O czym chcesz poczytać na blogach?

Adblock

PROlog.blox.pl

- bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.


Co ciekawe Michał Brański, założyciel o2.pl - najbardziej innowacyjnego portalu w Polsce - ma bardzo konserwatywne poglądy. Na spotkaniu Bootstrap w Warszawie stwierdził, że według niego internauci, którzy korzystają z programów blokujących uciążliwe reklamy internetowe (takich jak popularny Adblock) to również piraci.

Przecież Pudelek.pl nie jest za darmo - możemy go oglądać, ale w zamian mamy znosić upierdliwe toplayery i stęknięcia w reklamach wideo. Nie ważne, że średnio zachęca nas to do kupna produktu, chodzi o to, żeby reklamodawcy zobaczyli ile osób wyświetliło sobie reklamę i ile w nią kliknęło.

Nie mogę uwierzyć, że jeden z największych wizjonerów polskiego internetu nie zauważa krótkowzroczności swojej wypowiedzi. Chyba jednak miliony przychodów z reklam zasłaniają szerszą perspektywę. Przecież Adblock jest tak wspaniałym wynalazkiem, że prędzej czy później musi zrobić furorę!

Zawada jest nasza! - Onet.pl Blog

Portalu Internetowego Szczurowej KLIKNIJKaTe
Wypowiedz się

03 czerwca 2010
Zbiórka zboża dla rolników poszkodowanych przez powódź
Mieszkańcy Zawady włączyli się czynnie w akcję zbiórki zboża dla rolników Małopolski poszkodowanych przez powódź. Zgromadzono prawie 9,5 tony ziarna. Inicjatorem akcji pomocy  było olkuskie Stowarzyszenie Res Sacra Miser. W Zawadzie koordynował ją sołtys p. Marek Sioła przy wsparciu p. Edwarda Szumery.

 

KLIKNIJ NA LOGO albumów na Picasa - OBEJRZYJ NOWE ZDJĘCIA


   

Aby pozbyć się szalejących po ekranie reklam zainstaluj AdBlock do: FIREFOX lub do IE

Osiwiony | prawie oświecony

Wszystko to powiodło mnie do przeglądarki zwanej Iron. Siedzę na niej już od dłuższego czasu, chciałem chrome ale za dużo się naczytałem odnośnie rzekomego inwigilowania, nie wiem czy to prawda, dmucham na zimne.

A iron to to samo co chrome, tylko usunęli kod który odpowiada za inwigilowanie. Ostatnio gdzieś czytałem że można zainstalować dodatek do chroma który usunie to i owo czy jakoś tak. Ja jednak pozostaje przy ironie, czyli takim chromie. Jest minimalistyczne takie jakie lubię, dobrze wyświetla strony, dobra obsługa standardów, css3, szybko ładuje strony.

Korzystam też z dodatków które umilają życie:

  • adblock [blokowanie reklam]
  • vodpod [kolekcjonowanie video]
  • google translate [tłumaczenie stron]
  • chromeblip [wysyłanie wiadomości z poziomu przeglądarki]
  • goo.gl [skracacz linków]
  • screenshot [robi zżuty strony]
  • chrome buzz [to samo co blip]
  • getflash [wyświetla linki do flv, można ściągnąć film na dysk, średnio działa]
  • rss [podgląd kanału rss]

Poszukuje jeszcze, rozszerzenia z którego będę mógł wysyłać smsy z darmowych bramek z poziomu przeglądarki bez wchodzenia na stronę owej bramki.

przewozy wrocław - Onet.pl Blog

(10:33)
klawiatura nie gryzie ;)
fgd

Oczywistością jest, iż większość ludzi, którzy posiadają swoje strony internetowe zarabia poprzez wyświetlanie na nich reklam. Niechęć do reklam wynika z ich form, a nie z tego, że po prostu sobie są. Dodatek AdBlock, który może mieć każdy z nas, umożliwia zablokowanie reklam i można zainstalować go w popularnych przeglądarkach takich jak: Opera, Mozilla Firefox czy Google Chrome. Początkowo AdBlock służył tylko do usuwania napastliwych nas reklam. Jednakże w miarę powstawania publicznych list Internauci zaczęli jednak blokować wszystko, co się dało. Zadawane coraz częściej jest pytanie „dlaczego?”. Odpowiedź na nie jest prosta - przez ilość i formę, czyli pop-upy zasłaniające stronę, filmiki video zawierające dźwięk oraz klasyczne okienko z uciekającym iksem, które bardziej zraża i rozdrażnia odbiorców, niż reklamuje.