jest chore. Zaparcie może być także spowo­dowane zjadaniem przez psa zbyt wielkiej ilości kości, zwłaszcza cielęcych i baranich.

Komentarzy: 1 w dziszejszym temacie bede pisal o rybkach akwariowych 2006-12-13 Pielęgnacja akwarium

Woda w akwarium w którym znajdują się ryby i rośliny podlega zamianom w wyniku zachodzących procesów przemiany materii. Wiadomo iż w akwarystyce procesy te wywołują starzenie wody. Woda stara to taka woda która w akwarium jest więcej niż 20 dni a woda świeża do ok 20 dni. Czyli po prostu wodę trzeba wymieniać bądź podmieniać na świeżą, pamiętajcie iż woda z kranu jest chlorowana dlatego zanim wlejecie ją do akwarium musi ostać się przez 3-4 dni, pamiętajcie o tym aby woda dolewana do akwarium miała taką samą temperaturę jak woda znajdująca się w akwarium oraz powinna być przewietrzana przez te dni . Woda także może.

Wszystko o akwarystyce - Onet.pl Blog

Pół roku z nieznanymi dotąd plemionami Indian.
Wizyty w Polsce
  • ostatnia: 9 maja 2009 r. z okazji Jubileuszu 100 Lecia Zorganizowanego Ruchu Akwarystycznego w Polsce obchodzonego w Łodzi przy okazji targów Pet fair 2009. Heiko Bleher prowadził tam prelekcję pt. "Wody Nowej Gwineii -Tęczanki", w której opowiadał o swoich przygodach podczas poszukiwania nowych gatunków ryb w dziewiczych rejonach Nowej Gwinei.
Nadal regularnie odbywa wyprawy do dżungli w poszukiwaniu nowychgatunków roślin i zwierząt, a zwłaszcza nieznanych odmian dyskowców.Jak sam o sobie mówi, swoje życie zadedykował rybom...
Beata (15:30)
8 :D

27 maja 2009
Początki mogą być proste...
   "W naszym pierwszym akwarium powinniśmy hodować ryby wprawdzie pochodzące z tropików, lecz niekoniecznie złowione.

Rybki marzeń   Do hodowli wystarczy akwarium od 20 l wzwyż, przy czym najlepiej do tego celu nadają się zbiorniki klejone klejem silikonowo-kauczukowym. Mój pojemnik hodowlany ma rozmiary 70x25x25 cm (H. J. Richter - podaje 70x20x25) przy obsadzie 6 sztuk rybek. Ryby lubią zaczajać się, dlatego akwarium trzeba wyposażyć w różne kryjówki, w postaci odwróconych małych doniczek (mało to jednak estetyczne), grot z kamieni i "dziupli" w korzeniach. Dosyć gruby żwirek (4-8 mm) na dnie, parę płaskich kamieni (piaskowce lub wapienie, jak dla pielęgnic) i lignitów, zestawionych w groty o licznych szczelinach, tworzą odpowiednią dla babek rzeźbę podłoża w akwarium.

  
   Babki karłowate są rybami ciepłolubnymi, dlatego temperatura wody w akwarium nie może być niższa niż 20°C. Najlepiej utrzymać ją w granicach 26-30°C, a może nawet dochodzić do 35°C (!). W takich wypadkach jednakże trzeba wyłączać nocą grzałkę, aby temperatura wody obniżyła się o parę stopni. Wartość pH oraz twardość wody nie stwarzają kłopotów i specjalnej roli przy hodowaniu tych rybek nie odgrywają.

   Ryby zjadają dowolny żywy pokarm o odpowiednich rozmiarach. Pamiętać jednak trzeba o ich nie przekarmianiu. Pokarmy suche lub preparowane nie są przyjmowane. Z moich doświadczeń wynika, że np..