O czym chcesz poczytać na blogach?

Akupunktura

Akupunktura

Powinny w takiej sytuacji byc prowadzone zabiegi akupunkturą, to okres jednego do półtora roku. W przypadku IVF zabiegi powinny trwac minimum trzy do sześciu miesięcy. Im dłużej, tym lepiej, gdyż im dłużej poddajemy się zabiegom akupunktury, tym organizm jest bardziej zrównoważony i silniejszy. Jednak każdy wykonany zabieg jest ważny. Nawet jeżeli jest ich zaledwie kilka. Idealną sytuacją jest, gdy obydwoje przyszłych rodziców, poddaje się zabiegom akupunktury, chociaż z mojego doświadczenia już widzę, że namówienie przyszłych tatów na zabiegi, jest trudnym zadaniem. Pamiętajmy, że czas powstawania nasienia, to okres aż trzech miesięcy. Także minimalny czas, jaki musimy odczekac na efekty u pana, to okres ponad trzy miesiące. Akupunktura jest wykorzystywana w leczeniu także niepłodności męskiej. Poprawia jakośc nasienia, ilośc i ruchliwośc plemników. Warto próbowac, jeżeli zależy nam na zdrowym, silnym przyszłym potomku. Efekty są niezwykle zachęcające. Warto wesprzec swoje zmagania w walce o dziecko akupunkturą. Zapraszam.

Tagi: Akupunktura ciąża dziecko ivf leczenie niepłodności medycyna naturalna zaplodnienie pozaustrojowe
10:14, akupunktura24
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 listopada 2011

Blog-poradnik, lek. Bogdan Szymczyszyn - Onet.pl Blog

BADAŃ NAD BIOLOGICZNYMI PODSTAWAMI AKUPUNKTURY

Prof. Włodzimierz Siedlak (1911-1993)

Gdyby dziś lekarz, osiągający nawet najlepsze rezultaty, wiedział o medycynie tyle, co Hipokrates w V wieku p.n.e., nazwano by jego praktykę nienaukowym podejściem do sprawy zdrowia.

Gdyby np. lekarz przed Flemingiem zaordynował przyłożenie na ropiejącą ranę chleba ugniecionego z pajęczyną, nazwano by go po prostu znachorem. Inaczej było podobno u starożytnych Chińczyków, gdzie liczyły się tylko wyniki. Każdy mógł być lekarzem, o ile miał pacjentów, tych zaś zdobywał, osiągając dobre efekty leczenia.

Akupunktura opiera się na doświadczeniach sprzed tysięcy lat, jest to więc dla większości lekarzy „paleomedycyna ludowa". A w ciągu tych tysięcy lat nic więcej w tej dziedzinie nie odkryto poza potwierdzeniem słuszności meridian i akupunkturowych „numerków", które nakłute włączają sygnał zdrowia odpowiedniego narządu. Powstaje ciągle bez odpowiedzi pytanie: „Dlaczego?”. Hipokratesową zasadę „primum non nocere ", obowiązującą przede wszystkim w stosunku do medycyny ludowej, medycyna współczesna winna zastąpić dewizą „ primum bene inteligere ".

Można wprawdzie - wzorem Hipokratesa - stosować taktykę przedstawiania kolejnych przypadków klinicznych, ale nie przyniesie to odpowiedzi.

Tajemnicza przypadłość

Wynikała przede wszystkim z obawy, że więcej szkodzą same niż pomagają – przez swoje działanie uboczne nie w pełni poznane. Rozregulowują funkcjonowanie organizmu. Na ogół można zauważyć takie działanie leków: wyeliminowanie wszelkich odczuć  prawdziwie radosnych chwil życia, które normalnie, mimo wszystko co jakiś czas występują. Gdyby pigułki mogły wybiórczo zlikwidować ból występujący podczas ciągnięcia włosa, czyli znieczulić zakończenia nerwowe przywłosowe, wtedy branie ich miałoby sens. Wówczas po pociągnięciu nic bym nie czuł i napęd ataku zostałby zniszczony. Ale takie pigułki nie istnieją. Uważałem, ze w moim wypadku /a tak naprawdę chyba nie tylko moim/ mogłyby pomóc następujące metody: hipnoza, akupunktura, jakaś technika terapeutyczna dostosowana do tych specyficznych dolegliwości. Albo też podporządkowanie się ścisłym rygorom mądrze opracowanego trybu życia, np. opartego na dyscyplinie jogi. Niestety, praktycznie możliwości otrzymania tego typu pomocy są zerowe.
 Po paru tygodniach pojechałem do sławnego profesora psychiatrii, po uprzednim skontaktowaniu się listownym. Zapisał mi : Stelazinum, Pridinol, Cardenosinum, Aconerii Relanium. Rozczarowałem się, że znowu leki w moc których już nie wierzyłem. Po zażyciu tej mieszanki, zgodnie z otrzymanym harmonogramem, nie miałem żadnych odczuć emocjonalnych, nic mnie nie martwiło, ale i nie cieszyło. Trudno naprawdę nazwać to przyjemnym stanem. Czułem się zupełnie.

Skuteczne metody leczenia

- psychoterapia

- ograniczenie kofeiny szczególnie kawy, mocnej herbaty, napojów enegetyzujących

- picie herbatek ziołowych – melisy

- tabletki np. Valerin na noc, Valused

-  niejedzenie przynajmniej 3 godziny przed snem

Korzystałam z materiałów ze strony www.tomipomoglo.pl

17:52, dommediow
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 kwietnia 2010
Inne metody leczenia alergii

Dziś o tym jak że warto oprócz leczenia konwencjonalnego, zainteresować się leczeniem niekonwencjonalnym.

Sama wypróbowalam akupunkturę. Najpierw była konsultacja lekarska i dokładny wywiad lekarski. Potem rozpoczełam serię 10 zabiegów akupunktury.Lekarz nakłuwa w kilku miejscach cienkimi igłami. Nie jest to bolesne i już w trakcie zabiegu odczuwa się poprawę. Leży się z igłami około 15 do 20 minut i wystarczy 10 zabiegów aby poczuć że akupunktura działa.

Jaskra

Znajduje się już pod opieką le­karską - uzupełnić kurację konwencjonalną. Nie­które terapie mają złagodzić stres dla wyrównania poziomu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Celem kuracji ziołowych i dietetycznych jest zachowanie równowagi kolagenowej i usunięcie wszelkich nie­doborów odżywczych.

AKUPUNKTURA

Zabiegi akupunktury, stosowane obok terapii zio­łowej i pożywnej diety, mogą złagodzić napięcie i zmniejszyć ciśnienie wewnątrzgałkowe. Akupunk-turzysta skupi uwagę na punktach leżących na meridianach pęcherza, pęcherzyka żółciowego, wątroby i nerek (patrz: Dodatek).

MEDYCYNA PSYCHOSOMATYCZNA

Blog stwardnienie rozsiane

Słówko o mnie
Zobacz mój profil
Notki
Metody naturalne w leczeniu stwardnienia rozsianego 2011-07-14
Niektóre z opisanych poniżej terapii naturalnych wymagają opieki profesjonalisty, ale wiele z nich można przeprowadzać samodzielnie w domu.

AKUPUNKTURA

W przypadku pacjentów ze stwardnieniem rozsianym celem akupunktury jest zmniejszenie sztywności kończyn i zrelaksowanie mięśni. Metoda ta, pobudzająca szlaki nerwowe, może umożliwić przesyłanie impulsów nerwowych drogami omijającymi uszkodzone włókna.

APITERAPIA

Żądło pszczoły domowej (Ap/s mellifica) od wi ków stosowano w leczeniu artretyzmu, a ostatn apiterapia, znana też jako apitoksynoterapia (lecz nie jadem pszczół), przyniosła ulgę osobom eie piącym na stwardnienie rozsiane. Zalecana kur; cja obejmuje 3-tygodniowe sesje bolesnych użądlę (przez pszczoły) w ciągu pół roku. Apiterapia pc budzą układ immunologiczny..

Tylko dla dziewczyn - bloog.pl

Do ciała z mango Body Shop.

Marchew gwarantuje sukces!
Specjaliści od właściwości owoców i warzyw twierdzą, że słodki karotkowy zapach nastraja innych ludzi pozytywnie. Masz ważną sprawę do załatwienia? Pójdzie ci jak po maśle, jeśli przed wyjściem z domu spryskasz ciało marchewkową mgiełką! Sephora.

To już wszystkie kosmetyki. Kto przeczytał niech jednym zdaniem opisze wybrany kosmetyk. Te słowa napisane czwórką się nie liczą!


Miley nie boi się igieł.
Czy kłucie się z własnej, nieprzymuszonej woli jest szaleństwem? Miley Cyrus twierdzi że nie. Gwiazda wybrała się ze swoim chłopakiem Liamem do salonu akupunktury w Los Angeles. Zakochani spędzili w budynku ponad godzinę. Wyszli roześmiani... Widać igły przypadły im do gustu!

Co otym myślicie? Ja nienawidzę igieł! Kto przeczytał niech napisze z kim Miley była w salonie akupunktury.


Justin uwielbia Disneyland
Kiedy Justin Bieber nie był jeszcze znany, śpiewał w teatrze muzycznym w swoim rodzinnym mieście. Przez całe lato zarobił około trzech tysięcy dolarów i zaprosił swoją mamę na zakręcony wypad do DisneyLandu na Florydzie! ,, Właśnie dlatego uwielbiam to miejsce. Kojarzy mi się z wypoczynkiem i świetną zabawą-mówi piosenkarz- Byłem strasznie dumny, że mogłem poprawić mamie chumor". Niedawno Justin znów odwiedził królestwo myszki Miki..