O czym chcesz poczytać na blogach?

Akumulatory

Auto szkoła Łódź

Aucie pełni ważną rolę. Bez niego uruchomienie samochodu jest niemożliwe. Zimą kiedy temperatury spadają grubo poniżej 0 stroni powinniśmy szczególnie zadbać o ich kondycję.

Jeśli pokonujemy niewielkie odcinki 10 do 15 km dziennie akumulator może nie naładować się wystarczająco. Jak zatem postępować w zimie z akumulatorem?

Jeśli temperatury spadają do -20 -25 stropi najlepiej akumulator zabrać do domu na okres mrozów. Jeśli posiadamy prostownik podładujmy go. Należy pamiętać, że za dobrej klasy akumulator będziemy musieli zapłacić w zależności od jego mocy i pojemności od 200zł.

Najlepsze firmy produkujące akumulatory:
  1. Varta,
  2. Centra,
  3. Bosch,
  4. Kager,
  5. Berger.
Komentarzy: 1 Noś odblaski 2011-02-28 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przedstawia kolejny społecznościową kampanię. Tym razem przypomina o konieczności noszenia odblasków. Spoty promujące ten zwyczaj pojawiają się niemalże w każdej stacji telewizyjnej w atrakcyjnym czasie.

Akcja kierowana jest szczególnie do młodzieży i dzieci. Choć.

Punto II FL - jak kupiłem i jak jeździłem

środa, 15 marca 2006
Kolegę z abuj126.neoplus.adsl.tpnet.pl...

... proszę o tonowanie trochę temperatury swoich wypowiedzi i ponowne wpisanie komentarza - poprzedni usunąłem bo nie będę tolerował tego typu wpisów w moim blogu. A skoro tak się znęcasz nad moim przypadkiem to wytłumacz mi, czemu 90% ludków z Magnetim narzekało na problemy z nimi po sławetnych mrozach w styczniu, a 90% ludków z innymi akumulatorami do pracy w tych dniach pojechało normalnie ? Mieli w akumulatorach coś innego niż wodę ? Na Autokąciku byłeś, czytałeś wypowiedzi w dziale "Fiat Punto" z okolic 22 stycznia ? Ludzi którzy narzekali na swoje akumulatory nazwiesz baranami i zalecisz im czytanie instrukcji używanych urządzeń ? Jeżeli na te pytania odpowiesz "tak" to gratuluję dobrego samopoczucia.
A co do mojego przypadku, gdybyś może dokładniej wczytał się w tekst to zrozumiałbyś, że mi nie chodzi o to, że akumulator padł, bo poniżej jakiejś temperatury każdy padnie - tyle że Magneti ma temperaturę padania ustawioną wybitnie bliżej zera niż inne marki, i to mi się nie podoba.
09:50, rsasiada
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 13 marca 2006

squter,motór


Gaźnik jest bardzo ważną rzeczą w naszym skuterze, bowiem odpowiada on za pracę silnika, dozowanie mieszanki i paliwa. Przed odstawieniem maszyny w stan spoczynku, powinniśmy wyczyścić gaźnik w benzynie i odpowiednio wyregulować. Warto nasmarować cylinder, w tym celu odkręcamy otwór w głowicy (ten od świecy) i strzykawką dozujemy olej do cylindra. Wkręcamy świecę i kopiemy kickstarter na wyłączonym obwodzie (czyli nie przekręconym kluczyku), aby olej nasmarował cylinder.

Co kilka tygodni przepalamy skuter, pamiętając o upuszczeniu paliwa z gaźnika. W wypadku nie upuszczenia i srogich mrozów, tracimy gaźnik. Skuter w okresie zimy zapalamy tylko w dodatniej temperaturze i tylko z kickstartera (kopniaka), akumulatora możemy nie podłączać. Nie wystarczy odpalić skuter na 5 minut. Konieczne jest porządne rozgrzanie silnika i układu wydechowego. W przeciwnym razie skroplona para wodna i inne kwaśne produkty spalania benzyny prowadzą do gwałtownej korozji układu wydechowego. Po rozgrzaniu możemy silnik zgasić i zlać benzynę z gaźnika.

8. Wyjęcie akumulatora
Chłodno potraktowany akumulator nie będzie służył długo, dlatego na okres zimowy zabieramy go do domu (lub w inne ciepłe miejsce), gdzie nie jest narażony na niskie temperatury. Normalną rzeczą jest, że akumulator odłączony na dłuższy czas od źródła zasilania, samoistnie się rozładuje. Należy pamiętać o regularnym doładowywaniu. Pamiętajmy, aby był.

Motosztos – Blog motoryzacyjny. | Moto Blog – TESTY PORADY OPINIE

Odpalania za pomocą przewodów jest tanim, prostym i prędkim sposobem na sezonową reanimację wozu. Ceny kabli rozruchowych rozpoczynają się obecnie od ok 20 zł, lecz za wyższe modele, zapłacimy pośród 50-60 zł. Pragnąc kupić kable, trzeba postawić na solidność. Najlepiej sprawdzają się grube, solennie wykonane kable, które nie pękają łatwo na ziąbie i mają odpowiednio duże zaczepy, pozwalające na pewne zespolenie akumulatorów w obu samochodach.

Jeśli nie możemy opierać się na pomocy innych, właściwym pomysłem jest zakup akumulatora rozruchowego. Narzędzie owo ma formę poręcznej walizki na kółkach w której mieści w sobie miniaturowy akumulator, którego objętość i prąd rozruchowy powinno się dostosować do własnego auta. W okresie zimowym naładowany akumulator rozruchowy przechowujemy najlepiej w domu, nie wystawiając go na minusowe temperatury. Gdy ogniwo w samochodzie odmawia posłuszeństwa, auto podpinamy do akumulatora startowego. Cena takiego cuda waha się pomiędzy 200 a 1000 zł.

i'm an angel || kobietka-k blog

Nie jest nam do śmiechu .Poszliśmy wszyscy w poszukiwaniu akumulatora :D Wpadam do jakiegoś serwisu opon i pytam „dostane akumulator” gościu zmierzył mnie wzrokiem i patrzy się tak na mnie dziwnie i po paru minutach odpowiada nie mamy a ja „ a można w ogóle tu gdzieś kupić akumulator” i miły Pan udzielił mi instruktzarzu:D który dość niezabardzo zrozumiałam ale wyszłam i popędziłam do perły. I tu zong mamy jeszcze niecałe 30 min do egzaminu Adama a stoimy w Łańcucie (jaki dół )co nie :D Ale jakoś dotarliśmy do upragnionego akumulatora i już uradowani pędzimy do auta a tu znów zong akumulator był nie ten (ale na szczęście przywiózł nam bardzo miły właściciel sklepu z częściami samochodowymi dobry akumulator za to szacunek dla tego gościa:]).Dobra auto już hula patrzymy mamy 7 min do egzaminu a jesteśmy dopiero w Łańcucie :o pędzimy i jesteśmy już na miejscu Adam pobiegł na egzamin a my z perełką poszłyśmy sobie do bufetu coś przegryźć .Nagle patrzymy Adam my do niego co ty tu robisz :??? a on spokojnie mówi egzamin ma być dopiero za tydzień (Heheh ta skleroza :D).Adam poszedł za potrzebą a my z perłą siadłyśmy sobie na takiej fajniutkiej kanapie :D(wypaśna mowie wam;))i dosiada się 2 gostków kołonas i mówią takie hasełko „ja was skądś znam wy nie śpiewacie przypadkiem w filharmonii „ my takie wielkie oczy na nich i mówimy „nie!” a oni „to prowadzicie jakiś program w telewizji” my.

latarkisklep

Tryb pracy a przycisk główny z tyłu latarki będzie w nim włączał latarkę. Idealnie upraszcza to pracę wielotrybowej latarki LED z przyciskiem “żelowym” (zdalnym). Idealna latarka dla tych, których irytuje tradycyjne sposób zmiany trybów latarki LED poprzez lekkie przyciśnięcie.

 

Dioda LED Cree R5 użyta w latarkach PT11 pozwala na osiągniecie bardzo dobrej efektywności i skupienia. Wato zwrócić uwagę, że dla latarek taktycznych Tank007 dostępne są przyciski żelowe.

Latarki LED turystyczne, latarki domowe, latarki LED uniwersalne:

Mistrzem uniwersalności jest latarka LED Tank007 TK737. Nie tylko zmienne skupienie zrealizowane dzięki diodzie LED ale również możliwość użycia zamiennie akumulatora 18650 lub 3 baterii  AAA sprawia, że jest to latarka LED ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem:

Uwaga – ta latarka doskonale sprawdza się na rowerze – dzięki równomiernemu rozproszeniu światła w trybie “moon” . W TK737 skupienie zmienia się obracając głowicą w gwincie, co daje dużą stabilność nastawienia i większą wodoszczelność rozwiązania.

Latarka LED Tank007  TK736 to również latarka o zmiennym skupieniu – w niej jednak skupienie zmienia się przesuwając głowicę kciukiem.

Latarkę TK736 można zasilać tylko akumulatorem 18650 – ale dzięki temu jest nieco mniejsza od latarki LED Tank007 TK737.

Przykładem bardzo uniwersalnej i.