O czym chcesz poczytać na blogach?

Akademia pana kleksa

M&G Filmy

Notki
AKADEMIA PANA KLEKSA 2011-10-05 Dziesięcioletni Adaś Niazgódka rozpoczyna właśnie przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód, a w Akademii uczą się tylko chłopcy, których.

Blog ninalina

A tytułowy bohater ma możliwość zobaczenia dzięki niemu księżycowych ludzi, ale czytelnik i uczniowie muszą poczekać na opowieść o nich. Póki co właściciel akademii odczytuje sen o siedmiu szklankach Adasia Niezgódki:
Pan Kleks i chłopcy wybierają się do Chin, ale rozpętuje się burza, zaś Adaś, chcąc ratować.Swoje dzieło zepsute, mówi, że pan Ambroży pożałuje tego, co zrobił. Anastazy- jeden z uczniów- otwiera bramę i chłopcy opuszczają teren szkoły.
Akademia powoli znika, aż nic z niej nie zostaje, pan Kleks żegna się z Adasiem, po czym przemienia się w...guzik. Ten od czapki Mateusza. Szpak znów staje się.Chłopiec uwalnia więc po kolei deszcz, śnieg, wiatr, grad, błyskawicę (co wywołuje szereg niezwykłych wydarzeń), a na końcu grzmot, który zostaje zjedzony przez pana Kleksa, doprowadzając do jego rozpadu na wiele małych panów Kleksów. Adaś wkłada jednego z nich do siódmej szklanki i zamyka w kredensie, chroniąc przed.

Na dnie faktu dokonanego - Onet.pl Blog

Dowódczych oraz reformy szkolnictwa wojskowego, które - jego zdaniem - zupełnie nie służą obecnie armii. Zawetował poselską, ale popieraną przez MON ustawę o utworzeniu Akademii Sił Powietrznych w Dęblinie. Uważał za ekstrawagancki pomysł przeprowadzenia Dowództwa Wojsk Lądowych z Warszawy do Wrocławia. Nigdy jednak nie doszło do.Z Prawa i Sprawiedliwości, którym nie spodobał się projektowany patron Szkoły Podstawowej nr 84 w Gdańsku-Kiełpinie - Jan Brzechwa, w dorobku którego poza »Akademiami Pana Kleksa « i »Pchłami Szachrajkami « doszukano się »Strof o Planie Sześcioletnim « oraz wielu, pisanych często na cztery ręce - z Januszem Minkiewiczem.

cD nAsZ dRuGi DoMeK

To z kleksów powstało i różne kształty przypomina,
a gdy się patrzy, wesoła mina.
A może to owieczka lub baranek?
Nie wiem, spytam koleżanek."

Godz. 12,00: Czytanie fragmentów "Akademii pana Kleksa"

"...Otóż wczoraj pierwsza lekcja była to lekcja kleksografii. Naukę tę wymyślił pan Kleks, abyśmy wiedzieli,.

Przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt i postaci.

Niekiedy z rozgniecionych kleksów powstają całe obrazki, do których dopisujemy odpowiednie historyjki, wymyślone przez pana Kleksa.

Myślę, że sam pan Kleks powstał z takiego właśnie rozgniecionego atramentowego kleksa i dlatego tak się nazywa. Mateusz jest zdania, że po panu Kleksie można się.