O czym chcesz poczytać na blogach?

Aconcagua

Argentyna

W południowej części Ameryki Południowej nad Oceanem Atlantyckim. Z wycieczki last minute do Argentyny najlepiej skorzystać w okresie od grudnia do marca, kiedy to woda jest najcieplejsza, a temperatury powietrza są najwyższe i wynoszą średnio od 27°C do 30°C.

Na wakacje do Argentyny turystów przyciąga bogactwo i różnorodność natury i krajobrazów, tropikalne puszcze, jeziora, imponujące szczyty górskie, monumentalne lodowce oraz piękne, piaszczyste plaże.
Wschodnia część kraju to tereny nizinnej pampy podczas, gdy zachodnia część Argentyny zdominowana jest przez góry Andy o ostrej rzeźbie. Znajduje się tu najwyższy szczyt obu Ameryk- Aconcagua o wysokości 6962 m. n. p. m. Andy są rajem dla miłośników turystyki górskiej. Ponadto wiele możliwości aktywnego wypoczynku dają spływy górskimi potokami, lotniarstwo oraz windsurfing.

Do najciekawszych miejsc turystycznych Argentyny, bardzo licznie przyciągających turystów na wycieczki, należy niezwykle widowiskowy, najpiękniejszy na świecie wodospad Iquazu, wysokogórski park Aconcagua, polodowcowe jezioro Nahuel Huari, Półwysep Valdes z bardzo ciekawą przyrodą i atrakcyjnymi plażami, ogromy park narodowy Los Alerces, park narodowy Los Glaciares z fantastycznymi tworami skalnymi i polodowcowymi oraz nadmorski park narodowy.

merlot.blog

Wino Nimbus 2011-05-04 20:21:49

Odkryłem właśnie, że dwóch polskich importerów sprawdza wino o tej samej nazwie. Choć uwaga - nie jest to wino od tego samego producenta, więcej, nawet z tych samych krajów. Dom Wina sprzedaje bułgarskie wino z Niziny Trackiej Nimbus Syrah Castra Rubra, które jest opisane jako: niezwykle intrygujące w nosie, z klasycznymi nutami fiołków. Wino mocne, pełne, o doskonałej strukturze. W ustach ciepłe, bogate, soczyste, o satynowych garbnikach. Posiada duży potencjał dojrzewania. Znakomity dodatek do zimnych mięs, ale również do steku lub wieprzowiny z grilla. Centrum Wina sprzedaje Nimbus Estate Cabernet Sauvignon Single Vineyard, powstające w Chile, w Casablanca Valley, Aconcagua z deklaracją: Cabernet Sauvignon z niewielką domieszką Petit Verdot. W nosie skoncentrowany, wielowymiarowy - śliwki, maliny, wiśnie, czarny pieprz, tytoń a nawet odrobina mentolu. Usta konsekwentne, długi, mocny finisz. Polecam porównanie.

skomentuj (0)
Strona główna
maj 2011
Szampan
Wino

América Latina

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Z KONTRY

Viva Unión San Felipe!

Nie tak dawno pisałem o drużynie Sportu Huancayo, która zwyciężając w Copa Perú uzyskała przepustkę do pierwszej ligi swojego kraju. Nie umniejszając nic drużynie z gór, należy przypomnieć, że potykała się ona wyłącznie z drużynami z mniej lub bardziej głębokiego zaplecza peruwiańskiej elity. Tymczasem w sąsiednim Chile trwa pucharowy sen drugoligowego Uniónu San Felipe. Piłkarze ze stanu Valparaíso, nad którym góruje potężna Aconcagua (najwyższy szczyt obydwu Ameryk), awansowali właśnie do finału najbardziej prestiżowych rozgrywek pucharowych w swoim kraju – Copa Chile. Uczynili to w imponującym stylu, eliminując po drodze czterech pierwszoligowców.

Na pierwszym planie Dolina Aconcagui wraz z San Felipe, w tle Andy

Na wstępie zaznaczyć trzeba, że Unión San Felipe nie jest drużyną anonimową w chilijskim futbolu. Zdążył się on już zapisać złotymi zgłoskami w annałach rodzimej piłki nożnej, zostając pierwszym i jedynym po dziś dzień zespołem, który w dwóch następujących po sobie latach.