O czym chcesz poczytać na blogach?

Akcja pod arsenałem

skrępowana

Człowiek gra jaką rolę, jest postawiony na naszej drodze w jakimś celu. Jedni są przy nas krócej, inni dłużej. Jedni są intensywnie, inni powierzchownie. Czas pozwala zapomnieć czyjś ton głosu, barwę śmiechu lub wyraz twarzy podczas kłótni, zabliźnia dawne urazy i zamazuje piękne wspomnienia. Jedno pozostaje niezmienne-uczucie, które czuliśmy będąc przy danej osobie. Może już dawno nie ma jej w naszym życiu, może ona i ja się zmieniliśmy, może.

Słońce. Jest łąka pełna kwiatów. Gdy na nie patrzę (a robię to często) uspokajam się, czuję trochę tego szczęścia, które czułam wtedy.

_____________________

Zapomniałabym. Dziś mija 69 rocznica Akcji "Pod Arsenałem".

http://www.sww.w.szu.pl/serw_tem/alianci/polacy/akcje/podarsenalem.html

Warto chwilę się zatrzymać i pomyśleć. A poległym oddać hołd.

Tagi: Akcja pod Arsenałem sens życia szczęście
13:36, greenge
Link Dodaj komentarz »

notatki z teatru - Onet.pl Blog

Strojów i broni,zabawne próby odtworzenia Akcji pod Arsenałem, potańcówki w strojach wojskowych czy wreszcie wcielanie się w role dam dworu,  to z całą pewnością teatralne perełki tego widowiska. Podobał mi się także sposób wykorzystania multimediów, ponieważ dzięki zastosowaniu ruchomych, półprzezroczystych parawanów oraz tricków technicznych udało się np. podwoić postacie aktorów oraz zainscenizować grę z.

Gdzie zdeformowane postacie aktorów (widoczne zza półprzezroczystego parawanu) tańczą z wyświetlanymi bohaterami oraz  podczas prezentacji wyznań komandosa, który w żartobliwy sposób porównuje Akcję pod Arsenałem ze współczesnymi akcjami antyterrorystycznym.

Sporo wątpliwości budzi jednak struktura całego widowiska. Wykorzystane w spektaklu autentyczne wypowiedzi.

Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary. Ludzie Zasad

"JeKe JeKe" ---> ArSeNaŁ =))


No WiĘc JaK SaM TyTuŁ WsKaZuJe ^^ JeKe JeKe^^ =D CzYlI ByŁaM Na RaJdZiE ArSeNaŁ W WaRshaWiE! (( DlA NiEwIeDzĄcYcH ByŁ To 34 Rajd Z OkAzJi 61 RoCzNiCy AkCjI PoD ArSeNaŁeM W KtÓReJ OdBiTo RuDeGo I InNyCh WiĘźNi)) ByŁo NaPrAwDe SuPeR! JeShCzE NiE WiDziAłAm Aż TyLu HaRcErZy Na RaZ! Na RaJdZiE ByŁo CoŚ PoWyŻeJ 1000 (!) HaRcErZy! StRaShNiE Mi ShKoDa Że RaJd SiĘ JuŻ SkOńCzYł =( AlE Od.

Dryświaty - Onet.pl BlogZADANIEM konkursu ARSENAŁ PAMIĘCI i jego plonem mogło być:

Część
I:

* NIE PUBLIKOWANE DOTYCHCZAS relacje żyjących jeszcze świadków historii - uczestników wydarzeń, akcji; opowieści o dramatycznych epizodach z życia pojedynczych osób lub całych rodzin - spisane, autoryzowane, opatrzone zdjęciami i notatką biograficzną;

lub

* zbiory - albumy wykonanych przez uczestników Konkursu.

Stycznia 2008 roku - można było przesyłać dwie  części prac konkursowych na adres:

STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA POLSKA
ul. Gdańska 90
90-508 ŁÓDŹ POLSKA

28 marca 2008 roku - odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w Sali Lustrzanej Muzeum Historii Miasta Łodzi Konkursu ARSENAŁ PAMIĘCI

kjakubiec@go2.pl
Adres internetowy: www.arsenalpamieci.com

Patronat nad Arsenałem pamięci: