O czym chcesz poczytać na blogach?

Aids

NIEUFNY

Ja jednak nie przekroczę dwustu jednostek. Oby tak dalej i oby po drodze nic głupiego się nie wydarzyło. Ściągnęli mi też szynę z nogi i lekarz kazał mi ją oszczędzać. Chyba zwariował. Dwa tygodnie męczarni w końcu minęło. Nie będę skakał, ale znów zacznę chodzić na spacery. A pogoda teraz taka piękna.

ufff....


Tagi: miłość, życie, choroba, uczucia, gej, notatki, hiv, aids
Tagi: miłość, życie, choroba, uczucia, gej, notatki, hiv, aids
nieufny 2010-06-09 11:24:07
skomentuj (1)


KOLEJNY ZAWAŁ?? 09/06/2010
wróciłem przed chwilą do domu z miasta... a tu! informacja na wejściu od ojca! matka jest w szpitalu! poszła do lekarza do poradni, bo źle się czuła. i stamtąd ją odebrało pogotowie, które zawiozło ją do szpitala na ostry dyżur, z podejrzeniem zawału.
Jakaś tragedia się dzieje w mojej.

moje przemyślenia - Amica Vitae, czyli Przyjaciółka Życia

Bardzo interesują mnie osiągnięcia w dziedzinie medycyny niekoniecznie alternatywnej. Pomijam temat zaawansowanych badan nad przeszczepem głowy, być może stanie się to niedługo faktem… Chodzi o coś prostszego, co powinno wyzwolić zainteresowanie, przynajmniej,  niektórych.

Afryka kojarzy się niektórym z biedą, innym jeszcze z AIDS. W Afryce , choremu, którego testy wyjdą pozytywnie, mówi się: idź i przygotuj się na śmierć.  To kilka ważnych danych:  liczba osób żyjących z HIV/AIDS to obecnie na świecie ok. 40 mln, w tym 38 mln w grupie wiekowej 15-49 lat, a ponad 2 mln poniżej 15 roku życia. Najwięcej osób z HIV/AIDS, prawie 26 mln, żyje w Afryce subsaharyjskiej. W roku 2005 odnotowano na świecie prawie 5 mln nowych zakażeń HIV (w tym 700 tys. u dzieci) i ponad 3 mln zgonów.

zlykrysiak.blogTzw. "honorowe" obrony (częściowe lub całkowite) są dopuszczalne w kodeksach karnych Peru, Bangladeszu, Argentyny, Ekwadoru, Egiptu, Gwatemali, Iranu, Izraela, Jordanii, Syrii, Libanu, Turcji, Zachodniego Wybrzeża i Wenezueli (A, ONZ, 2002)

HIV/AIDS

Przemoc wobec kobiet jest coraz częściej uznawana za podstawowy problem zdrowia ludności. Przemoc może wpłynąć na płodność kobiety oraz inne aspekty jej fizycznego i psychicznego zdrowia. Przemoc wobec kobiet na tle seksualnym prowadzi do większego współczynnika zakażeń wirusem HIV oraz AIDS wśród kobiet niż wśród mężczyzn w tej samej grupie wiekowej.

Na świecie

51 % osób zarażonych obecnie wirusem HIV/AIDS stanowią kobiety (A, UNIFEM, 2003).

W skali światowej ponad połowa zakażeń wirusem HIV/AIDS odbywa się wśród młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat, a ponad 60 % zarażonej wirusem HIV młodzieży w wieku od 15 do 24 lat to kobiety (UNAIDS, 2003).

55 % z 16 000 zakażanych dziennie to kobiety (UNAIDS, 2003).

AIDS jest jedną z głównych przyczyn śmierci kobiet w wieku 20-40 lat w kilku.

TROPS - Onet.pl Blog

I już po testach :)

No, ale minka pewnie się odwróci gdy w poniedziałek podadzą wyniki i zaczną wstawiać oceny :/ Szczerze to chyba nie poszło mi najlepiej. Z polaka jeszcze jako tako, ale z matmy?? Oj lepiej nie komentować...

Jutro w szkole luzik (przynajmniej tak się zapowiada), potem weekend i ostatni tydzień w tym roku do szkoły (i to nie cały) <jupi>   

Kasia
Komentarz

09 grudnia 2005
Święta tuż, tuż :)

"Co raz bliżej święta, co raz bliżej święta" i buzia usmiechnieta :P

No byłaby, gdyby nie było tyle tych testów i sprawdzianów itp. I jeszcze te testy próbne :/ brrr... Ale jakos to będzie.

W konkursie o AIDS zajełam 4 miejsce, całkiem nieźle :) Tak poza tym w szkole wszystko raczej ok, no może z.

Jej Perfekcyjność

Do tematyki


Zajęcia JP na stronie Uniwersytetu Otwartego UW

/PAP/

Tagi: jej perfekcyjność uniwersytet otwarty uw uniwersytet warszawski
11:42, nick , PAP
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 marca 2012
JP w Fotograficznym Patchworku Memorial AIDS Day 2012

Warszawa, 27 marca 2012 - Trans włączyła się w akcję, której finał zaplanowano na 20 maja 2012. Efektem akcji będzie fotograficzny kolaż w kształcie czerwonej wstążki złożony ze zdjęć nadesłanych do organizatorów.

Akcja społeczna, której organizatorem jest Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy trwa do 30 kwietnia. Do tego dnia każda osoba zainteresowana ma szansę wysłać swoje zdjęcie i włączyć się w kampanię.

- Tworzymy fotograficzny kolaż – czerwoną kokardkę.