O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Adwokat

OLGA ŁYJAK nie tylko o polityce

Godzą w zasadę demokratycznego państwa prawa oraz konstytucyjne prawo niezależności zawodów prawniczych. Takim naruszeniem jest proponowany nadzór władzy wykonawczej nad sądownictwem dyscyplinarnym, który obecnie sprawują samorządy prawnicze a także projekt stworzenia trzeciej profesji prawniczej, prawnika licencjonowanego, podlegającego bezpośrednio Ministrowi Sprawiedliwości. 

Podczas własnej kampanii wyborczej do Sejmu osobiście spotkałam się z uznaniem wśród ludzi dla tych pomysłów. Niestety, demokracja wymaga edukacji. Ludziom trzeba tłumaczyć, co to jest niezależność zawodów prawniczych i jakie konsekwencje może mieć wprowadzenie pewnych pomysłów z życie, że może się to obrócić przeciwko zwykłemu obywatelowi. Tak będzie, gdy adwokat broniący w procesie karnym będzie poddawany naciskom ze strony prokuratora. Prokuratora,.

Kancelaria prawna, adwokaci warszawa, prawnicy

kanprawna
Link
poniedziałek, 24 maja 2010
Kancelaria w innym wydaniu
Na szczęście mi kancelaria adwokacka nie kojarzy się tylko z salą sądową. Tzn nie chodzi tu dokładnie o "kancelaria prawna" lecz o pierwszy człon tego wyrażenia. Słowo kancelaria to również nazwa zespołu który wydał bardzo wiele fajnych piosenek. Można ją słyszeć w jednym z popularnych seriali tvn. Nie jest to moja najfajniejsza piosenka ale zdecydowałem się wrzucić akurat tą. Posłuchajcie...
Więcej »

13:37, kanprawna
Link
piątek, 14 maja 2010
Nazewnictwo kancelarii
Skąd się wzięło to że kancelarie adwokackie prawie w 100% są nazywane nazwiskami ich szefów? Jest na to proste wytłumaczenie. No bo jak inaczej nazwać swoją kancelarię jak nie od nazwiska największego adwokata... Są oczywiście jakieś uniwersalne nazwy które pasują akurat do prawniczych usług.

superfluum

W przedsiębiorstwach nie korzystają z tajemnicy zawodowej w prowadzonych przez Komisje Europejska postępowaniach antymonopolowych. W świetle tego wyroku,  tajemnica zawodowa dotyczy porada prawnej, która musi zostać zasięgnięta i udzielona w ramach korzystania z prawa do obrony. Sporne e-maile są tylko prośbą o komentarz w sprawie projektu listu skierowanego do osoby trzeciej. W tym samym wyroku w sprawie AM & S Europe przeciwko Komisji Trybunał zaklasyfikował adwokatów do jednej z następujących kategorii, a mianowicie, po pierwsze, jako adwokatów zatrudnionych i wynagradzanych na podstawie umowy o pracę, a po drugie jako adwokatów, którzy nie są związani żadną umową o pracę. Wyłącznie dokumenty sporządzone przez adwokatów należących do drugiej kategorii są uważane za chronione na podstawie zasady tajemnicy.                2. Rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości               Trybunał Sprawiedliwości, biorąc pod uwagę kryteria wspólne i podobne warunki, które występowały w tym czasie w przepisach prawa wewnętrznego państw członkowskich,.

adwokat-łódź

Braku sprzeciwu czy zarzutów strony
przeciwnej zostanie uzyskany tytuł egzekucyjny.

Egzekucja może być prowadzona z: ruchomości, wynagrodzenia
za pracę, rachunku bankowego itp. Jeżeli egzekucja z tych składników majątku
okaże się bezskuteczna istnieje możliwość przeprowadzenie egzekucji z
nieruchomości.

Kancelaria prowadzi sprawy egzekucyjne w ramach stałej
obsługi prawnej oraz podejmując się pojedynczych spraw na zlecenie klienta.

Posiadamy rozeznanie w przedmiocie skuteczności komorników,
współpracując na stałe z kilkoma z nich.

Adwokat Maciej Krakowiński, www.adwokat-lodz.eu, maciej.krakowinski@adwokatura.pl
42 636 40 42, +48 501 517 085


Tagi: egzekucja należności, obsługa prawna Łódź, odzyskiwanie długów, windykacja, windykacja długów Łódź, windykacja należności, windykacja Łódź | Napisz odpowiedź

Komentarzy: 0 Tymczasowe aresztowanie, zatrzymanie co robić? Adwokat Łódź pomoc.

W życiu piękne są tylko chwile...

I wracam do Polski!! Nasze małżeństwo to od dwóch miesięcy tylko pozory! A to co zrobiłeś ostatnio przeszło moje wszelkie oczekiwania!
-Skąd miałem wiedzieć, że Danielek zachoruje!!!???
-Gdybyś spał w domu, to byś wiedział!!!- wściekłość Julii coraz bardziej się pogłębiała, ale nie tylko. Jej oczy napełniły się łzami- Nie wiesz, co ja przeżyłam!!! Daniel leciał mi przez ręce!!! Dusił się!!! Karetka nie przyjeżdżała, a do ciebie nie dało się dodzwonić!!!!
-Rozładował mi się telefon!!!
-Gdybyś spał w domu, to nie musiałabym dzwonić!!!! Nawet nie zostawiłeś adresu! Miarka się przebrała!!! Mój adwokat złożył wczoraj wniosek o rozwód!!!- to było dla Michała jak policzek.
-Rozwód?! Nie możesz.. my… Julia….
-Mogę, Michał…- przestała płakać- Dałam ci szansę, ale jej nie wykorzystałeś… Nasze małżeństwo to pomyłka…
-Co ty mówisz?! Julia, porozmawiajmy…- błagał, teraz już nawet nie prosił… błagał. Julia pomyślała, ze łatwo by było ulec. Ale dobrze przemyślała tę decyzję. Jeśli nie wyjedzie do Polski, załamie się totalnie. Wiedziała o tym… Była bliska końca…
-Michał… Kiedy chciałam rozmawiać, ciebie nie było….

Sędzia Anna Maria Wesołowska - Onet.pl Blog

Anette Olsen Agnieszka. Występuje w serialu z gatunku court show Sędzia Anna Maria Wesołowska, emitowanym od 2006 przez telewizję TVN, grając samą siebie.

Członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Współtwórczyni projektu "Dziennikarz w sądzie", organizowanego przez "Iustitia", Fundację im. Stefana Batorego i Helsińską Fundację Praw Człowieka, mającego na celu poznanie przez dziennikarzy uwarunkowań pracy sędziów i na odwrót.

Jak mówi, kieruje się w życiu mottem Platona: Żaden rozumny sędzia nie karze z tego powodu, że popełniono występek, lecz w tym celu, aby go więcej nie popełniano.

Mężatka (mąż Ryszard), ma dwie córki (Izabela i Dominika).
Magdalena Wilk-Mecenas
Magdalena Wilk jest adwokatem. Mieszka w Warszawie gdzie prowadzi swoją kancelarie. Ma 30 lat i jest mężatką. Jej.

Mała ja w wielkim świecie.

nessie.from.lake
Link Dodaj komentarz »
Śmieszne prawo

Adwokat z Charlotte, Północna Karolina zakupił pudło bardzo
rzadkich i bardzo drogich cygar, po czym ubezpieczył je od ognia. W
ciągu miesiąca wypaliwszy je wszystkie, nawet bez zapłaty pierwszej
raty za polisę ubezpieczeniową, zgłosił do firmy ubezpieczniowej
żądanie
odszkodowania. W swoim pozwie adwokat napisał, że cygara zostały
utracone w "całej serii drobnych spaleń". Firma ubezpieczeniowa
odmówiła zapłaty, jako że ubezpieczony zużył cygara w "normalny
sposób". Adwokat założył sprawę w sądzie i wygrał! W
uzasadnieniu sędzia zgodził się z firmą ubezpieczeniową, że
żądanie jest
niepoważne. Tym niemniej stwierdził, że adwokat właociwie się
ubezpieczył i w polisie było zaznaczone, że cygara są
ubezpieczone na wypadek ognia, bez okreolenia, co znaczy

"normalny lub nienormalny sposób utraty przez spalenie".

Zamiast złożyć sprawę do sądu.

Adwokat diabła

_BLOG martel6m - e-blogi.pl

Jest Gdzieś, i z Yuki, i ze Starą Waryjatką czyli Czerwonym Kapturkiem.


Póki co, piję piwo z Waryjatką, Wodzem, Lucyferem, Kubą Palaczem (ten gościu ma nazwisko, bo aktorzy potrzebują nazwiska) i mocno powątpiewam, czy to jest REAL.


mój adwokat mówi, że tvn za to, co mi zrobił, może zapłacić sto tysięcy. ale ja to pierdolę, mam na chleb i sól do chleba. chcę milion i proces w mediach, za oczywistą KRADZIEŻ. spróbuję im wytoczyć proces z angli, wszak jesteśmy w unii.


i.

Pośrodku Wioch (takie jest znaczenie nazwy Melton w staroangielszyźnie), bardzo z tego zadowolone, czym jest, i nie mające ambicji zmienić się w cokolwiek innego, a już broń boże w Wielkie Miasto. Broń boże, po jaką cholerę? Przecież tu NICZEGO nie brakuje. No, do diabła, niczego. Poza szumem wielkiego miasta. oj, nie tędy, nie tędy powinienem opowiadać. Przeskoczyłem do litery R, przecież dopiero co powiedziałem A.


Właśnie przez takie rzeczy jestem źle rozumiany, i to mnie wkurwia.


Raz mnie wkurwia to, że.

I`m still working to be a psycho bitch :/ - Onet.pl Blog

"Zaproszenie na egzekucję" Nabokova. Byłoby nice....

"(...)podarł grubą koprtę wraz z zawartością na wijące się strzepki.

-Nie powinien był pan-krzyknął na wpół z płaczn adwokat.- Nie powinien był pan tego robić. Nie wie pan nawet, co pan zrobił. Może tam było ułaskawienie. Drugiego nie da się zdobyć. (...)"

 

Właśnie tak sie czuję, jakbym.

Odnośnie krótkiego wstępu A teraz do rzeczy. Czemu jestem sama? Bardzo prosta odpowiedź. Bo jestem mutantką. Matka(macocha) natura radzi sobie z takimi jak jak- skazując ich na wieczną podróż po krainie samotności po to, aby zachamować ich rozwój na ziemi. A gdzie jest u diabła ukochany TATUŚ? Trzeba się pogodzić i zaakceptować swoją inność. I chyba nie najgorzej mi idzie, tylko te samotne wieczory i spacery po parku pełnym par..... Taki jest los mutantów.....
Pythia

Nie istnieje żaden powód do miłości. - Onet.pl Blog

Na czym stoi. Na tego typu inteligencje trzeba uważać.

- O czym Ty do diabła mówisz?! – po raz pierwszy w tej dyskusji na temat Piotra odezwała się Mariola. Zna Piotra i uważa, że to, co w tej chwili mówiła Agata jest niedorzeczne. – Wiele razy mówiłam mu, że jest skończonym idiotą, ale Agata do cholery on nie jest egoistą!.

Większej ilości klientów to dlaczego nie? W końcu się rozwijacie. – patrzyła na niego i widziała, że chyba nie do końca wie co ma robić. – Nie chcesz nikogo zatrudnić?

- Nie jestem do tego pomysłu tak do końca przekonany. Chyba nie chcę żeby po kancelarii kręcił mi się ktoś obcy. W dodatku jeśli zatrudnimy jakiegoś młodego adwokata to trzeba będzie na niego jeszcze uważać. Nie powierzę mu przecież poważnej sprawy.