O czym chcesz poczytać na blogach?

Ackermann

mzk.blog

Burmistrzowi.

             A co z dawnym mieszkańcami tych ziem, których i my w różnoraki sposób upamiętniamy: cała dynastia Gryfitów, św. Otton biskup Bambergu – Apostoł Pomorza, Wojciech (Adalbert) – kapelan Bolesława Krzywoustego pierwszy biskup pomorski w Wolinie, Johannes Bugenhagen – reformator kościoła, Ewald Jürgen von Kleist – twórca kondensatora elektrycznego, Hermann Haken – jeden z najlepszych nadburmistrzów Szczecina i jego następcy Friedrich Ackermann czy Rutch von Kleist-Retzow która wraz z pastorem Dietrichem Bonhoefferem w Zdrojach stworzyła ruch antyfaszystowski pn. Kościoł Wyznający i poprzez Ewalda-Heinricha von Kleista-Schmenzin zwerbowanego przez Clausa von Stauffenberga do zamachu na Adolfa Hitlera uczestniczyła w nim. Czy czcząc pamięć takich jak wyżej wymienieni mieszkańcy Prowincji Pomorskiej jesteśmy w oczach Jaroslawa Kaczyńskiego jeszcze Polakami czy już nie?

Z jakich faktów historycznych na Pomorzu mamy się cieszyć, a z jakich już nie? Czy powinno.

whatever people say i am, that's what i'm not - Onet.pl Blog

Jest jak na dloni. niedojrzalosc, niezdecydowanie, chora zaleznosc od matki... wszystko. jak slimak bez domku. co za trafne porownanie! kiedy ktos jest tam i mowi, ze fajnie, ze tylko to to i tamto, ze szybciutko i bedzie jeszcze fajniej, ze materac, ze wiaderko z woda, troche farby, troche tapety, ze bedzie dobrze, to wtedy mysle, ze faktycznie moze tak bedzie. wystarczy, ze wchodze do domu i widze jej mine i wiem juz, ze nigdy, bo ona po prostu w ogole we mnie nie wierzy i nie rozumie i jest zla. caly czas zla na mnie. ze mowie, ze nie mowie, ze robie albo nie, ze prosze kogos o pomoc i ze nie prosze. zla o wszystko i za wszystko.
i przez miesiac przytakiwala, kiedy mowilam, ze umowie ja do tego instytutu ackermanna, a wczoraj powiedziala, ze nie i ze nie mam sie nia zajmowac, bo ona sama wie, co ma robic. i nie chce przyjac ode mnie tego, ze branie tabletek przeciwbolowych latami nie zlikwiduje zrodla bolu. bo przeciez, co ja tam wiem i tylko te filozoficzne brednie i mam sie nie odzywac i dac jej spokoj.
jak rownia pochyla.
sc. (12:29)
cisza...

06 sierpnia 2007

Grodno

Którym spędziła ostatnie dziesięciolecia swego życia Eliza Orzeszkowa. Co prawda, raz go rozebrano i przeniesiono kilka metrów dalej. Ale podobno ten kolor niebieski jest taki sam jak sto lat temu, kiedy to pisarka pozytywistka urządziła tu tajną szkołę i bibliotekę publiczną na rzecz polonizacji zrusyfikowanych rodaków.
Więcej »

09:20, ewropa , Grodno
Link Dodaj komentarz »
Cmentarz farny

Autor: Felix Ackermann

Podoba ci się zdjęcie? To potrzymuj to blogwisko za pomocą linka!

09:17, ewropa , Grodno
Link Komentarze (2) »
niedziela, 27 listopada 2005
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Z Białegostoku można szybciutko za dwa dolary przejechać do Grodna. Trzeba tylko wiedzieć skąd i jak. No i musi się nazbierać wóz do Kuźnicy. Jedzie się wtedy razem z handlarzami z Jurowieckeij srebnym mercedesem,.

elbow.blog

Małysza Polak w II serii. Simon Ammann (SUI), prezentujący na treningach bardzo dobrą formę, tym razem 124m, Kazuyoshi Funaki (JPN) 125m. Ulubieniec miejscowych kibiców, Roberto Cecon skacze gorzej niż Bachleda - 118m.

Bardzo dobrze skacze, pierwszy z Finów - Tami Kiuru 126m. Broniący tytułu na dużej skoczni Niemiec Martin Schmitt 118m i wiadomym było, zresztą zgodnie z oczekiwaniami, że nie obroni tytułu. Arttu Lappi, następny Fin który przekracza granicę 120m. Drugi na rozgrzewce Robert Kranjec (SLO) w konkursie skacze 127m. Fenomenalny skok oddał jeden z faworytów - Matti Hautamaeki. 134m - poprawiony o metr rekord skoczni, należący wcześniej do kombinatora norweskiego Ronny Ackermanna (GER). Wysoko postawił poprzeczkę przed Kasai, Hannawaldem i Małyszem. Pierwszy z nich, Japończyk Kasai uzyskał 131m, jego kolega z reprezentacji Miyahira przy skoku na 130m miał kłopoty z lądowaniem i lekko obniżone noty za styl. Dobre skoki oddawali liderzy PŚ, ale nie mogli zagrozić Mattiemu Hautamaeki. Pettersen (NOR), Widhoelzl (AUT), Peterka (SLO) czy Liegl (AUT) skakali powyżej 120m, ale to zdecydowanie za mało by podjąc walkę z fenomenalnym dziś Finem.

Ale pokazał się skoczek, który podjął walkę! Adam Małysz podobnie jak Hautameki uzyskuje 134m i tracąc tylko 0,5pkt zajmował po I serii drugą pozycję. Wielkie rozczarowanie przeżył doświadczony Janne.