O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Airbus

Z prasy - Port Lotniczy Zielona Góra - Kampania Instytutu Liberalnego

Jego działalności.  Port mógłby obsługiwać np. tanie linie lotnicze, ale brakuje np. systemu nawigacyjnego ILS, wartego ok. 4 mln PLN.
 
Ten port mógł mieć swoje 5 minut w momencie liberalizacji polskiego rynku lotniczego. Mógł tanimi stawkami przyciągnąć tanie linie, wypromować połączenia, ustabilizować swą pozycję na rynku. Dziś karty są już rozdane, a ten port jako jedyny w kraju na tym rozwoju nic nie skorzystał. Aby mógł normalnie zafunkcjonować na rynku, brakowało ledwie kilku milionów PLN, a to żadna suma na tym rynku. Przecież ten port w swej historii normalnie już przyjmował boeingi i airbusy. Do szczęścia zabrakło mu kompetentnego właściciela.
 
Moim zdaniem, winę ponoszą w dużej mierze władze samorządowe, które wykazały się ogromną naiwnością. Tutaj trzeba było organizować twardy lobbing, wydłubać ten port od państwowych PPL, które pociągnęły go na dno. Wiara w PPL to dyletantyzm, to ślepota na oczywistości. Obecnie jest to ostatni państwowy port regionalny w kraju, w Rzeszowie już są na końcowym etapie tworzenia spółki, i są o niebo dalej niż w Zielonej Górze. Wiara w to że port ożywi państwowa firma którą z różnych powodów wypchnięto z pozostałych portów w.

Blog Transportowy

Bezpieczeństwa i czekaliśmy na odlot, który miał nastąpić o 17:35. Miejsce czekania bardzo dobre – na pierwszym piętrze z przeszkloną ścianą umożliwiającą oglądanie życia lotniska. Niestety szyby były brudne, a siedząc na ławkach dało się oglądać tylko folie reklamowe. Coś jednak widziałem, a nawet fotografowałem.

Przez kolejne lata korzystania z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach odnosiłem wrażenie, że to wyłącznie baza firmy Wizz Air. Zawsze na lotnisku stało kilka maszyn tego przewoźnika.

Należący do Wizz Air Airbus A320-232 o rejestracji HA-LPJ. To 2007 rocznik, który regularnie ląduje w Katowicach, Gdańsku i Warszawie, latając stamtąd np. do Sztokholmu, Dortmundu, czy Malmo.

 

Tym razem była jednak miła odmiana, bo pojawiło się sporo pojazdów innych firm. Np. na początek maszyna o rejestracji EI-EOJ w barwach Air Poland, czyli Boeing 737-800. Co ciekawe, to pierwszy samolot tego przewoźnika, który uzyskał nowe malowanie firmowe (w lipcu br.). Air Poland to stosunkowo nowa firma, która powstała w 2007 roku, wywodząc się z Grupy Air Italy. Jej maszyny nie obsługują.

Z głową w chmurach

 • Azerbaijan Airlines
 • Azerbejdżan
 • Boeing 767
Kategoria:
 • 2. Linie lotnicze
Autor(ka):
kurier.z.londynu
Czas publikacji:
niedziela, 01 maja 2011 20:52

Opcje

 • Przejdź do wpisu „Klasyczny Boeing dla Azerów”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Klasyczny Boeing dla Azerów”
 • Lot Air France 447: Czarna skrzynka odnaleziona

  Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej wyjaśnienia przyczyn katastrofy lotu nr. 477 linii Air France. Z Atlantyku wyłowiono jedną z czarnych skrzynek Airbusa A330.
  Więcej »

 • Samoloty - Onet.pl Blog

  http://www.ais.pata.pl/aip/ z m. in.:

  Mapą tras lotniczych - Górne Drogi Lotnicze RNAV --> ENR --> ENR 6 --> ENR 6.2-2.

  Drogi lotnicze nad Częstochową: UL981, UL623, UN744, UL856.

  Punkty na mapie koło Częstochowy: Makov, Barex.

  Współrzędne Częstochowy:

  50°48'43''N, 19°6'17''E

   

  Marza (18:54)
  Dodaj samolot xD
  Airbus A380 - SuperJumbo

  Airbus A380

  Duży czterosilnikowy, dwupoziomowy samolot pasażerski produkowany przez firmę Airbus. Jest największym samolotem pasażerskim świata, wyprzedzając pod względem powierzni.

  AIR CRASHES

  Załogi. Wszyscu zostali bezpiecznie ewakuowani. W użytkowaniu wstrzymane zostają również maszyny należące do lokalnych linii lotniczych Wideroe które są własnością linii SAS. Zawieszone maszyny zostaną poddane szczegółowym inspekcjom technicznym.

  17:51, air.crashes
  Link Dodaj komentarz »
   
  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
  następne
  Archiwum
  Wrzesień 2006
  Październik 2006
  Listopad 2006
  Wrzesień 2007
  Październik 2007
  Czerwiec 2009
  Ostatnie wpisy
  • Airbus 330 zaginął nad ...
  • An-12 rozbity na polach ...
  • Tajlandzki MD-80.

  ed4k *Download - blog4u.pl

   Licznik

   odwiedzin 48303

  Boeing 747

  Boeing 747 - produkowany przez Boeing Company, potocznie nazywany Jumbo Jet [1] — jeden z największych samolotów odrzutowych na świecie, mogący zabrać na pokład, w zależności od wersji i konfiguracji, od 366 do 568 pasażerów. Istnieją także wersje towarowe (ang.: cargo), niezabierające pasażerów, oraz wersje pół-pasażerskie zabierające duży...
  czytaj więcej
  ed4k 24/04/2007 06:05:42 [komentarzy 0] Komentuj

  Airbus A380

  Airbus A380 (początkowo znany jako Airbus A3XX) - dwupoziomowy, czterosilnikowy samolot pasażerski produkowany przez firmę Airbus. Dzięki temu, że górny pokład ciągnie się przez całą długość kadłuba, A380-800 mieści 555 osób przy podziale na trzy klasy lub nawet 853 przy konfiguracji całej maszyny do standardu klasy ekonomicznej i jest największym...
  czytaj więcej
  ed4k 23/04/2007 07:29:27 [komentarzy 0] Komentuj

  Lexus GS 300

  Toyota pod koniec lat osiemdziesiątych zdecydowała się.

  Airbus a380

  Naprzód

  Soon.
  14:14, witbry
  Link Komentarze (1) »
  Singapur
  Witamy z Singapuru. Lot z Polski przebiegal bez problemow. Lot Airbusem A380 to duze przezycie. Dopiero po przylocie do Singapuru okazalo sie , ze moj (Witka) bagaz nie dolecial. Zglosilismy sprawe w biurze na lotnisku. Pani z obslugi cos postukala w komputerze i powiedziala, ze plecak dowioza jutro do hotelu, po czym wyplacila mi 130 dolarow singapurskich, czyli ok 300 zl, w ramach rekompensaty poniesionych przykrosci. Pojechalismy autobusem do centrum i bez.

  Airbus a320

  Kroniki Portowe - bloog.pl

  Ma parkingu mojej firmy więc zdecydowałem się na wylot z Luton co pociągnęło za sobą oczywistą zmianę przewoźnika. Bilet droższy w Wizairze niż w Ryanie ale za to:

  1.Nie czepiają się bagażu podręcznego, że za ciężki, za lekki, za ciemny, za bardzo przypomina meczet na Southall

  2.Latają Airbusami A320 a nie Boeingami 737. Jakoś lepsze te pierwsze.

  No i

  3. Śliczna ale to śliczna załoga (no może poza Łukaszem - stewardem). Pilot gada, wychodzi do ludzi i takie tam. Mógłby jeszcze zatańczyć chociaż nie nalegam.

  No i sam dojazd. Wsiadłem w.

  Touching the sky

  omentarz -2-

  20.09.2009


  Jechałam wczoraj do Ł. i patrzyłam na piękne niebieskie niebo...
  Leciały nade mną piękne 4 samolociki :)...
  znów bym chciała wzbić się na wysokość 11 tysięcy metrów, poczuć tę moc i przyspieszenie wbijajace w fotel :)...ah
  narazie sie pocieszam mym A320 :), który czeka az kupię farbki i go skleje z Miniolkiem :*

  E.

  Komentarz -1-:*

  24.09.2009


  Siedze z rozłozonym mym airbusem ...chce go skleic a nie kupilam jeszcze farbek... ani kleju :) a tak mnie korcii mocno :) poczekam, trzeba uczyc sie cierpliwosci :)
  Dzis takii dziwny dzień... różne rzeczy mnie nurtuja i jakos mi smutno ...
  ale później przyjedzie na moment moj skarb :) :*

  Komentarz -1-:)

  25.09.2009