O czym chcesz poczytać na blogach?

Aikido

News - ::AIKIDO:: Dynamiczne zawirowania w przestrzeni.

Jakie ma się braki i nad czym należy jeszcze poćwiczyć.

Przygotowując się do egzaminu należy pamiętać o tym by dobrze opanować nazwy technik tak, aby w trakcie egzaminu nie poczuć się zaskoczonym niezrozumianym "dźwiękiem" padającym z ust egzaminatora. Doskonałym sposobem na przyswojenie sobie nazw i wyglądu całej techniki jest wizualizacja technik. Czytając nazwę techniki staramy się wykonać ją całą w wyobraźni, odwzorowując ruchy rękoma i kroki. Taki rodzaj ćwiczenia nosi nazwę treningu mentalnego i jest świetnie służy poprawie wykonywania technik.

 wiecej info: Aikido - egzaminy Budokai

Ostatnie egzamininy Aikido w Budokai poszly bardzo dobrze co dobrze zapowiada ćwiczących tu Aikidoków.

13:47, aikidobudokai , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 grudnia 2006
Steven Seagal i Aikido

Nowa kategoria poświęcona Stevenowi i jego aikido. Można go kochać, można nienawidzić za to co robi w filmach.

Blog - :-[(smykoo)]-:-

Przesada - piękne życie) hehehe.

Komentarzy: 3 ...I po stażu:) 2006-11-19 Rzecz jasna mam na myśli staż aikido. Tak określa się treningi (najczęściej po 3 godziny dziennie), odbywające się raz na jakiś czas, nierzadko kilkaset km z dala od własnego miasta (zależy)...Jest to tym bardziej cenne, że zajęcia prowadzą sami mistrzowie - tzw. dinozaury aikido:), zapraszani najczęściej przez sekcje, która chce by poprowadzono u nich zajęcia. Trwa to przeważnie dwa dni, czyli 6 godzin zajęć. Podczas takich treningów można naprawdę wiele skorzystać, podpatrując starszych stopniem, zwłaszcza sensei-ów. w odróżnieniu od standardowych treningów, na stażach zawsze, można coś nowego podpatrzyć, dostrzec jakiś szczegół, na który wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. No tak...w skrócie dla niewtajemniczonych:) Aikido, to sztuka walki powstała niemal wiek temu. Jej twórcą był O'sensei Morihei Ueshiba, który to napodstawie szkoły Sokaku Takedy (Mistrz Aiki Jujutsu.

ellegon blog

Traktować Kung-fu jako „podstawowy sport”. Nie wiem czy to określenie jest dobre, ale myślę, że w miare trafnie oddaje to, iż sztuka walki, którą zaczynam poznawać jest dla mnie obecnie ważniejsza niż Aikido, z którego nawiasem mówiąc najprawdopodobniej zrezygnuje wkrótce. Wkrótce tzn gdy przestanę prowadzić treningi dzieci, a chciałbym pociągnąć je jeszcze przez miesiąc lub dwa.
Wszystko wskazuje na to, że odejdę z Aikido no chyba, że coś diametralnie by się zmieniło, w co wątpię. Gdy tak się stanie, to niejako jedną decyzją, w pewnym sensie, przekreślę 6 lat mego życia, kiedy to Aikido było czymś niezmiernie ważnym. Dosyć długo nosiłem się z tą decyzją, jednak uważam i mam nadzieję, że się nie mylę, iż postępuje dobrze. Może niezbyt dobrze dla sekcji, ale w moim mniemaniu zgodnie z tym co powinienem zrobić.
Chyba wciąż boję się odejść. Może dlatego jeszcze tego nie zrobiłem, a może chcę sprawdzić, czy Kung-Fu odpowiada mi. Nie chciałbym znaleźć się sytuacji, w której nie miałbym popołudniami treningów, gdyż przez te 6 lat bardzo przyzwyczaiłem się do tego, że co najmniej 2 razy w tygodniu trenuje.
Nie wiem czy to kwestia mego zafascynowania nową sztuką walki,.

aktywni

Się jaki krok zaraz wykonamy.

Aikido to z pewnością niezwykle trudna sztuka walki. Wymaga zgrania dwóch poruszających się ciał oraz samodyscypliny umysłu, myślenia z wyprzedzeniem. Jeśli wykonamy jakiś ruch za wcześnie, to przeciwnik będzie mógł zmienić kierunek ataku. Natomiast gdy poruszymy się za późno nie zdołamy go uniknąć.

Ta sztuka, to doskonałe rozwiązanie dla kobiet chcących nauczyć się samoobrony. Ćwiczący wykorzystuje energię ataku, nie czyniąc przy tym krzywdy napastnikowi. Podstawową zasadą jest unik i zejście z linii ataku. Aikid

o może być skuteczne w obronie przed silniejszym, większym i szybszym napastnikiem. Oprócz tego, pozwoli Ci poprawić koordynację ruchową, sprawność, siłę, a przede wszystkim zwiększysz swoją odporność na ból.

Trening polega na naśladowaniu swojego nauczyciela, który pokazuje jakąś technikę, a Ty starasz się ją powtórzyć. Podczas ćwiczeń tworzy się podział na ukę i tori. Ta pierwsza to osoba, na której owa technika jest wykonywana, a druga wykonuje tę technikę. Uke wyprowadza atak, zaś tori przyjmuje bez ponownego ataku. Aikido jest.

aporter >> uwaga! właściwości iście magnetyczne!

W miejscu i patrzeć rozpaczliwym wzrokiem w przeszłość - żałując, czy w przyszłość - obawiając się. Życie jest tutaj i teraz. Trzeba umieć je wywalczyć z samym sobą.
Aikido ma wnętrze i zewnętrze. Współpraca z Sensei plus to, co dzieje się w dojo, to praca zewnętrzna. Ale ona nie będzie wydawała poważnych plonów, jeśli nie nastawimy się na nią psychicznie. Na treningach nie uczysz się jak się bić. Nie uczysz się także szybkiej obrony. Owszem, w minimalnym stopniu i powoli. Zdecydowanie nie są to zajęcia dla szpanerów - by coś zaprezentować, trzeba trenować z pokorą i uczyć się wiele lat. Aikido nie jest brutalne. Nie może być. Ma służyć pokojowi. Najlepsze jest nie używane fizycznie lecz psychicznie. Kiedy potrafisz zrezygnować ze swej pychy czy zawrócić z drogi w wyprawie po skarb, bo masz w sercu inny, jaśniejszy blask, gdy kierujesz się miłosierdziem, a nie litością, wtedy to jest aikido. Ci, którzy mają przemyślenia i cele, dobrze sobie w nim radzą, bo cała ich moc wypływa z wewnątrz. Mieliśmy swego czasu pokaz na macie. Taki, przypadkowy. Wywołany, stremowany, spięty, nie wykonał żadnej techniki, choć i 4 kyu nad nim świeci. To nie było aikido, to był pajacyk na sznurkach, naprężonych.