O czym chcesz poczytać na blogach?

Action rpg

Jeżozwierzum

Wchodzimy w sferę najbardziej indywidualną i taką, której nie jestem w stanie całkowicie opisać. Nie grałem we wszystko, więc po części muszę się sugerować cudzymi opiniami i moimi wrażeniami z filmików. Mimo to, powiem, jakie według mnie warto mieć.
Na Xboxa 360 warto zakupić parę gier: po pierwsze Mass Effect, wspaniały action RPG ( RPG to gra, w której bardzo ważną rolę odgrywa rozwój postaci) w klimatach Sci–Fi, który na tej platformie stawiał pierwsze kroki. Nie jest grą trudną, więc na początek idealny. Potem Fable II, też RPG akcji w klimatach baśni angielskich, które jednak jest nieco specyficzne, więc warto spróbować przed zakupem. Warto też zahaczyć o serię strzelanin Gears.

Inforrmacje o najnowszych betatestach gier

08:44, safkazg
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 marca 2010
Zamknięta beta Mytheon.

Trwają zapisy do zamkniętej bety Mytheon. Jest to action RPG osadzone w mitologicznym świecie, który zawiera masę elementów z mitologi całego świata, zaczynając od Egiptu i Rzymu, kończąc na Azji. W becie dostępne są 3 grywalne klasy, system walki oparty jest na kamieniach mocy, które pozwalają nam na korzystanie z czarów, przyzywanie pomocników lub stawiane struktur. Fabuła oparta jest na walce ludzi o uwolnienie się.

zawodowiec

RSS
środa, 05 sierpnia 2009
Fable II

No i przyszedł czas na pierwszą recenzje.
Fable II jest to gra z gatunku action rpg ale zacznimy od początku.
Po włączeniu gry i wybraniu rozpoczęciu nowej przygody stajemy przed wyborem kim chcemy grać mężczyzną czy kobietą. W obu przypadkach imie mamy to samo więc to tylko kwestia kosmetyczna. Po przebrnięciu zaczynamy gre
jako mały chłopiec/dziewczynka i wykonujemy kilka prostych misji jest rodzaj wstepu do historii oraz swego rodzaju trening. W dalszej przygodzie towrzyszy nam pies którego możemy wyszkolić w dwóch dziedzinach ataku oraz szukaniu skarbów. Im więcej gwiazdek posiada tym lepiej w teorii sie sprawdza o ile w tej drugiej idzie mu niezle to jesli chodzi o atakowanie przeciwników sprowadza się do atakowania leżących już przeciwnków. Każdy rpg cechować sie powinien dużą ilością broni,zbroi,czarów,eliksirów,masy przeciwnków i zadań do wykonania. W Fable II jest mnóstwo broni od typowych mieczy do broni palnej. Więc każdy coś dla siebie znajdzie większość broni posiada sloty czyli mniejsca na ulepszenia maksymalnie można mieć w broni trzy ulepszenia które kupuje się u kamieniarza. Ulepszeń jest.

Blog

Poza tym piękne lokacje bijące na głowę te z Arcanii, świetna zabawa typu hack’n'slash i duża ilość zadań do wykonania (większość jednak jest dość “sztamponowych” i znanych z innych tego typu produkcji).

Podsumowując. Mamy do czynienia z dobrą grą, której nie sposób pominąć czy uznać za nieudaną. Jeżeli oceniać ją jako action RPG jest dobra. Jeżeli jako H’n'S bardzo dobra. Na miano wybitności jednak trzeba będzie jeszcze popracować. Gra się miło, ale bardzo brakuje usprawnień w ekwipunku.

NDS Blog

Powrócili. Najpotężniejsze armie na świecie są bezradne, aby powstrzymać strach i chaos rozprzestrzeniony na ziemi. Maxim wraz ze swoją grupą poszukiwaczy przygód wyruszy by powstrzymać legendarnych bogów. Wędrując przez olbrzymi świat, spotkają na swojej drodze śmiertelnie niebezpieczne potwory, cenne skarby oraz diabelskie zagadki.

Lufia jest grą z gatunku action RPG. Gracz ma do wyboru 6 grywalnych postaci. Każda z innym zestawem specjalnych umiejętności i ataków.

[via Cubed3]

Galopująca Wyobraźnia - bloog.pl

Nie wiem, czy pisałam już co to jest LARP. Jeśli tak, napiszę jeszcze raz, a Wy nie musicie czytać ;P A jeśli nie, to się dowiecie o czymś super :) Ale jeśli pisałam to i tak na pewno nie o wszystkim co napisze tutaj, więc i tak możecie przeczytać. No dobra, nie kręcę więcej i przechodzę do tematu... Otóż skrót LARP wziął się z angielskiego Live Action Role Playing, czyli odgrywania ról na żywo. Jest to rodzaj RPG (Role Playing Games, co chyba wiecie), a od "papierowej" rozgrywki, czyli takiej gdzie postaci "tworzymy" opisując i rysując je na kartkach zgodnie z regułami danego systemu, czyli świata w którym gramy i tzw. mechaniki, czyli sposobu liczenia punktów i innych takich (może się kiedyś i o tym rozpiszę,.

I z bronią krótką (sztylet). Jest szlachcianką, więc siłą rzeczy trzeba wydac kilka punktów na "etykietę" i "wiedzę ogólną". Zabójcze jest granie postacią, która nie umie czytać ;P Raz mi się zdarzyło i były jaja. Ale nigdy więcej! (Nie ja wtedy tworzyłam tę postać) No, a wracając do LARPa. Gdy już wykupimy wszystkie umiejętności (te podane są bardziej RPGowe niż LARPowe, ale to dla pokazania zasad nabywania punktów), możemy przejść do fajniejszej części. Trzeba zdobyć strój. I gwarantuję wam, że szanse na to by był podobny to pierwowzoru są nikłe. Po porstu jak się zobaczy jakiś nadający się ciuch, to się go zakłada, a nie myśli - nie tak miało być. Trzeba oczywiście dbać, by było jak najwierniejsze,.

nerdpunk.wordpress.com

Donald Duck could have been swapped in as the protagonists and I probably wouldn’t have noticed.” [Game Informer] – ja widziałem mało równie wyrazistych [i porąbanych] postaci w grach, ale ok.

“The Youtube-style presentation is a success, but the rest of the game is just plain mediocre. The story is boring and the action feels far too generic.” [Gamer.no] – rozumiem, że recenzent nigdy nie widział nic poza youtubem.

Zawsze wierzyłem [o naiwny], że profesjonalny recenzent powinien mieć nie tylko wiedzę w swojej dziedzinie, ale również obycie w pop-kulturze, z której oceniane produkty czerpią. Nic to. Filmik na koniec. Szkoda.

    planszówki
  • rpg
  • Uncategorized

Tagi

anime anioły i demony antyk bogowie chaosu chaos Chaos in the Old World edgar allan poe Exodus Fallout 3 film fleux fun rpg Ghost in the shell GitS glass gra planszowa Homeworld 2 indie rpg In Nomine in nomine rpg Khorne klanarchia Mamoru Oshii Neal Stephenson ninja burger rpg Nurgle opera opera narodowa planszówka poe polskie rpg postapokalipsa ps3 pływ pływ rpg rpg rpg w 30 minut Scott Pilgrim Scott Pilgrim the game Slaanesh Star Wolves 2 Tzeentch Warhammer zagłada domu usherów Zamieć