O czym chcesz poczytać na blogach?

Akita

witam kukających w moim rzyciu - bloog.pl

Walke buntownikom. Miłe poczatkowo spacery w pobliżu domu moga przerodzic sie w ucieczki własciciela akity na widok każdego innego psa. Reakcja ta spowodowana bedzie checia unikniecia proby przejecia wladzy przez akite nad napotkanym psem.
Wygląd
Ze swa imponujaca budowa zaliczany jest do duzych ras. Wzorzec rasy okresla, ze akita powinien byc proporcjonalnie zbudowany i posiadac odpowiednia mase ciala. Sylwetka akity wpisana jest w lezacy prostokat, co oznacza, ze dlugosc jego ciala jest nieco wieksza niz wysokosc. Pod wzgledem budowy akita inu to typowy szpic. Nalezy on do tej duzej grupy psow, spotykanych na calym swiecie, ktorych glowa, siersc i sposob noszenia ogona sa bardzo charakterystyczne. Glowa ma ksztalt klina, kufa zweza sie stopniowo, stop jest dobrze zaznaczony. Oczy akity sa raczej male, niemal trojkatne i gleboko osadzone. Uszy sa male, sterczace i trojkatne. Ogon osadzony wysoko, zawiniety nad grzbietem albo na biodrze. Okrywa wlosa jest podwojna: wlos okrywowy gesty i sterczacy, podszerstek gesty i miekki. Umaszczenie moze byc biale, czerwone, plowe lub pregowane. W przypadku umaszczenia czerwonego i plowego szata musi byc.

www.naruto-xxx.blog.onet.pl - Onet.pl Blog


Nadal miała na sobie to co podczas ćwiczeń. Szła powoli głęboko oddychając.

W pewnym momencie w lewym ramieniu poczuła straszliwy ból. Było ono rozcięte.

- Ohayo -wrzasnęła dziewczyna stojąca przed nią ona tez posiadała miecz.

  

- To tylko tego co potrafię bo jak widzisz nie jestem jedynie piękna i mądra ale i świetnie walczę.

Mam na imię Takichi. Ty pewnie jesteś Akita przybyłam by się z tobą zmierzyć - wyrecytowała

Przewodnik po rasach psów :

Tagi: beagle rasy psów zwierzęta
19:30, asioczek15
Link Dodaj komentarz »

Akita – Japońska rasa psa. Należy do grupy psów szpiców i psów pierwotnych. Akita to rasa myśliwskich szpiców japońskich, przeznaczona pierwotnie do polowania na grubą zwierzynę oraz do ciągnięcia ciężkich ładunków. Zajmują stałe miejsce w japońskiej mitologi W japońskiej literaturze akita jest rasą starą i rodzimą, z posiadaniem której wiązały się określone wierzenia. Psy te cieszyły się wielkim poważaniem i stanowiły wielką wartość. Wzorzec przewiduje umaszczenie białe, czerwone, pręgowane i sezamowe (czyli czerwona sierść z czarnymi końcówkami). Każde umaszczenie oprócz białego musi mieć białe znaczenia po bokach kufy i na policzkach, po spodniej.

Fotki piesków - Onet.pl Blog

  

 

 
Czarny labrador i płochacz niemiecki (wachtelhund).

  

 

 
Słodki i piękny maluszek cocker spanielek!

  
Briana (09:13)
89 komentarzy

12 października 2006
016. Akita inu
 

 Witajcie! Zdobyłam troszkę czasu na napisanie notki z fotkami! Dlaczego akita inu dziś? A nooo dlatego, że odwiedził mnie kumpel Szymek ze swoim kochanym psiakiem.

Wilczy świat...Wilcze wspomnienia... - bloog.pl

Wilczy świat...Wilcze wspomnienia...

Kategorie
  • wszystkie
  • | Historie
  • | My wszyscy
  • | Podstawowe Informacje
  • | Sprawy miłosne
  • | Wydarzenia i bitwy

Dla Akity od Shurikana

piątek, 11 marca 2011 11:05

*Podszedł do Akity. Cicho, delikatnie, ze spuszczonym łbem. Płomienie, które zwykle wirowały wokoło niego teraz prawie zupełnie zgasły. Podniósł trochę oczy, patrząc na nią nieśmiało* Akita... *zająknął się, po czym powiedział wyraźnie i głośno* Akita, zostaniesz moją.

Każda rasa!!!

Przodkowie Akit przybyli do Japonii z pierwszą falą imigrantów zwanych Ainu oraz z kolejnymi osadnikami - poczynając od około 15000 lat p.n.e. po 300 lat p.n.e.. Były to m.in. zwierzęta w typie psa torfowego pochodzącego z kontynentu, a rozpowszechnionego w neolicie. Za bezpośredniego praprzodka japońskich szpicy uznaje się nie istniejącego dzisiaj Nippona inu, który był znacznie mniejszy w porównaniu do współczesnych Akit.

Akity istniały na Wyspach Japońskich 5000 lat temu i towarzyszyły samurajom. Zajmują stałe miejsce w japońskiej mitologii. W japońskiej literaturze akita jest rasą starą i rodzimą, z posiadaniem której wiązały się określone wierzenia. Psy te cieszyły się wielkim poważaniem i stanowiły wielką wartość.

Następne stulecia, obfitujące w wojny, a później i II wojna światowa drastycznie przetrzebiły pogłowie tej rasy. Dopiero powstanie silnego ruchu na rzecz zachowania kulturowej tradycji Japonii przyniosło renesans rasy. Japońskie Ministerstwo Wychowania w 1931 r. uznało Akite inu za "dziedzictwo kulturowe" i przyznało dotacje rządowe dla hodowli tych psów.

Japoński wzorzec rasy pochodzi z 1938 roku. Postanowiono, by w.