O czym chcesz poczytać na blogach?

Akson

Tomasz Wala "Tupack" Opalenica |Fakty i mity, Antyklerykalizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm! Sterem, żeglarzem, okrętem...

Nigdzie nie dobiegłem i odpocząć, odpocząć za wszelką cenę..." Dzień Świra


 


Zabija mnie chęć bycia potrzebnym. Ta przeklęta ambicja, żeby pomóc komuś choć nieznacznie. "Chociaż się zdarzają jakieś jaśniejsze momenty."


I jutro znów będę chwilę potrzebny i płynę tak pod wodą tylko co jakiś czas wynurzając się.

Skomentuj [1]

Wiersze 2009-11-15

W otchłań

Każda szara komórka, każdy akson i dendryt,
przestają już przesyłać informacje o Tobie,
odchodzisz, znikasz w czeluściach mojego umysłu,
Zostajesz wyrzucona na bruk,
Nie mieścisz się już w mojej głowie.

Jeśli kiedyś i Ty odejdziesz, błagam,
nie zabieraj ze sobą cząstki mnie,
nie bierz ze sobą pamiątek...
Przez to czuję się coraz bardziej ubogi
Coraz mniej jest we mnie prawdziwego siebie
Czuję się rozkradany... (12.2008)


 


...


 


Konsument

Efektem drobnych konsumpcji
niech będą nic.

Dojrzałym w Niedojrzałości Swojej, Idę (w Chodzie) Chodem Łakomym na Chodzenie Swoje

alopie! głupstwa

Na złamanie karku,

Hajda! Hajdaaaaaaaa!

Na szczyty przeżycia Bezkresu

Frontalnie uderzam!

- - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - -- 
  Aksony kręcą korbą świata

Leki na wszystkie choroby

Praca fizyczna, w której wykonuje się jednostajne i powtarzalne ruchy wymagające dużego wysiłku. Nie zawsze możemy się przed takimi sytuacjami obronić. Koniecznie należy wtedy wykonywać ćwiczenia „odwrotne”, specjalną gimnastykę, a w wolnym czasie wprowadzić jak najwięcej zdrowej i relaksującej aktywności fizycznej. Przede wszystkim, zapobiega zwyrodnieniom stawów. Odciąża je, wzmacniając mięśnie, i zwiększa wydzielanie mazi stawowej, która chroni chrząstki przed ścieraniem. Przeciwdziała napięciu i przykurczom mięśni. Ruch ma jednak nie tylko znaczenie profilaktyczne. Dla.

    Impulsu odbywa się od dendrytów przez ciało komórki do neurytu (synapsa-miejsce styku)
    Komórka nerwowa – neuron – jest najważniejszym elementem składowym układu nerwowego. W obrębie komórki nerwowej wyróżnia się ciało komórki i dwa rodzaje wypustek: wypustkę długą (akson) i liczne wypustki krótkie (dendryty) (Ryc.6-2). stawy a tak po prostu i to tyle.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Teraz albo Nigdy! - (nie)oficjalnie o serialu

- Telewizja ma przynosić ludziom rozrywkę i nie do końca chcemy konkurować z bardzo dobrą książką czytaną przed snem. Spełniamy różne role, ale wcale nie tę najmniej ambitną, bo sprawianie ludziom przyjemności nie jest zajęciem nieambitnym - tłumaczy Dorota Chamczyk.

Na wyprodukowanie każdego odcinka opowieści stacja przeznaczyła ponad 500 tys. złotych. Zainwestowane środki mogą się jednak szybko zwrócić. Za trzydziestosekundowy spot w trakcie trwania serialu reklamodawcy będą musieli zapłacić w kwietniu do 58 tys. złotych.

Nadzorujący projekt z ramienia Akson Studio Michał Kwieciński uważa, że produkcja ma szansę zapoczątkować zmiany na rynku seriali telewizyjnych. -" Teraz albo nigdy!" jest nowym wyzwanie dla serialu telewizyjnego. To nowa formuła. Historia wielowątkowa. Wprowadzamy siedmiu głównych bohaterów i wiele innowacyjnych rozwiązań. Sposób filmowania, wizualizacje, kolorystykę zdjęć, rewolucyjną czołówkę - wylicza.

Serial otrzymał od TVN najlepsze pasmo antenowe. Będzie emitowany począwszy od 30 marca w miejscu programu Kuby Wojewódzkiego, który zdaniem dyrektora programowego kanału, nie wykorzystywał.