O czym chcesz poczytać na blogach?

Akira kurosawa

Polska w oczach Japonki - Onet.pl Blog

Filmów i tylko nie było okazji obejrzeć w ich Japonii. Myślę, że filmy Wajdy są jak filmy Akira Kurosawa w Polsce. Nigdy nie oglądałam filmów Akira Kurosawa i myślę, że filmy Kurosawa są popularniejsze w Polsce niż w Japonii.

W przyszłoci może jeszcze więcej programów o Japonii pojawi

The Blossoming Love


skomentuj (0)


Battle Royale, Zakupy I Rozterki Splukanego Goscia

Lul. Nie mam jutro na bilety na metro XD. Zdobylem, i niemal zaplakalem ze szczescia, Battle Royale (ksiazke) Koushuna Takami. Oraz film. I Kagemushe Akiry Kurosawy. Nie wspominajmy o Mahabharacie. Oj, ale czuje sie i dobrze, i zle (zle, jak mysle o zapieprzaniu na Victorie jutro na piechote z bagazem). I o glodowaniu w autobusie >.>...

Niech mnie ktos nakarmi...?
ladyoaks 2005-08-26 21:44:40
.

Golden Acres

:P A skoro sa ferie to zaczal (przynajmniej u mnie) padać snieg. Mój kot nie będzie tym chyba zachwycony, bo znowu jak wyjde z nia na dwór zmarzną jej łapy ^^ i się zrobia takie różowiutkie (tzn. poduszki sie takie zrobią)

Ogladałam dzisiaj film Akiry Kurosawy - "Sny". Film bardzo mi sie podobał, nie mogłam oderwac od niego oczu (co mi się nieczesto zadarza. Naprawde polecam wszystkim ^^

Ściągnełam sobie własnie "Macieja i smoka" - Ani Mru Mru ... Popłakałam się.

4 Polish Super Gaijin

Wiem jednak na pewno, że wtedy postanowiłem odwiedzić kraj sushi, kimon oraz wielkich robotów.

Jako mały brzdąc zafascynowany Japonią zbierałem pomału wszelkie informacje związane z tą odległą krainą. Począwszy od oglądania filmów pełnometrażowych Akiry Kurosawy, seriali (Shogun) oraz anime Yattaman, Gigi la trottola, Kapitan Jastrząb – Tsubasa, kończąc na słuchaniu muzyki i czytaniu mang lub książek przeróżnych autorów (Marcin Bruczkowski, Joanna Bator, Haruki Murakami) niekoniecznie.