O czym chcesz poczytać na blogach?

Airbus a320

ro16 blog

Miejsce, w ktorym spedzilo sie kawalek swojego zycia i gdzie bylo nawet calkiem fajnie. No ale wszystko w zyciu sie zmienia i trzeb aisc dalej. Dobrze jednak, ze sa przyjaciele, ze zostawia sie po sobie takie wrazenie, ktor epozniej powoduje, ze ktos chce Ciebie ugoscic. Z kingston wrocilismy do Centrum, a stamtad autobusem Greenline prosto na lotnisko Luton, any o 7.40 rano odleciec na pokladzie Airbusa A320 linii Wizzair prosto do Gdanska. Aha zapomnialem o najwazniejszym. Tuz przed odlotem zjedlismy ogromne hamburgery z frytami w Burgerkingu. Po takim posilku zrobilem sie glodny dopiero kolo 18 tej.
No i tak wyglada cala historyjka.

A oto samolocik, ktorym polecielismy. Boeing 737-800.Na zdjeciu ponizej cala nasza gromadka, na lotnisku w.

aleina blog

Jego i jego organizacji zmniejszyły dług światowy o 1/3. A w międzyczasie dodał rzecz chyba najbardziej, najboleśniej dobijającą dla "muzyków": że śpiewanie już mu nie wystarcza. "Co byś zrobił, przechodząc obok leżącego człowieka? Pomógłbyś mu wstać, czy napisał o tym piosenkę? Zrobiłbyś jedno i drugie".


P.S. Śnił mi się bardzo nisko lecący Airbus A320. Silniki były przyczepione zupełnie osobno i powiewały na wietrze z tyłu, razem z materiałową flagą. Gdy wylądował, pomagałam szorować kabinę i zbierać śmieci, a z drugiej strony wsiadali ludzie- za chwilę następny rejs...
by aleina | 2006-09-03 21:51:33 | skomentuj! (0)


For the first time taniec z gwiazdami
Nigdy wczesniej nie.

Z prasy - Port Lotniczy Zielona Góra - Kampania Instytutu Liberalnego

Lotnicze przewoźnicy tłumaczą m.in. wysokimi opłatami obowiązującymi na Okęciu. - Porty regionalne są bardziej otwarte na współpracę, łatwiej z nimi ustalić na przykład rozkład lotów czy zasady obsługi pasażerów - powiedział Eryk Kłopotowski, rzecznik Sky Europe. Za lądowanie samolotu w zależności od lotniska przewoźnicy płacą od 20 do 62 zł za tonę. - Przykładowo Airbus A320, z którego m.in. korzystają tani przewoźnicy, waży przy lądowaniu 64,5 tony - podaje Joanna Studzińska z firmy Sigma International, która reprezentuje producenta samolotów Airbus.Przewoźnik dysponujący taką maszyną zapłaci więc za lądowanie od 1290 zł do 3999 zł.

Prawie wszystkie lotniska oferują przewoźnikom zniżki od ok. 30 do 50 proc. na nowe.

vlatanie.blog

Podziękowania dla 3. SLT w Powidzu, a w szczególności dla Załogi.

Tagi: c130, hercules, powidz

skomentuj (0)

O zdobywaniu uprawnień słów kilka (dzień 1 i 2) 2009-04-14 03:31:38

Za około dwa miesiące do linii trafią pierwsze, nowe A320-232, w związku z tym linia wyznaczyła osoby „do przesiadki” z poczciwych MD  [przez bliżej nieokreślony czas dwa z nich będą dalej latać (G-POLA i G-POLB)] „kredytowo” sponsorując za wirtualne euro type rating.  Skłamałbym, gdybym powiedział, że ta wiadomość mnie nie ucieszyła – od „zawsze” twierdziłem, ze Arbuz to jest to.

To co najciekawsze, potem zapewne da się we znaki ;) )
Po przekazaniu tych informacji każdy dostaje swój egzemplarz CBT i zabiera się do pracy. Z racji popołudniowej już godziny, pierwszego dnia przewidziane jest tylko wprowadzenie do APPI (aircraft procedures pilots interactions). Jest to mieszanka podstaw z zakresu zarządzania załogą (CRM), „złotych zasad” Airbusa (przedstawionych za pomocą filmu z symulatora i komentarza instruktora), a także limitacji, zachowań i ograniczeń człowieka: pokazany wpierw przykład z codziennego życia dopasowany do danej cechy (brak skupienia: na służbowym zebraniu pan x czeka na ważny telefon, myślami jest gdzie indziej, nie potrafi odpowiedzieć na pytania współpracowników), a następnie przykład.