O czym chcesz poczytać na blogach?

Afryka

Afryka || Djembe || Bębny afrykańskie || Muzyka Etniczna Afryki - Onet.pl Blog

Aby przekonać się jakie mnóstwo tam rozmaitych państw. A wiadomo, że jeśli chodzi o państwa na Czarnym Lądzie jest bardzo różnie. Na ogół w skład jednego wchodzi kilkanaście rozmaitych narodów, a te z kolei mają rozmaite podkultury. Każda z nich ma swoją wizytówkę muzyczną, co w sumie daje ogromny wielobarwny kalejdoskop.
Każdy, kto choć trochę interesuje się współczesną muzyką popularną, wie, że praktycznie każdy jej nurt bierze korzenie właśnie w Afryce. Ale nie każdy już wie, że pierwszym prawdziwie afrykańskim zespołem, który zdobył popularność była Osybisa, która królowała na szczytach list przebojów na początku lat 70. wraz ze swoimi trzema albumami. Nie każdy też wie, że prawdziwymi sercami muzyki afrykańskiej są zachodnie jej części, Kongo oraz Afryka Południowa. To właśnie w Zachodniej Afryce wytworzyła się kultura, której czołową wizytówką byli wędrowni śpiewacy związani najczęściej z dworami możnowładców czy też magnatów. Ich spadkobiercy działają do dzisiejszego dnia nie.

Trzeci Świat i wszystkie pozostałe

Listopada 2009
Państwo prywatne
Trzydziestoletnie rządy Teodoro Obiang Nguemy to spełnienie snu każdego dyktatora – mały kraik do niepodzielnego władania, dużo zysków z ropy i absolutny święty spokój.
Więcej »

Tagi: Gwinea Równikowa Teodoro Obiang Nguema
19:28, maciejkonarski , Gwinea Równikowa
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 listopada 2009
Kalifornijskie Kasandry
Naukowcy z Berkeley i Stanforda zachowują się jak ludzie, którzy widzą drzewa, a nie dostrzegają lasu. Prorokując, iż zmiany klimatyczne zamienią Afrykę w jedno wielkie pole bitwy zdają się bowiem ignorować skomplikowaną rzeczywistość tego kontynentu.
Więcej »

Tagi: Afryka afrykańskie konflikty zmiany klimatyczne
21:21,

Trupie-czachy - Onet.pl Blog

Starocie
2010
 Kwiecień
 Styczeń
2009
 Październik
 Marzec
 Luty
2008
 Listopad
 Wrzesień
 Sierpień
Makumba
Mój ojciec - Makumba - być królem wioski
Ja mieszkać w Afryka, przyjechać do Polski
Żeby studiować w waszym pięknym kraju
Skinheadzi mi tu.

Fortune favours the bold!

Reformy, a wszystko to by przyciągnąć kolejne „Fabryki”. Afryka zyskała nową nadzieje…

***

Spodziewałem się, że łatwiej będzie mi przychodziło publikowanie tutaj czegoś interesującego. Niestety zupełnie nie mam czasu. Dlatego wybaczcie, ale wklejam tu artykuł, który ukaże się w lokalnej gazecie „Wieści z Głowna”. Kolejnymi razy też będę umieszczał na blogu elektroniczne wersje artykułów z mojej pierwszej, płatnej pracy – redaktora ;)

Afryka jako kontynent odsunięty na boczny tor a zarazem tak perspektywiczny zaczęła intrygować  mnie w czasie przygotowań do Olimpiady Geograficznej oraz innych konkursów geograficznych. Czytając lektury poświęcone poszczególnym kontynentom  to właśnie Czarny Ląd przykuł moją uwagę swoją trudną sytuacją, która czeka na rozwiązanie. To dzięki analizie jego geografii fizycznej i ekonomicznej zdefiniowałem swoją przyszłość.

Czytając o negatywnych skutkach pomocy humanitarnej dla Afryki.

W oparach absyntu

Całą wieczność. Czuję piekące łzy w oczach i jak co raz mniej powietrza dociera do moich płuc. Wyglądam jak ściśnięta żaba. Moje niezbyt duże piersi wyskakują nienaturalnie z dekoltu, co sprawia, że chcę zapaść się pod ziemię. Moja talia nie przypomina wcale osy, ani żadnego innego insekta, a moje biodra wydają się jeszcze szersze niż na co dzień. Chcię stłuc lustro, by nie widzieć dłużej mojego odbicia. Moje czarne włosy zwisają nudno na jednym ramieniu, rząd białych korali oplata moją lekko zaróżowioną od słońca szyję. Będę musiała nałożyć niezliczone ilości pudru, by to ukryć. Zazdroszczę afrykańskim dziewczynkom noszącym luźne kolorowe chusty. Zazdroszczę im, że mogą chodzić boso a nie w ciasnych lakierowanych pantoflach, w których stopy robą się czerwone i opuchnięte. Zazdroszczę im, że nie muszą zakładać sukni z śmiesznymi ptasimi piórami, by przypodobać się staremu wojskowemu i jego skandalicznie młodej żonie.
Nie rozumiem, dlaczego moja matka, zawsze dbająca o dobre maniery, pilnująca mnie, moje rodzeństwo i siebie samą, by nie popełnić towarzyskiego faux pas, w ogóle zaprasza do swojego domu gubernatora i pannę Vötter. Kobieta ta ma niewiele więcej lat ode mnie, a za majora von.

sakayayallah | Nie posiadam teorii – podróżuję

KONY 2012: państwowa propaganda dla nowej generacji

Autor: By VC | March 13th, 2012 |

Źródło: http://vigilantcitizen.com/vigilantreport/kony-2012-state-propaganda-for-a-new-generation/

FILM KONY 2012: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Y4MnpzG5Sqc

Wczorajszej nocy wirusowa sensacja Kony 2012 przyniosła całemu światu świadomość afrykańskiego zbrodniarza wojennego Josepha Kony. Pod tą chwalebną ideą kryje się  jednak rozbudowany program, który jest przedstawiony w filmie w bardzo zmanipulowany sposób. Przyjrzymy się programowi popierającemu Kony 2012 i temu jak używa odwrotnej psychologii, aby nie tylko uzasadnić operację wojskową w Afryce, ale ukazać, że rzeczywiście są ludzie, którzy się go domagają.

Kony 2012 jest wirusową sensacją, która porwała cały świat w mniej niż 24 godziny. Jej głównym tematem jest afrykański przywódca rebeliantów Joseph Kony, jego.