O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Agility

Little Miss Sunshine- the chocolate aussie!

Sucz miała świetne. Zostawała na starcie daleko, robiła super wysyłanie, w końcu te strefki mega, w niedzielę też nawróciła się na 'dziwne koło', pilnowała moich rąk i gestów wszelkich, była skupiona i bardzo się starała. Fajna z niej dziewczynka, no i mamy progres- to są drugie nasze starty w dwójkach, i na napierwszych na 6 biegów było 6 disów, teraz jest tylko 5 disów, z czego 2 przez to, że zabrałam ją z toru za niezrobienie 2o2o.

 

A tutaj niedzielny exam

http://www.youtube.com/watch?v=R0UvlO4X7rI

 

Tagi: agility
12:20, szaklyk
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 stycznia 2011
na sportowo

Zaległości nadrabiamy.

AGILITY

Zimowo trenujemy sobie z Tomkiem i Magdą pod szyldem klubu TeamSpirit. Uwielbiam trenować z różnymi ludźmi, bo każdy ma nieco inne spojrzenie na różne rzeczy, inne umiejętności i co innego jest dla niego najważniejsze. Te treningi dają nam bardzo wiele, jak.

Nexee BC - Onet.pl Blog

Nauczenie się pływania przez Nex! ;) Po niezbyt miłych doświadczeniach z dzieciństwa, Nena zawsze wolała ograniczać się do pluskania przy brzegu. Na Czechowicach przełamała się i w końcu pływa z prawdziwą przyjemnością! Bardzo cieszy mnie to, że tak kocha wodę, Kulka nigdy nie pałała do niej miłością ;)

Po przebiegach zerówek nadszedł czas na openy, więc można było pokibicować tym najlepszym :) Myślę, że warto poświęcić kilka słów sędziemu - Szwajcarowi Saschy Grunder. Nie byłam może na jakiejś oszałamiającej liczbie zawodów w swoim życiu, ale jestem pewna, że to najbardziej uśmiechnięty i pozytywny sędzia agility :) Był bardzo zaangażowany w każdy przebieg i niechętnie pokazywał błędy czy dyskwalifikacje. Ustawiał też ciekawe torki, szczególnie drugi niedzielny jumping "0" (o tym za chwilę) i jumping open.
Zawody w sobotę skończyły się dosyć późno, jednak wielu miało jeszcze siły, by posiedzieć przy ognisku - tym razem i ja dołączyłam do tej ekipy. Bo przecież podczas zawodów same przebiegi nie są tak istotne jak wspólnie spędzony czas :D

Niedzielę rozpoczęło miłe śniadanko w sekretariacie (całe wyżywienie obsługi ringu w ogóle było bardzo fajnym pomysłem ^^). Po zapoznaniu się z torem (jumping "0") doszłam do.

Zorika Rejsi

Z borderem), wybór hodowli również był, wybór konkretnego szczeniaka był... No, może niekoniecznie, bo konkretny szczeniak wybrał moją mamę, która znowu postanowiła dać dowód na to ,że serce matki jest OGROMNE i pojechała ze mna po teriera, mimo, że chyba nie do końca była do tego pomysłu przekonana. Tym razem jednak, mówiąc oględnie, nie udało się. Terier, który miał być twardym, zawziętym , nie odpuszczającym mistrzem frisbee, okazał się przyklejoną do mnie przytulanką, w dodatku przytulanką nie trafiającą we frisbee. Po kilku miesiącach pracy z małym białym stworzeniem, zdecydowałam, że pojdę na trening znienawidzonego agility bo przecież MÓJ pies musi coś robić, a właściwie to ja muszę robić coś z psem bo inaczej czuję się jakoś tak... dziwnie.

Teraz Zorika powoli przechodzi na emeryturę, Rejsi niestety nie jest mistrzem frisbee, a ja trenuję agility, które zawsze uważałam za sport nudny i kompletnie nie dla mnie. Z moich planów nie wyszło kompletnie nic!!! Czy jestem zawiedziona? Chyba nie. Zorika okazała się świetnym sportowym psem, myślę,że nie prędko trafi mi sie kolejny tak zdolny i prosty w obsłudze ( oczywiście jeśli chodzi o sporty, bo  życiu codziennym Zorika do prostych w obsłudze zdecydowanie nie należy) pies. Natomiast Rejsi.

Agility to FRAJDA - Onet.pl Blog

Psa kilkakrotnym zdzieleniem go smyczą. Nawet jeśli uważamy, że pies 'musi znać swoje miejsce', to czy bicie z zamachu leżącego, kulącego się psa jest karą profesjonalnego szkoleniowca czy przejawem sadystycznych skłonności? Zdarzyło się też, że mój sheltie został przyciśnięty do ziemi przez trenera, który koniecznie chciał mi pokazać, jak bardzo rozbestwiłam swojego psa i jak źle z nim biegam.

Skoro osoby, które są przykładem dla rzeszy początkujących, potrafią zachowywać się brutalnie wobec zwierząt na oczach swoich uczniów, trudno się dziwić, że adepci chcąc nie chcąc, przejmują takie zachowania. Co prawda możemy dalej sobie mydlić oczy, jak to bardzo kochamy swoje pieski. Ale jak się chce, to się zobaczy, jaki wyraz ta 'miłość' czasami przyjmuje.


Zastanawiające tylko, czemu środowisko, które jest tak surowe w swoich plotkach na temat życia prywatnego znajomych agilitowców, jest tak wyrozumiałe i tolerancyjne dla aktów przemocy wobec psów? Czemu wychodzimy z błędnego założenia, że niewłaściwe zachowanie względem psa to zjawisko marginalne i nie trzeba o tym mówić? Czemu instruktorzy nie krzewią w przewodnikach od samego początku empatii, zrozumienia psiej psychiki oraz zapominają, że swoją postawą kształtują postawy innych? Czy w agility etyka wobec psów nie jest równie ważna jak zasada fair play w sportowej rywalizacji?

Alkoholowa ferajna czyli Drink Team

Gości, niszczenie przedmiotów - to dotyczy także osób trenujących. Nikt nie ma bowiem patentu na wyszkolenie psa idealnego, tak jak idealnie można zaprogramować pralkę na pranie wełny. Jednak osoby, które pasjonują się psim sportem przede wszystkim starają się budować i doskonalić swój kontakt z psem. Sport kynologiczny nie ogranicza się do wydawania komend. To ciągłe ulepszanie komunikacji, poznawanie psa, radość ze wspólnie spędzonego czasu, a co najważniejsze, czerpanie z naturalnych zdolności psa.
Trenowanie danej dziedziny sportu kynologicznego  od PT czy obedience do agility lub IPO  świadczy o nieustającej chęci doskonalenia się, zdobywania nowych doświadczeń i pogłębiania wiedzy. Najprostszą weryfikacją umiejętności zdobytych dzięki szkoleniu sportowemu są oczywiście zawody. Jest to doskonały test dla szkoleniowca, który w sytuacji braku nagród (pokarmu, zabawek), może sprawdzić, czy jest efektywnym trenerem przewodnika i psa. Decydując się na start w zawodach trener może przekonać się, jakim jest zawodnikiem i czy potrafi tak zmotywować psa, by ten z radością i chęcią wykonywał jego polecenia.

Zanim wybierzecie Państwo trenera dla swojego psa, zachęcam do odwiedzin w kilku.

norbertstanislawek

Dosyć dobrymi prędkościami odczytu i zapisu sięgającymi 500 MB/s – dla zapisu oraz 525 MB/s – dla odczytu.

Te 2,5-calowe konstrukcje charakteryzują się współczynnikiem IOPS (możliwą liczbą operacji na sekundę dla losowego zapisu bloków danych o rozmiarze 4KB) na poziomie 50 000. Według producenta współczynnik średniej ilości godzin bezawaryjnej pracy MTBF wynosi 2 miliony godzin. Dyski wspierają TRIM oraz interfejs SATA 6.0 Gbps. Dyski z wydanej niedawno nieco droższej serii Vertex 3 charakteryzują się prędkościami odczytu 550 MB/s i zapisu 525 MB/s oraz współczynnikiem IOPS 60 000. Seria dysków Agility 3 oprócz nieco niższej wydajności wyróżnia się również niższą ceną, wynoszącą odpowiednio dla modelów 60, 120 i 240 GB – 118, 202 oraz 385 euro. Konstrukcje z nowej serii zostały objęte trzyletnią gwarancją producenta.

Źródło: TechConnect

Anza, Hacker, Lee

Dodaj komentarz »
9 sierpnia 2010


14:42, sickanza
Link Dodaj komentarz »
Agility - 7 lipca 2010

Nie ukrywając małą brałam od razu z planami trenowania agility i mam nadzieję, że dobrze będzie jej szło. Oczywiście najważniejsze jest codzienne życie i to, żeby Lee była szczęśliwa ze mną. Jednak psie sporty są dla mnie dużym priorytetem.

Do tej pory byliśmy z małą na 3 treningach - na każdym kolejnym coraz bardziej mała się rozkręca.

Pierwszy był w zasadzie socjalizacją z placem, innymi psami biegającymi dookoła i ogólnym hałasem, który tam panuje. Mała z początku była wystraszona - myślę, że największy wpływ miały na to całkiem spore, szczekające psy - ale po nie długim czasie się ośmieliła i po upływie pół godziny zaczęła się za mną bawić.

Agility 3

Q jak Qsław


Link 04.05.2008 :: 12:17 Komentuj (0)


łoś?
jeleń?
baran?
a może głupek zwyczajnie wystarczy...? ;)03.05.2008 - Łódź, międzynarodówka
Link 08.05.2008 :: 16:25 Komentuj (0)
sobota.
bardzo ładny, słoneczny dzień.
ring border collie usytułowany zaraz przy torze agility.
w klasie szczeniąt Qsław razem ze swoim bratem - Switchem.
sędzia, pan Vaclavik (bardzo oszczędzający w słowach,....) zdecydowanie preferował duże psy. Kjuszcz uplasował sie na drugim miejscu z oceną wybitnie obiecująca. było bardzo sympatycznie, psiaki jak zwykle dostały wariacji na swój widok. Q, poza poczatkową panika 'gdzie jest. pozwoliłam sobie jednak, w tym miejscu pokazać siebie:i osobe, która jest autorem znacznej części zdjęć na tym blogu - Regisa:bardzo WAŻNE ogłoszenie !
Link 12.05.2008 :: 06:55 Komentuj (0)
w dniu wczorajszym (11.05) ok godziny 17 w okolicach ul. Krótkiej w Hucie Dłutowskiej (ok. 30km od Pabianic) zaginęła suczka - owczarek szkocki rough - Dafi Mayday z Psiej Oazy. cały czas trwają poszukiwania. na sunię czekają zrozpaczeni właściciele. jeśli ktokolwiek widział ją lub wie coś na jej temat prosze o kontakt z nr. 608 672 702.


Dusia:

dobre wieści!
Link 16.05.2008 ::.

"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - A. Toussenel - Onet.pl Blog

Chorób napewno będę jeszcze pisać osobne notki, w których podam objawy, lecznie, zapobieganie, powikłania itp.

 

  

 

-.-.-.-.-.-.-.-

 

Poprawna odpowiedź w poprzednim mini konkursie to LABRADOR

 

-.-.-.-.-.-.-.-

 

Dziś dość nietypowy mini konkurs.

  

Proszę, nie kopiujcie tego obrazka. Trochę się namęczyłam by zaznaczyć różnicę tak, żeby nie było widać ich na pierwszy rzut oka.

Zasady są chyba jasne. Różnice są 3.

3 pierwsze osoby otrzymają... 6 komentarzy.

I pielęgnacja, szczególnie w ciepłe dni.
Berneńczyk, duży i aktywny, potrzebuje regularnego ruchu. Nie ma za to specjalnych wymagań żywieniowych.
Psiaki te mają niestety szczególne skłonności do zwyrodnienia i dysplazji stawów. Są też podatne nadziedziczne choroby oczu oraz nowotwory.
Ze względu na swoją wagę rzadko startuje w konkursach typu agility, częściej w obedience. Sprawdza się też w terapiach chorych, pracuje z osobami niepełnosprawnymi, nadaje się do szkolenia na psa towarzyszącego, tropiącego i ratowniczego - najczęściej lawinowego i gruzowego.

  

Dla miłośników:
 - Grupa II, Sekcja 3, Numer wzorca 45
 -.

Psiaki - Onet.pl Blog

Odwzajemnić pozytywne emocje wynikające z relacji z człowiekiem. Jeśli jednak o jego wychowanie nie zadbamy, może stać się nieposłuszny i nieufny- zarówno w stosunku do ludzi jak i do innych psów.

Wysokość: suka 50- 58 cm
                  pies 55- 61 cm
Waga: do 30 kg

Pielęgnacja:
Dalmatyńczyki gubią bardzo dużo włosów. Linieją praktycznie przez cały rok z przejściowymi okresami w których linieją bardzo obficie.

Choroby:
-kamica moczanowa
-głuchota
-skręt żołądka


  
(21:45)
Owczarek niemiecki
Owczarek niemiecki to najwszechstronniejsza rasa: sprawdza się jakopies służbowy, gruzowiskowy, lawinowy, ratownik wodny, przewodnikniewidomych i pomocnik niepełnosprawnych oraz w psich sportach:obiedience, agility, flyballu, canicrossie. Doskonale pilnuje terenu,ale bywa przy tym dość hałaśliwy. To pies o dużym temperamencie,zrównoważony i wierny. Prawidłowo wychowany podporządkowuje się woliczłowieka. Jednak ze względu na swoją inteligencję i gotowość do pracy,dzięki której bardzo szybko się uczy- również nieodpowiedzialnychzachowań- więc naukę.