O czym chcesz poczytać na blogach?

Adwent

Adwent, Boże Narodzenie

Księcia J. O. Radziwiłła, można spróbować wszystkich ryb, które są liczone jako jedno danie.

O północy w kościołach rzymskokatolickich rozpoczyna się uroczysta msza zwana Pasterką. Następny dzień (25 grudnia) jest nazywany Bożym Narodzeniem, a 26 grudnia to w Polsce drugi dzień świąt obchodzony na pamiątkę św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę chrześcijańską. Kolorem liturgicznym w okresie Bożego Narodzenia jest kolor biały.

12:23, czapa257
Link Dodaj komentarz »
Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to liturgiczne święto 25 grudnia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem.

Maria z Agredy - Onet.pl Blog

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla czyli między 29 listopada a 3 grudnia. Trwa on od 23 do 28 dni, z których cztery zawsze są niedzielami. Adwent kończy się wigilią Bożego Narodzenia, która niekiedy zbiega się z czwartą niedzielą Adwentu. Adwent rozpoczyna się od pierwszych nieszporów pierwszej niedzieli Adwentu, a kończy się pierwszymi nieszporami Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu zawsze rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele.

Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość, gdyż jest oczekiwaniem na.

Tirlik nadaje


08:01, tirlik.box , adwentowo
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 grudnia 2009
W czasie adwentu nie jest najważniejsze kupowanie prezentu #1

Rozpoczął się adwent. Z czym się kojarzy? Niestety dla wielu osób z niczym. Dziś, o zgrozo większość katolików w Polsce szybciej skojarzy coś z muzułmańskim ramadanem niż z katolickim adwentem. Czas przedświąteczny to dla wielu po prostu czas przedświąteczny: zakupy, choinki i czerwone krasnale. Jeżeli ci to odpowiada to nie czytaj dalej tej notki, jeżeli nie to zapraszam do cyklu adwentowego. Będę go pisał razem z Prophetem, który jest księdzem katolickim, a znamy się dobrych parę lat. Prophet miał swojego bloga, ale jakoś mu nie szło więc od czasu do czasu będzie pisywał u mnie i ze mną.

Czytaj dalej...

18:27, tirlik.box , adwentowo

.+*`*+.-+*`*+-.-+*`*+-. - Onet.pl Blog

BOŻE NARODZENIE
DZIŚ BARDZO PRZYJEMNY TEMAT;)


TROCHĘ HISTORII

Dla każdego z nas święta to czas szczególny. To nie tylko wspomnienie ważnego wydarzenia religijnego, ale także czas odpoczynku, spotkań z bliskimi i rodziną. Coraz częściej święta stają się ucieczką od codzienności, czasem wyciszenia i refleksji.

W większości krajów o tradycji chrześcijańskiej zaczynają się one wieczerzą wigilijną tj. dnia 24 grudnia, która jest czasem radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa. Okres poprzedzający Narodzenie Pańskie nazywany jest Adwentem i trwa cztery tygodnie.


Słowo jak ziarno

Komentarze pisane przez młodych,
a zamieszczane na naszym liturgiczno - biblijnym blogu.
 
Warto czasem po nie sięgnąć,
by ubogacić się świadectwem innych.

Zapraszam zatem na


pijarskie-lso.blogspot.com


Komentarzy: 0 Adwent czyli czas kręcenia się w kółko... 2011-12-20

Nie lubię Adwentu. Nie lubię czekać na coś, co i tak przyjdzie. Cała ta komercja, którą Adwent.

Alternatywny przewodnik po Pradze

Wyszehrad (od 25.11.2011 do 18.12.2011)

Inne – w ramach farmarskich targów w Pradze (Jiřák, Kubáň, bulwary nad Wełtawą) – wszystkie szczegółowe informacje tutaj: http://www.farmarsketrziste.cz/vanoce

NOWOŚĆ!!!designSUPERMARKET w Pradze: niepowtarzalna szansa na zdobycie wyjątkowych, oryginalnych prezentów pod choinkę: http://www.designsupermarket.cz/

KONCERTY

Lista różnych praskich koncertów (głównie muzyka klasyczna):

http://www.classictic.com/en/Special/Christmas-in-Prague

Koncerty adwentowe w Teatrze Narodowym w Pradze:

http://www.narodni-divadlo.cz/Default.aspx?jz=cz&dk=zprava.aspx&sb=1&ai=999

Koncert Bożonarodzeniowy w Operze:

http://www.opera.cz/en/repertoar/vanocnikoncert2011.html

Jan Jakub Ryba – Czeska Msza Bożonarodzeniowa – tu szczególnie wykonania na Zamku Praskim i w Teatrze Stanowym, kolejno: 11.12, 21-22.12.2011

Koncerty adwentowe i bożonarodzeniowe w Pradze także w:

-Kościele św.Mikołaja na Malej Stranie

-praskim Rudolfinum (Filharmonia): http://www.ceskafilharmonie.cz/en/index.php#

-Bazylice św. Jerzego na Zamku.

Oczekiwanie na święta... - Onet.pl Blog

ę po uroczystości Chrystusa Króla czyli między 29 listopada a 3 grudnia. Trwa on od 23 do 28 dni, z którychcztery zawsze są niedzielami. Adwent ko