O czym chcesz poczytać na blogach?

Adele

Służąca i jej absynt

Na odległość ramienia, jak skażony materiał promieniotwórczy. Czekałam, co będzie dalej. Jedno było pewne: będę się tłumaczyć.
W przypadku posiadania alkoholu niewiele jest do tłumaczenia, a butelka w postaci dowodu wyjaśnia właściwie wszystko. Lekkie zniecierpliwienie wdarło się do mojej duszy, gdy czekając przed gabinetem dyrektora, zmuszona byłam słuchać rozwścieczonego posapywania trenera. Z chęcią zaciągnął mnie tam za ucho, nie czekając nim dyrektor poprosi nas do środka
Czas ten przeznaczyłam także na staranne szkicowanie w wyobraźni portretu stalowej twarzy Adele, w momencie, gdy dowie się o moim wykroczeniu. Nie będzie zła, ale zdziwiona. Faktycznie, zdumiewającym było to, że po stu dziesięciu latach nieszkodliwej egzystencji, zaczęłam sprawiać problemy wychowawcze, na dodatek kończąc szkołę średnią po raz drugi.
Drzwi otworzyły się i ujrzeliśmy w nich wysuszonego jak listek mięty między stronnicami encyklopedii powszechnej dyrektora Callmana, który gotowy do wyjścia stał z teczką w ręce.
- panie dyrektorze, dosłownie w ostatniej chwili złapałem tę młodą alkoholiczkę- uroczyście oświadczył trener, podstawiając pod nos.

Życie jest jak pudełko czekoladek . Nigdy nie wiesz na co trafisz. - Onet.pl Blog

                                                      Cóż, poczułam, że coś umiera
'Cause I knew that that was the last time, the last time          Bo wiedziałam, że to ostatni raz, ostatni raz

Adele - Someone like you                      
Never.

macondo.blog

  Przeszłości. Nic z tych rzeczy. Tylko radość z pięknie wykonanej pracy i cierpliwość oczekiwania.

 • - To wszystko dla niego?

 • - Dla niego i dla mnie też. Dla nas.

 • - A kiedy mu to dasz? Dziś?

 • - Dziś albo jutro. Jak tylko wróci.

Kiedyś podobno prababka nie wytrzymała. Po jakichś pięciu latach czekania, to płacząc, to przeklinając a ostatecznie prosząc, mówiła Adeli prosto w oczy:

 • - Nie wróci do ciebie, rozumiesz? Nie wróci, bo już wrócił, tylko nie do ciebie. Przecie go widzisz, choćby w kościele, co udajesz, co z siebie głupka robisz, człowieka nie poznajesz...

 • - To nie on – ucinała Adela.

 • - Jak nie on? Kłania ci się, ty jemu, przecie gęby nie zmienił. Opamiętaj się, bo jak jeszcze ze starom pannom idzie wytrzymać to z pomylonom nijak.

 • - Niech mama się nie.

`Szkolna przyjaźń, czyli historia o paru osobach... - Onet.pl Blog

Jest już w 3 gimnazjum, ale najpierw chciałyśmy przedstawić historię przyjaźni Adeli, Lisy i Julii:

 

 

 

 31 sierpnia 2007 (czyli trzy lata wcześniej).

Lisa , która wprowadziła się do Polski miesiąc wcześniej (z Francji) ,nie mogła spać. Była czwarta w nocy.

Dziewczyna rozmyślała ; czy w nowej szkole spotka jakieś przyjaciółki ? Czy ktoś pomoże jej się w tym kraju zaklimatyzować? Czy koledzy i koleżanki zaakceptują jej osobe?

 Męczyła się z tymi pytaniami aż do samego rana.

W tym samym czasie:

Adele zbudziło chrapanie Alice (jej psa rasy border collie). Usiadła na łóżku, przetarła oczy, spojrzała na zegarek i zobaczyła ,że jest środek nocy. Jutro szła po raz pierwszy do nowej szkoły - gimnazjum. Nie znała tam nikogo oprócz Julii-swojej najlepszej przyjaciółki. Wreszcie ułożyła rudą głowe na podszuce i zasnęła.

W tym samym czasie:

Julia obudziła się, nagle, ponieważ przyśnił się jej jakiś okropny koszmar . Zaczęła rozmyślać o Adeli - swojej najlepszej przyjaciółce, a także o osobach, które dopiero miała poznać. Może pozna nowych.

Letters, hearts, love

- Jak miło. Oboje kibicujecie?
- Właściwie… Właściwie to ja gram w Reprezentacji Polski.  – powiedział Zbyszek i wyraźnie wyczekiwał jej reakcji.
- Yyy… Serio? Wkręcasz mnie. A gdzie ukryta kamera? – z jednej strony nie miała powodów, żeby mu nie wierzyć, ale z drugiej strony trochę jej to nie pasowało.
- No poważnie, przecież to jest bankiet dla siatkarzy, przed meczem inauguracyjnym.
- O matko. Zabiję ją. Powiedziała, że to jakaś impreza dla VIPów, ale nie zdążyłam się dowiedzieć, jakiedo typu… Zabiję ją. – zobaczyła w ich oczach brak zrozumienia. – Adele, moja przyjaciółka – ostatniemu słowu towarzyszył cudzysłów, stworzony z palców.
- Ah, no to wszystko wyjaśnia. A wracając do tematu naszych zajęć – pracujesz w butiku, tak? – Zbyszek wyglądał na zaciekawionego.
- Tak, ostatnio to moje całe życie. Stworzyłam ten sklep od podstaw. – nie chciała być nieskromna, ale taka była prawda. Zresztą czymże było stanowisko managerki sklepu w obliczu siatkarza Reprezentacji Narodowej?
- Wow, jest naprawdę niesamowity, kawał dobrej roboty! – Marie była pełna entuzjazmu.
- Dzięki. Mam nadzieję, że mówisz szczerze..

mamMeza - Onet.pl Blog

Płakać, więc klucze w zęby, kurtka byle jak, buty niezawiązane i biegiem do windy bo na korytarzu gorąco i dziecko się zgrzeje. W windzie Mała patrzy zdziwiona w sufit i słucha szumu, więc mogę sie "doubrać i dosznurować" - przydaje się to pietnaste piętro ;)
Potem wyjście z bloku też super: dwoje ciężkich drzwi w niewielkim odstepie od siebie. Z rowerem już mam sposób wyjścia opanowany, ale wózek (jeszcze z cenną zawartością) to wyższa szkoła jazdy. Po fakcie przepychania, utykania i przeklinania wiem już, że raczej muszę forsować wyjście na dwa razy, czyli wepchnąć się najpierw za jedne, inaczej ustawić i dopiero wpychać za drugie (nie da się przytrzymać tu nogą, a tam ręką i przejechać przez oba).
No więc wylazłysmy wreszcie z bloku i..... i wieje jak cholera (miałam nadzieję, że na dole nie duje aż tak jak na samej górze) więc dwie niepełne rundki wokół bloku i ..... do domu.
Przez TE drzwi ;)
 
 
adela

Think English PL

Twoja Kolej!

1. Napisz komentarz o piosenkach Adele: co czujesz lub o czym myślisz, kiedy ich słuchasz? Wklej go TUTAJ.

2. Napisz kilka słów o SWOIM ulubionym artyście: kto nim jest, czym się zajmuje, dlaczego jest dla ciebie wyjątkowy? Wklej swój komentarz TUTAJ.

3. Przetłumacz na polski pierwszą część utworu “Someone Like You” Adele.Następnie, wklej swoje tłumaczenie jako komentarz TUTAJ, gdzie wszyscy będą mogli je przeczytać.

Someone Like You

I heard that you’re settled down.
That you found a girl and you’re married now.
I heard that your dreams came true.
Guess she gave you things I didn’t give to you.

Old friend, why are you so shy?
It ain’t like you to hold back or hide from the lie.

I hate to turn up out of the blue uninvited,
But.

Adele rolling in the deep

Love Is Magical... - Onet.pl Blog

MagicalGirl(treść i ilustracje);
 

grafika-by-rafal blog

Nawet jeśli jej nie znacie to na 100 % słyszeliście jej piosenkę w radiu, a tą piosenką jest Rolling In The Deep. I to też będzie piosenka na dziś. :D

Na razie!

Adele chasing pavements

In an ordinary fairytale land, there's a promise of a perfect happy end - Onet.pl Blog

19. 'I wtedy te dwie drogi rozeszły się'

  Adele - Chasing pavements

 

Elektroniczny zegar, stojący na.

Jesteś jak LSD - życie z Tobą nabiera kształtów i kolorów <3 - Onet.pl Blog

Georgia;">Ostatnio uświadomiłam sobie, że zostało mi kilkanaście dni chodzenia do mojej szkoły… Licząc od poniedziałku to będzie już tylko pięć… A w piątek rozdanie świadectw… Jakoś ciężko mi się z tym pogodzić… Pamiętam przecież doskonale rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszej klasie… I moje obawy, lęki, obiekcje… Nie potrafiłam.

Piszę przy piosence „Chasing pavements”Adele… Jak będziecie mieć okazję to posłuchajcie tego utworku… Jak dla mnie bardzo.

Adele set fire to the rain

"Gdy odczuwamy brak samych siebie, wszystkiego nam brak." - Onet.pl Blog

Czasami zazdrościła wyglądu swojej przyjaciółce. Nie to, żeby sama była nieładna. Zdecydowanie miała to coś, jak mawiali wszyscy wokół. Jednakże.

Adele – Set Fire To The Rain.

Barman Raven - Onet.pl Blog

Pozbawisz mnie przyjemności obserwowania tego, jak pieprzysz kolejne sprawy przez całe swoje życie, to wiedz jedno: długo szukałem takiego dupka i wreszcie znalazłem – tak, ty nim jesteś.

 głos, żywa ekspresja, znakomite teksty, świetne aranżacje. Set Fire to the Rain i Someone Like You


Wściekłość.

Adele someone like you

HAYLEY-WILLIAMS.BLOG.ONET.PL ● Twoje pierwsze i ulubione źródło informacji - Onet.pl Blog

Pt. 'Monster' uplasowała się ostatnio na #21 pozycji na liście radia BBC - Radio 1. Paramore wyprzedziło m.in. Adele, Lady GaGę czy Katy Perry. By zobaczyć najlepszą czterdziestkę, kliknij tutaj.

W sieci pojawiło się aż pięć nowych zdjęć z sesji.
2

12 czerwca 2011
#403. next time you point a finger
(02:00)
2

07 czerwca 2011
#401. Can someone stop this song?
9

04 czerwca 2011
#400. you were my conscience, so solid, now you’re like water

So change your mind and say you`re mine.

http://www.youtube.com/watch?v=cwuLj33YyPk&feature=related

<3

2012-01-01 21:02:11 skomentuj (0)


SwitchIn MMO Nelly - Onet.pl Blog

- Agu - syn
- Myszak - babcia (jednak dla wszystkich jest dziadkiem xd)
- Amanda - dziadek ;d

Muzyka
 • Adele - Someone like you