O czym chcesz poczytać na blogach?

Acquisition

Macanie

Proces, który nasłuchuje, co dzieje się w powiązanych z nim aplikacjach. Jeśli zachodzi potrzeba przekazania czegoś userowi, to Growl wyświetla odpowiedni komunikat w zestandaryzowany, wybrany przez nas sposób. Można wybierać spośród wielu wzorów "dymków" - według mnie rządzi styl Smoke, chociaż największe wooow wywołało u mnie Music Video (komunikaty wyświetlają się w stylu podobnym do podpisów teledysków w jakimś MTV). Podstawowe style można podejrzeć w galerii, w sieci nie brakuje innych skórek. Powiadomienia mogą znikać, lub zostawać na ekranie. Wszystko jest konfigurowalne do oporu.

Jakie programy korzystają z Growl? Nie będę wymieniał wszystkich, lista jest na stronie programu. Mój Growl ma podpięte:

 • Acquisition
 • Adium
 • Cyberduck
 • Mail (trzeba doinstalować odpowiedni plugin)
 • Safari (jw)
 • iTunes (jw)
 • iStumbler
 • KisMac
 • Shiira
 • Skype
 • Transmission

Dzięki temu w Docku zrobiło się luźniej, nie muszę wgapiać się już nonstop w okno komunikatora (czytam wiadomości do mnie via Growl) i mam poczucie pełnej kontroli nad tym, co dzieje się w moim komputerze. Oczywiście jest jeszcze sterta zaawansowanych funkcji (np. przesyłanie powiadomień na ekran innego Maka!), ale nie mam na razie potrzeby grzebania się w tym.

Wkurzają mnie tylko dwie rzeczy: brak integracji z Operą (operowe powiadomienia są paskudne nawet jak pecetowe standardy) oraz to, że to zewnętrzna.

Centrum Inicjatyw Międzynarodowych | Blog stowarzyszenia

Billion population that feels being worse than us and is still afraid of us – doesn’t it sound incredible?!

Besides language, the participants noticed a few other difficulties in communication, the main being a de facto existence of ‘two Internets’: while we in the West are using Facebook and Twitter, Chinese have their own Renren (人人网) and Sina Weibo (新浪微博), how and where can we then meet is a huge philosophic and logistic question…

For me, who has never had a real closer contact with Chinese people, these discoveries are of unprecedented nature and I regard them as my personal biggest added value of the meeting. An acquisition of the awareness of a need of the mutual respect leading to an endeavour of understanding of others’ perceptions – this is my absolutely exceptional and priceless experience.

***

The results of the project in the form of recommendations for European and Chinese stakeholders are available at euchinayouth.eu.

:::when you were young you were the king of carrot flowers :::

Muzyce (jakkolwiek by jarmarczna nie była) słychać SŁOŃCE.

A ja w tym polskim słońcu marznę w polarze, nadgryzana przez gorączkę i atak gardłowych wirusisk. Jedyny pożytek z choroby jest taki, że potrzebuję znacznie mniej jedzenia i snu, zwłaszcza tego drugiego - co w momencie przyswajania tysięcy idiomów z książki pana Bywatera może okazać się zbawienne.
Po trzech pluszzach aktivach zwijam się jednak w kłębek i zamykam oczy.

Drugą piosenką, niosącą obietnicę słońca, jest Clandestino Manu Chao.
Trzy lata studiów filologicznych dają COŚ, co ciężko nabyć na jakichkolwiek innych: pół godziny nad tekstem w języku obcym (lecz europejskim) i już znamy Zasady. Ćwicząc swój Language Acquisition Device na filmach w dziwnych językach podłapałam co nieco norweskiego.

skomentuj (4)
_______

14:43:50 2004-06-03
life of pi.

W dalszym ciągu choruję, dławię się na ulicy wiatrem, przychodzę do domu tak zmęczona, że pod prysznicem padam prawie na twarz, a przecież nie znoszę świadomości, że na mojej skórze jest KURZ.

Absolutnie NIC się nie dzieje.
Posuwam się w przyswajaniu idiomów z prędkością odrzutowca. W takich chwilach cieszę się, że nikt nie napastuje mnie propozycjami radosnego szwendania się po mieście, bo musiałabym brutalnie odmówić - a potem nie.

Blog 4kredyt

Zagranicznej najczęściej stosowanym terminem dla określenia połączeń między firmami jest mergers&acquisition (M&A) obok takeover, consolidation oraz buyout. Bardzo często spotyka się określenie merger (fuzja) w powiązaniu z takeover (przejęcie). W związku z tym z fuzją (ang. merger) mamy do czynienia wtedy, gdy dwa (lub więcej) przedsiębiorstwa, początkowo autonomiczne, w wyniku umowy łączą się dla stworzenia nowego przedsiębiorstwa. Każde z nich traci przy tym dotychczasową odrębność i osobowość prawną. Właściciele łączących się przedsiębiorstw otrzymują tytuły własności w przedsiębiorstwie powstałym w wyniku połączenia. W Polsce to zdarzenie często nazywane jest konsolidacją. Z kolei za przejęcie (ang. acquisitions) uznaje się zdobycie kontroli przez firmę (najczęściej silniejszą ekonomicznie) nad inną firmą przez nabycie jej akcji (udziałów) w liczbie, wystarczającej do kontroli i zarządzania. To zdarzenie wielu polskich ekonomistów określa mianem fuzji lub wymiennie inkorporacją, lub wcieleniem”.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt gotówkowy 2008-08-13 Kredyt gotówkowy
Kredyt gotówkowy -