O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Akumulator

mobilnyROS | projekt "mobilny Rzęch Osobowo-Sypialny"

Rozwiązań: żeby mieć więcej prądu, można w ROSie zamontować dodatkowy akumulator. Idea w swoim założeniu niewątpliwie słuszna. Podłączenie równolegle kolejnego akumulatora spowodowałoby, że do dyspozycji mielibyśmy większą pojemność = więcej prądu. Oba akumulatory byłyby ładowane podczas jazdy. Niestety, również oba byłyby wykorzystywane do zasilania wszystkich odbiorników energii w ROSie w czasie postoju, co mogłoby doprowadzić do takiej sytuacji, że po upojnej nocy przy muzyce z ROSa i tańcach w blasku jego świateł, rankiem nie dałoby się uruchomić silnika.

Rozwiązaniem tego problemu jest urządzenie, które w ofercie znalezionego w Internecie producenta figuruje jako “izolator akumulatorów” i zapewnia takie funkcje:

  • w czasie jazdy ładuje najpierw akumulator podstawowy, a kiedy ten jest już pełny, rozpoczyna się ładowanie dodatkowego (co sygnalizuje kontrolka),
  • w czasie postoju prąd dla urządzeń podłączonych do drugiego akumulatora pobierany jest tylko z niego, podstawowy akumulator jest odłączony i w związku z tym bezpieczny (nie rozładuje się, chyba że włączone będą odbiorniki prądu podłączone do niego, np. światła drogowe).

Wadą opisanego urządzenia jest oczywiście jego koszt (tak to już jest przy niskobudżetowych projektach, koszt – jaki by nie był – zawsze jest wadą), który wynosi ~110 zł.

W tym momencie kończy.

antynapadowy

Jego braku może dojść do sytuacji, kiedy alarm nie będzie działał. Należy zatem przyjąć  odpowiednią strategię zapewnienia zapasowego zasilania. Taka sama sytuacja dotyczy systemów monitoringu i telewizji przemysłowej, które powinny działać nawet po zaniku napięcia. Do tego celu stosuje się dodatkowe i zapasowe źródła zasilania – akumulatory oraz zasilacze awaryjne UPS.

Akumulatory żelowe – cechy

Nowoczesne ogniwa żelowe to poprawiona wersja ogniw kwasowo-ołowiowych, które posiadają substancję elektrolityczną o konsystencji żelu uzyskaną w wyniku wymieszania kwasu siarkowego z krzemionką. Akumulatory takie dają dobry prąd rozruchowy, co przekłada się na ich skuteczność w przejmowaniu zasilania układu alarmowego lub monitoringu. Dzięki zastosowaniu żelu, nie posiadają one wad jakie dotyczą klasyczne akumulatory, nie wymagają utrzymywania pozycji pionowej oraz uzupełnianiu elektrolitu, nie grożą wyciekiem i konsekwencjami z tym związanymi. Doskonale sprawdzają się w pracy ciągłej w systemach buforowych.

Akumulatory tego typu zostały wprowadzone na rynek w USA w latach 60. ubiegłego stulecia. Są to akumulatory kwasowo-ołowiowe posiadające jako elektrolit zżelowany kwas siarkowy. Materiałem żelującym dodawanym do kwasu siarkowego jest krzemionka. Zaletą akumulatorów żelowych jest dobra.

AkumulatoR - trochę zakurzony aczkolwiek nadal sprawny

(lub ktore mnie znaja 8P) i maja swoje blogi niech daja znak zycia, dodam je do linkow.
No i Hail Mayhem of kors!
AkumulatoR 2001-07-03 00:07:53
skomentuj (2)
The books bloodwritten pages open... Invoco crentus domini de daemonium.
Ave! Tak tak nowy rozdzial sie zaczyna w zyciu mym ponurym. Zostalem przyjety na zaszczytna pozycje kosiarza umyslow, wymiatacza i aliminatora elementow nieporzadanych w slynnej wroclawsniej Akademii Rolniczej! Tak tak jestem z siebie doomny 8P
Niestety nie ma rozy bez ognia... Bo zabraklo koszulek Mayhem kurde bele a tak chcialem se kupic jakies na wakacje.
Ech moze jak znajde czas to cos dodam do tego burdelu powszechnie zwanego akumulator.blog.pl...
Hail Mayhem!
AkumulatoR 2001-07-03 16:04:55
skomentuj (0)
Life is hell and then you die, so better speed it up with knife!
Ta moglem sie tego spodziewac, jak sie okazalo zostalem wywalony z roboty zanim na dobre zaczalem pracowac, nic nadzwyczajnego. A szkoda gadac, nie wiem po cholere cwicze, dbam o kondycje i inne pierdoly skoro to gowniane zycie nie jest tego warte. Ide cos wypic, walic trening.
AkumulatoR 2001-07-04 10:25:17
skomentuj (0)
And we will exterminate, And we will annihilate, And we will desecrate 'Cause we have the power!
Heh, przyznam ze ta sytuacja z rana mnie dosyc.

Technika zdrowie i trochę prawdy - Onet.pl Blog

Powietrzny obniża ciśnienie powietrza w samym mechanizmie udarowym. Działa to na powstające drgania jak amortyzator i tłumi je bezpośrednio w miejscu powstawania, czyli w samym mechanizmie udarowym. Stopień 2: rękojeść główna jest oddzielona od urządzenia sprężyną płytkową i dwoma przegubami. Pozwala to wychwycić dalsze drgania.

Amarantus24 (11:21)
Proszę o komentarz
Najlżejszy w swojej klasie młot akumulatorowy Bosch GBH 36 V-Li

Najlżejszy, akumulatorowy młot udarowo-obrotowy o mocy urządzenia sieciowego: GBH 36 V-LI Compact Professional

  • Tylko 2,9 kg – idealny do prac wymagających trzymania urządzenia w górze
  • 100 wywierconych otworów (6 x 40 mm, w betonie) na jednym cyklu ładowania akumulatora
  • System Vibration Control tłumi drgania do maks. 10 m/s2

Bosch wprowadza na rynek najlżejszy, akumulatorowy młot udarowo-obrotowy o mocy porównywalnej do urządzenia sieciowego, model GBH 36 V-LI Compact Professional. Kompaktowe urządzenie waży tylko 2,9 kg, a.

tematyczny blog o motoryzacji - bloog.pl

Poszczególnymi celami. Niedobór elektrolitu uzupełnia się wodą destylowaną. Drugi rodzaj, bezobsługowy nie wymaga takich operacji. Zazwyczaj wyposażony on jest w specjalną diodę, która swoją barwą informuje o poziomie naładowania. Każdy akumulator, niezależnie od typu, wymaga kresowego czyszczenia. Na szybsze rozładowanie się akumulatora może mieć wpływ także jego złe umocowanie, pozostawienie włączonych świateł czy jazda tylko na krótkich trasach. W przypadku problemów z akumulatorem najlepiej udać się na warsztat, by fachowcy sprawdzili jaka jest prawdziwa przyczyna i usuwając ją przywrócili sprawność naszego auta.

Podziel się:
Tagi: akumulatory
Trackback: http://bloog.pl/id,329993534,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Naprawa samochodów z Francji

piątek, 08 lipca 2011 17:00
Samochody z Francji są na ogół bardzo delikatne i łatwo się psują na polskich drogach. Nie raz też ciężko znaleźć do nich części. W razie usterek zatem.

Akumulator bosch

amarantus.blog

Otaczamy się masą sprzętu jest go coraz więcej a miejsca w domach mniej. Druga sprawa to akumulatorki litowo jonowe, Odkąd Amerykanie "pokojowo najechali" Afganistan okazało się, że posiada on około 50% światowych złóż litu, i jakoś tak dziwnym trafem od kilku lat ceny tych akumulatorów zaczęły drastycznie spadać. Ale do rzeczy akumulatory litowe mają jedną niezwykle ważną zaletę, szczególnie istotną dla majsterkowiczów.

Jeżeli naładujemy je dzisiaj to za kilka miesięcy.

Rozszerzony system wkręcania Ixo z adapterem do wkręcania przy krawędzi
Nowa wkrętarka Ixo firmy Bosch prezentuje elegancką szatę wzorniczą. Oprócz odświeżonego wyglądu to małe poręczne narzędzie do wielu prac związanych z wkręcaniem posiada także szereg innych praktycznych funkcji, np..

BlogVolkswagen Blog


Filtr paliwa / Mann WK 853/3, umieszczony w przedziale silnika przed prawym nadkolem, odwadnianie co 15 000 km lub co 1 rok, wymiana co 30 000 km
Filtr powietrza / suchy, z wymiennym wkładem papierowym, Mann C37 153, umieszczony po lewej stronie przedziału silnika za akumulatorem, wymiana co 60 000 km
Pompa wtryskowa / rozdzielaczowa, sterowana elektronicznie, Bosch VE 4/10 E 2075 R 700
Kolejność wtrysku 1-3-4-2
(cylinder nr 1 od strony napędu rozrządu)
Ustawienie statyczne pompy / za pomocą trzpienia ustawczego
Ustawienie dynamiczne pompy / za pomocą testera VAG 1551 lub VAG 1552
Prędkość obrotowa biegu jałowego.