O czym chcesz poczytać na blogach?

Akbar

Indie Atrakcje

Fatehpur Sikri jest wspaniałym, ufortyfikowanym miastem-widmem. W latach 1571–1585, za panowania cesarza Akbara, pełniło funkcję stolicy imperium mogolskiego.

Akbar, uznawany za najwspanialszego władcę mogolskiego, zasiadł na tronie w wieku 13 lat. Za jego panowania imperium objęło swoim zasięgiem większą część północnych Indii. Wierzył w Sulh-i-Kul (pokój dla wszystkich), zniósł wiele restrykcji nałożonych na niewiernych, w tym bardzo rozpowszechniony podatek od pielgrzymujących hindusów.

Pomimo że wojny prowadzone przez Akbara były równie krwawe, jak wszystkie w czasach Mogołów (mówi się, że po zwycięstwie pod Panipat, kazał zbudować wieżę z hinduskich głów), władcę zapamiętano jako bardzo tolerancyjnego wobec innych religii. Pośród jego 5000 żon były chrześcijanki i hinduski. Akbar stworzył nową eklektyczną religię zwaną Din-i-Ilahi (Boża wiara), łączącą podobne prawdy z różnych wyznań.

Aby uhonorować świątobliwego Szejcha Salima Ćisztiego, który przepowiedział cesarzowi narodziny dziedzica, wybudowano na pustyni nowe „doskonałe” miasto. Fatehpur Sikri powstało jako.

Czyli że jak?

Na kolana.

Co innego tytułowa piosenka, wykonana przez Eldo. Właściwie dziwi mnie, że nie stworzył on czegoś więcej z Redem… Oboje są konwertytami, którzy dokonali świadomego wyboru i uwierzyli w proroctwo Muhammada… Aż prosi się, żeby stworzyli coś więcej w takim klimacie. Ale wracając do sedna…

Mówi się, że w Internecie można znaleźć wszystko. Cóż – po trudach udało mi się wygooglać dwie wersje tekstu tej piosenki. Jedna – kompletnie do bani (co to jest: Ala Hu Akbar?!), druga – nieco lepsza, lecz też daleka od ideału.

Jako że zaczął się rok akademicki i znowu mam dużo czasu (sic!), zapętliłem sobie Al-hub w celu spisania słów. Ostatecznie dodałem także parę komentarzy, opierając się między innymi na wikipedii, ale głównie na własnej wiedzy, więc zastrzegam sobie prawo do popełnienia pomyłek, za które przepraszam. Ale niech wszyscy wiedzą – starałem się, a nieścisłości wynikają raczej z chęci ujęcia wszystkiego w jak najkrótszy i najprostszy sposób. Wszelkie.

bollywood | e-blogi.pl

तू सीताराम

ईश्वर अल्लाह तेरो नाम, सब को सन्मति दे भगवान

raghupati raaghav raajaaraam,
patit paavan sitaram
siitaaraam, sitaram,
bhaj pyaare tu sitaram
Iishvar Allah tero naam,
sab ko sanmati de bhagavaan

Skomentuj [0]

Jodha Akbar 2011-06-06Refren najlepszy, kocham ten film!

Skomentuj [0]

Moja Ulubiona Aktorka 2011-06-06

Aishwarya Rai jest moim zdaniem jedną z najlepszych aktorek Bollywood ;]
Ur. 1 listopada 1973 w Mangalore w stanie Karnataka; pseudonim Ash. Od 20 kwietnia 2007 żona indyjskiego aktora Abhisheka Bachchana. W 1994 roku zajęła drugie po Sushmicie Sen miejsce w konkursie Miss India, z którego wyjechała.

Ahmed

Koranie

 

Temu, kto pragnie życia przemijającego,
My pośpiesznie dajemy mu w nim
to, co chcemy i komu chcemy.
Następnie przygotowujemy mu Gehennę,
aby się w niej palił,
poniżony, odrzucony.

surah 17 ayah 18

 

Reklamy zachecajace do nielegalnych praktych,do swawolnego zycia.

 

 

A ci, którzy pragną życia ostatecznego
i zdążają ku niemu z wielkim zapałem,
i są wierzącymi,
doczekają się uznania
za swoją gorliwość.

 

surah 17 ayah 19

 

Allah Akbar! Na koniec dla tych ktorzy maja watpliwosci moge dodac badz powtorzyc - Freedom go to hell,man made law go to hell,all kuffar go to hell !! !! !!

00:44, ahmedaziz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 września 2011
Milosc pojmowana przez Chrzescijan - Abu Izzadeen

As Salam Aleykum Wa.

Indie Zabytki - Onet.pl Blog

Zachowanych budowli jest Karawanseraj (Caravanserai), rozległydziedziniec z budynkami mieszkalnymi. Służył za dom noclegowy dlawędrownych kupców. Uwagę zwraca też Hiran Minar (Wieża Jelenia)wznosząca się na wysokość 21 m. Zdobią ją setki wystających kamiennychkłów słonia.

W pobliżu Karawanseraju można obejrzeć zniszczone posągi słoni, nadalstrzegących Hathi Pol (brama Słoni). Za Wielkim Meczetem widaćpozostałości niewielkiego meczetu kamieniarzy. W miejscu tym istniałanajprawdopodobniej jaskinia Szejcha Salima Ćisztiego, sam meczetpowstał zaś jeszcze przed rządami Akbara. Poza tym jest tu też hammam(łaźnia turecka).

Inne ciekawe ruiny można znaleźć w okolicach Agra Gate, na wschód od dzisiejszego Fatehpur Sikri.
sa (18:39)
Skomentuj mnie

23 kwietnia 2008
Fatehpur Sikri