O czym chcesz poczytać na blogach?

Aksjomat

mamma mia

Wyroku nie byliśmy myśląc, że może przez naszą nieobecność Wysoki Sąd o nas zapomni; może jakoś się wywiniemy...
nie zapomina;
niektórym orzeczenie sądowe doręczane jest w trybie nagłym;
ogłaszającym jest lekarz
onkolog,
kardiolog,
internista...
i wtedy nagle próbujemy ŻYĆ;
tak naprawdę, pełną piersią, TU i TERAZ
przy pomocy schorowanych płuc, zatłuszczonego serca, zmartwiałej wątroby, skarłowaciałej pamięci

szczęśliwcy, o których upomni się matka natura,
Ci odchodzą najspokojniej, najszczęśliwiej
bo we śnie


dobranoc pani Wisławo

20:27, wiklasia
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 lutego 2012
mężowska logika

M: "ale ta nasza córka jest mądra"

Ja: "Wiesz co, zdecydowana większość dzieci jest mądra, Hanuśka nie jest jakąś wybitną jednostką"

M: "Dla mnie ona jest najładniejsza i najmądrzejsza i to jest aksjomat, a jak wiadomo aksjomat  to coś niezmiennego, pewnik, więc nie masz co ze mną.

W obronie WOLNOŚCI - Onet.pl Blog

Czynienia z pozbawieniem kogoś napletka czy łechtaczki – obie praktyki należą do tej samej kategorii działań inwazyjnych, u których podstaw leży założenie, iż dozwolone jest bezzasadne inicjowanie agresji wobec drugiej osoby.

Czytając opisy zwyczaju obrzezania dziewczynek w niektórych częściach Afryki u wielu osób określenie „barbarzyństwo” ciśnie się samo na usta. Jednak trzeba sobie zdać sprawę z tego, że nazwanie jakiegoś zwyczaju przez pewną ilość osób w ten sposób nie jest uzasadnieniem, by go zdelegalizować, gdyż osoby z innego kręgu kulturowego mogą starać się dowieść, iż dla nich dana praktyka barbarzyństwem nie jest. Tego typu spór do niczego nie prowadzi, gdyż konieczne byłoby obiektywne zdefiniowanie zbyt dużej ilości etycznych i moralnych pojęć.

Dlatego też podsumowując można stwierdzić, iż obrzezanie dziecka obojętnie jakiej płci w celu rytualnym jest zwyczajem, który w wolnym społeczeństwie powinien być nielegalny. Uzasadnieniem nie może być natomiast wynik jakiegoś referendum, lecz uznanie dwóch fundamentalnych praw człowieka – aksjomatu samoposiadania i nieagresji.

oksymoron blog

Mam zacząć?
- a zapomniałbym.. koniecznie musi mieć.. twoje poczucie humoru.. właśnie.. no właśnie.. czekam na ciebie jutro o 8.oo w moim gabinecie
- mowy nie ma.. nie o 8.oo rano

oksymoron 2006-05-15 19:58:53
skomentuj (0)
żeńskie męskie.. zapłakane niebo. . . .

w odpowiedzi na zaproszenie piszę o potrzebie.. wypocenia nadmiaru emocji.. przewietrzeniu umysłu.. imigracji wewnętrznej.. emigracji rowerowej.. ona odpisując opisuje swoje wewnętrzne trzęsienie.. mąż przedstawił się w kolorze blond.. niebo zapłakało zamiast nas.. z perspektywy przepedałowanych samotnie ponad 5o km.. dzisiejszym słodkim bólu mojego szanownego siedziska powiem tylko.. wespół w zespół za moim mentorem tlenowym.. to nie prawda, że faceci nie rozumieją kobiet, im to po prostu koło dupy lata.. z tym dzisiejszym aksjomatem na ustach idę.. się poukładać.. na nowo.. znów niebo płacze.. a ja.. wyciągam dłoń po.. parasol..

oksymoron 2006-05-16 14:48:23
skomentuj (2)
 
   

Transformacja 2012

.

.

Tłumaczenie Teresa Serafinowska

Pozdrowienia Mistrzowie, Jam Jest Metatron, Książę Światła i pozdrawiam każdego z was w tym wektorze ponadczasowej przestrzeni. Otaczam was bezwarunkową miłością.

System fizyczny w dualności jest ukierunkowaną iluzją. Śnicie sen o ludzkości. Jesteście potężnymi istotami duchowymi, które noszą w sobie filtr. Jesteście Boskimi Iskrami Stwórczego Źródła, które odwiedzają Ziemski Uniwersytet. A więc musicie zaakceptować ten aksjomat i spróbować z waszego punktu widzenia zrozumieć szerszą rzeczywistość, która istnieje poza waszymi fizycznymi wyobrażeniami, a jest ich wiele.

Natura czasu
Tak więc mówimy o czasie. Czas i przestrzeń są aspektami tego samego mechanizmu. Przestrzeń jest w pewnym sensie wyrażeniem zamrożonego czasu, który jest utrzymywany w formacie kinetycznej matrycy  pośród dualności, co uwzględnia rozdzielenie i program iluzji celowo zaprogramowanej przez metrykę czasu. Zatem odpowiednio do tego czas w przeciwieństwie do przestrzeni znajduje się w dynamicznym, swobodnym przepływie. Obie formy występują w harmonicznych błyskach jednostek.

lo1-lebork-kornika blog

W opowieść, nie zauważyliśmy nawet, jak zadzwonił dzwonek („to nie dla nas” prof. dr. dyr.). Natychmiast po dostrzeżeniu tragizmu sytuacji, udaliśmy się czym prędzej na lekcję polskiego. Tutaj ujawniło się niezwykłe zjawisko, odkryte przez księdza Ostasza na jednej z lekcji religii, jakim jest odmienne postrzeganie rozmaitych zdarzeń przez poszczególne jednostki (chodziło wtedy o czysto hipotetyczną możliwość nie odbycia się lekcji historii i reakcję histeryków i historyków). Dla jednych ponowne sprawdzenie poprawności sprawdzenia sprawdzianu okazało się zbawienne, inni na skutek poprawy oceny dostali jeden zamiast 2. Przy okazji został stworzony aksjomat (czyli stwierdzenie nie do udowodnienia...), że wyraz dźwiękonaśladowczy nie istnieje. Istnieje tylko ich grupa (np. „większy szum” to już jest to, ale „szum” to jeszcze za mało).

Na szczęście po długich zmaganiach z rozmaitymi aksjomatami (na przykład takim, że rymy to nie środki poetyckie...) nadeszła Matematyka, i znów wszystko stało się proste i oczywiste... Miłych przygotowań do piątkowego święta :)

skomentuj (0)
2004-04-15 22:16:22 >> ------------

W średniowieczu Kronikarze często mieli przysłowiowy nóż na gardle... Byli przez władców zmuszani do pisania. Dzisiaj jest.

Szel

Moich przyjaciół 
Napisane przez: szelnick | 10 Kwiecień 2012

Tina Landryna

29 marca 2012

Ja suka

Przychodzę do ciebie
Wierna jak pies
Mój instynkt woła
Możesz pieścić mnie
Ja suka jestem
Wolna i niezależna
Przychodzę do ciebie
Odchodzę
Kiedy tylko chcę

Ja suka jestem
Twoja, nie twoja!
Jeśli mnie zechcesz
Głośno zawołaj!

http://www.myspace.com/tinalandryna

Autor :

TinaLandryna