O czym chcesz poczytać na blogach?

Adhd

Adhdinfo | Amfetamina i pochodne amfetaminy w lekach dla dzieci- to leczenie czy trucie dzieci za pieniądze NFZ?

Przed ich dokonaniem.

 

Związek eksperta z firmą  trwa od czasu, gdy zajmował stanowisko szefa Centrum Badań Psychopatologii Dziecięcej Johnson&Johnson. W zamian za udzielone konsultacje Biederman przyjął od firm farmaceutycznych 1. 600. 000 USD (jeden milion sześćset tysięcy dolarów).

 

Zgodnie ze statystykami, od 3 do 7% polskich dzieci cierpi na ADHD, a do 20 % na depresję. Jeśli w Polsce mamy 4 mln dzieci w wieku szkolnym, daje to ok. 1 000 000 dzieci wymagających terapii. Nie ma co liczyć na to, że pojawienie się tej liczby nie ma związku z planami zwiększenia sprzedaży leków psychoaktywnych.

 

Rezultatem masowych badań psychologicznych w polskich szkołach ma być wzrost ilości wypisywanych recept.

 

e-Akademia Rodziców


Naukowcy kontrolowali również inne zmienne takie jak: wiek, płeć dziecka, dochód na osobę w rodzinie oraz wiele innych zmiennych.
Według Centers for Disease Control and Prevention u 9,5% dzieci w wieku 4-17 lat zdiagnozowano ADHD w 2007 roku w USA. Objawy obejmują poważne trudności z koncentracją, nadpobudliwość i słabą kontrolę nad impulsami.

Ponieważ wcześniejsze amerykańskie badania wykazały, że krótka ekspozycja na zieleń na zewnątrz pomieszczeń poprawia koncentrację i kontrolę nad impulsami u dzieci i dorosłych – osób bez ADHD, zdecydowano się zbadać, czy dzieci ze zdiagnozowanym ADHD odczują jakąkolwiek różnicę w samopoczuciu i funkcjonowaniu przebywając na łonie natury.

Badania przeprowadzono wśród dzieci obojga płci. Wykazały one ścisły związek między przebywaniem na świeżym powietrzu, wśród zieleni, a złagodzeniem objawów ADHD.

Zabawy na zewnątrz, w otoczeniu zieleni powodują znaczne zmniejszenie objawów nadpobudliwości w porównaniu z przebywaniem na zewnątrz w otoczeniu budyków czy przebywaniu wewnątrz budynków.
Naukowcy odkryli również, że.

Indywidualnie, czyli Ja, o Marzenie Rogalskiej - bloog.pl

Spraw. Nie potrafię planować najbliższej przyszłości i odkładam wszystko na ostatnią chwilę ( ściągi na sprawdzian pisane przed lekcją, słówka na kartkówkę kute o 6 rano, wpisy na bloga odkładane z dnia na dzień ), co skutkuje ogólnym zawaleniem wszystkiego. Wiele razy obiecywałam sobie, że nie będę odkładać wszystkiego na później. Nie zawsze się udawało. Moje zaległości na makaronowym też nie są fajne, bo czuję się tak, jakbym zawiodła wiele osób. Życie z ADHD do łatwych nie należy, do trudnych również nie. Trzeba tylko nauczyć się żyć z ADHD w zgodzie i ogólnej harmonii. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat ADHD, czyli nadpobudliwości psychoruchowej, zajrzyjcie na stronę www.adhd.info.pl . Może w waszym otoczeniu jest ktoś, kogo chcielibyście zrozumieć, a nie do końca wiecie, w którą stronę macie iść ?

 

 

 

Być kobietą, być kobietą... - Onet.pl Blog


11 grudnia 2007
W nawiązaniu do...
Zostałam wczoraj ukamienowana. Do tego stałam się wyrodną nauczycielką i przyszłą wyrodną matką. Z innych radosnych wieści, nie lubię dzieci i nie nadaję się do tego zawodu. Moje przyszłe dzieci będą miały ze mną przerąbane, bo będę je za karę za nieposłuszeństwo zamykać w nieoświetlonej piwnicy w towarzystwie szczurów. Nie życzy mi się dziecka z ADHD, bo w ogóle nie wiem co to jest, a nauczycielką stałam się przez przypadek. Aha, pracuję 18 godzin tygodniowo, więc mam mnóstwo czasu (nie to co matki), a co za tym idzie, nie mam pojęcia o czym piszę, bo nigdy nie wychowywałam dziecka, a przy spędzaniu czasu 18 godzin w pracy (plus wakacje i przerwy świąteczne), to mam normalnie luz, a nie pracę. Wszyscy wiedzą jak wyglądają moje lekcje i co mam w głowie. Gratisowo jestem kretynką, babsztylem i kobiet zdaje się też nie lubię, a na dokładkę rolników też. Bo mi się zachciało cytat z H. Fielding wrzucić na.

Dziewczynskieproblemy - bloog.pl

Adhd

środa, 11 stycznia 2012 16:16
Adhd to inaczej zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Jest to zaburzenie psychiczne okresu dzieciństwa. Może ono prowadzić do upośledzenia funkcjonowania oraz zwiększyć ryzyko wystąpienia innych zaburzeń psychicznych.
Schorzenie adhd objawia się między innymi zaburzeniami koncentracji, impulsywnością i nadruchliwością. Żeby móc postawić diagnozę na temat tego, czy dziecko choruje na zespół nadpobudliwości psychoruchowej wymagane jest, aby objawy występowały przed 7 rokiem życia oraz muszą one występować w co najmniej dwóch środowiskach, takich jak na przykład dom i szkoła. Nie można rozpoznać choroby u dziecka, jeżeli jest ono spokojne w domu, a energia rozpiera je tylko w szkole lub na odwrót. Dziecko z adhd najczęściej nie dokańcza rozpoczętych zadań, wydaje się, że nie słyszy,.