O czym chcesz poczytać na blogach?

Afrika bambaataa

Rzyg kulturalny | "Gorszy niż Wyborcza"

(tytuł materiału);
- bit (?) z “Aniele” wiadomo kogo w utworze nr 2; dla kogoś, kto siedzi w tej muzyce, a nie tylko lubi czasem posłuchać sobie dobrego rapu, pewnie i pozostałe są czytelne i łatwe do odgadnięcia;
- często padają nazwy grup, raperów (Afrika Bambaataa – wielokrotnie na przestrzeni całej epki, Universal Zulu Nation, The Sugarhill Gang, Grandmaster Flash), co zapewne służy pokazaniu tego, skąd chłopaki się wzięły, kto jest istotny w tej muzyce, dodatkowo ośmiesza to, poprzez pewien kontrast, takie postaci jak Mezo czy.

Raph Powiedział/a:

Właśnie U Ciebie w Gminie jest świetne “Elo braga, w chuj ci knaga, raga faga saga/chujowa herbata – Afrika Bambaata/W gimnazjum miałem najlepszą cipę/DJ puść tą kompaktową płytę” to cytat z najlepszej zwrotki na tym albumie. Raper wyśmiewa się z Fu (Raptowne Realia) i z DJ-i, którzy z DJingiem mają związane tyle, co dwie literki – do tego klasyczny rym Afrika Bambaata,.

krolestwohiphopu blog

Z imprez. Jego twórcy podkreślaja , iż jest to film o muzykach hiphopowych (didżejach) , którzy tworza swoja sztuke na żywo , skreczujac winylowe płyty, a nie kolejna opowiastak o didżejach radiowych,techno czy weselnych.
"Skrecz" ("Scratch"), USA 2001 , reż Doug Pray, wyk .Afrika Bambaataa, Yoga Frog,DJ Krush, Lucas Mac Fadden , Mix MASTER Mike , DJ Q-BERT,DJ SHADOW,DJ SWAP
DYSTR.Vision
notka zostala opracowana z pomoca dzien dobry
krolestwohiphopu 2003-05-25 16:51:49
skomentuj (1)

. . .Myśl PozytywnIe tO ŻycIa EsencJa. . .

Który to swoją muzyką, min. utworami: "Good Foot" i "Sex Machine", a także koncertami i spektakularnymi występami na scenie, a przede wszystkim swoim tańcem inspirował b-boy'i do tworzenia nowych kroków i ewolucji.

W nowym Jorku tacy artyści jak Afrika Bambaataa, Kool Herc, Sugarhill Gang, Grandmaster Flesh, Cold Crash Brothers i wielu innych artystów tworzyli i z powodzeniem popularyzowali wśród młodzieży muzykę i kulturę hip-hop. To właśnie młodzi ludzie wzorując się na tańcu J.Brown'a i słuchając muzyki nowojorskich.

Satisfaction

Się hip hop.

Muzyka ta zaczęła się rozkręcać. Grupa Sugarhill Gang nagraniem "Rapper's Delight" udowodnił, że rap jest najlepszą muzyką. Nagranie to zainspirowało sporo osób, dzięki czemu powstały takie grupy jak Grandmaster Flash, Furious Five czy Soulsonic Force czy Afrika Bambaataa. Po kilku latach hip hop stał się bardzo popularny. W nowojorskim czarnym radiu hip hop zaczął odgrywać główną rolę. Po niedługim czasie w latach 83-87 swoje płyty zaczęły wydawać takie osoby jak LL Cool J, Run DMC, Salt'N Pepa czy Beastie Boys. Na zachodnim wybrzeżu.