O czym chcesz poczytać na blogach?

Ajschylos

Wspólne miasto

Rodale zawsze przechwalał się, że dożyje setki, o ile nie przejedzie go niespodziewanie zwariowany nadużywający cukru taksówkarz. W styczniu 1971 wystąpił w programie „Dick Cavett Show”. Miał wtedy jedynie 72 lata. W trakcie wywiadu, zmarł na krześle. Przyczyną śmierci był atak serca.

 

6.Ajschylos


Grecki dramaturg, który pisał 500 lat przed Chrystusem. Wielu historyków uważa go za twórcę greckiej tragedii. Jak umarł? Orzeł zrzucił mu na głowę żółwia. Legenda mówi, że orły zrzucały żółwie na skały, żeby rozbić ich skorupy i dobrać się do mięsa. Pewien orzeł pomylił łysą czaszkę Ajschylosa ze skałą i zrzucił na nią żółwia. Dla mnie osobiście, jest to jedna ze śmieszniejszych historii, nadających się do nagród Darwina.

 

7.Jim Fixx


Autor bestsellerowej książki dla biegaczy pod tytułem „Complete Book of Running”, która zapoczątkowała gorączkę joggingu lat siedemdziesiątych. Jak umarł? Dostał ataku serca podczas joggingu. Fixx zwiedzał Greensboro w Vermont. Wyszedł z domu i rozpoczął przebieżkę. Po pokonaniu krótkiego dystansu dostał rozległej wieńcówki. Sekcja zwłok wykazała, że jedna z jego arterii wieńcowych była w 99 procentach zaślepiona skrzepami,.

Twój tytuł

Taki istnieje.
Uśmiech rozpromienił twarz M.K. - co dwie głowy to nie jedna  - pomyślał i rozmarzył się nad pięknem uliczki, małej i wąskiej uliczki.

skomentuj (0)

Głupek 2008-05-06 11:47:22

Nie potrafię sobie wybaczyć, że jestem taki naiwny.
Nie potrafię sobie wybaczyć, że wciąż wierzę w ludzkie dobro, że ludzie nie knują, nie oszukują, nie wykorzystują innych.

Ta notatka jest bardzo naiwna, tak jak ja.

skomentuj (2)

Pornografia 2008-05-09 15:17:11

Kassandra najśmielszym posunięciem Ajschylosa?
Panie Taplin, bardzo proszę o wybaczenie mojej nieśmiało wyglądającej zza pleców bezczelności, ale chyba trochę szanowny docent przesadził z tymi słowami.
Śmiem twierdzić, że ten troglodyta Kassandra bardziej podobna kamieniowi u mych stóp, niż jakiemukolwiek działaniu teatralnemu, nawet temu najbardziej hellensitycznemu posunięciu na scenie trzech aktorów, a nie dwóch. I gówno prawda, że akcja dzieje się w jednym miejscu, przedwsiewzięciu towarzyszy ciągły ruch, od pokoju, przez kuchnie, korytarz i pawlacz z niedomykalnymi dzwiami, aż do balkonu i towarzyszące mu parapetom.
Zejście śmiertelne z trzeciego piętra, a Ajschylos i tak przegrywa pod każdym.

Blog Akinomo

Komentarzy: 0 Kolejny wieczór. 2006-07-06 Czwartek.
Z powodu wczesnej pobutki się nie wyspałam. Byłam w realu. fajną bluzeczkę sobie kupiłam.
Nudzę się jak mops.
Ktoś powiedział, że człowiek inteligetny nigdy się nie nudzi. Czy ten ktoś ma racje? Przecież jestem inteligentna. Nawet bardzo. Choć czasem leniwa. 
Znalazłam sobie cytat, który ma charakter życia codziennego. Oto on: "Nie ma gorszego zła od pięknych słów, które kłamią" Ajschylos'a. Zastanawiające. Nawet bardzo. Czasem wypowiadmy piękne słowa, które kłamią i ranią inne osoby. Przykre. Bardzo przykre. Nie lubię tego. Kojarzy mi się z takim cytatem: "Słowa czasami są piekne, ale to tylko słowa". Czyli praktycznie nic. 
Mam jakoś teraz pesymistyczny nastrój. Ciekawe dlaczego? A już wiem. Z powodu: Baśki, Olki, Sylwi.
Te osoby z powyżej wymienione dziś mnie bardzo zrytowały.
Baśka- przyszła i poszła. Powiedziała co chciała i nie dopusiła mnie do słowa. Wogóle się czułam, tak jakby mnie tu nie było i ona do ściany mówiła. Chciałam jej coś powiedzieć, to albo mi przerywała i mówiła swoje,.

Me and myself - Nie ma gorszego zła od pięknych słów, które kłamią. AJSCHYLOS

Archiwum
Maj 2006
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Nie ma gorszego zła od pięknych słów, które kłamią. AJSCHYLOS
Kategorie: Wszystkie | Matura 2006 | Me and myself
RSS
niedziela, 07 maja 2006
Matura...
Zielony to podobno kolor nadziei...
Podobno nadzieja jest również matką głupich,ale czasem tylko ona nam pozostaje...
I własnie tylko nadzieja mi pozostała, że zdam mature...