O czym chcesz poczytać na blogach?

Aceton

Beauty-nails - Onet.pl Blog

–primer może byc w sztyfcie lub w pedzelku, ważne jest aby
chwile (około 1min.) pozostał na paznokciu i odparował! Primer zwieksza przyczepnosc żelu!

8. Nakładamy na cała powierzchnie paznokcia cienka warstwe 5elu podkładowego – korzystamy z pedzelka #6 i
uwa-amy aby nie zalac skórek przy wale paznokciowym!!

9. Wkładamy pod lampe UV na 2 min.

Uwaga!

Za ka­dym razem po nało­eniu ­żelu uv myjemy pedzelek w acetonie, pedzelek powinien miec czysty włos to
gwarantuje nam, ­że aplikujac ­żel na płytke nie pozostawimy brzydkich sladów w postaci nierównosci na powierzchni ­żelu!

10. Nakładamy na wolny brzeg paznokcia białego frencha i budujemy ładna linie usmiechu staramy sie nakładac jak
najciensza warstwe białego ­elu ponieważ zbyt gruba warstwa może szybko „rozlac sie” po paznokciu. Czynnosc ta
(krok 10 i 11) powinno sie wykonac 2 razy wówczas french nie bedzie miał przeswitów.

Kamila Kucharczyk Kraków stylizacja paznokci tipsy żelowe żel na stopach french - Onet.pl Blog

Są bardzo twarde, więc to, że są niekiedy długie, nie obniża ich odporności. Owszem, zdarza się, że w wyniku uderzenia fragment tipsa odpadnie, ale takie uszkodzenie nietrudno naprawić.

Czy tipsy można samodzielnie obcinać i skracać?

Nie można ich obcinać, ponieważ są bardzo twarde, więc jest to po prostu niemożliwe. Można natomiast je piłować, przy użyciu specjalnego pilniczka o wysokiej ziarnistości.

Czy zmywacz je niszczy?

Nie, jeśli używasz zmywacza bezacetonowego. Aceton zawarty w klasycznym zmywaczu rozpuszcza tworzywo, powodując nie estetyczne smugi.

Jak często trzeba uzupełniać tipsy?

Optymalnie - raz w miesiącu, ale czas ten można wydłużyć nawet dwukrotnie, wyrównując różnicę między tipsem a odrastającym paznokciem, delikatnie spiłowując granicę.

Ile to kosztuje?

To oczywiście zależy, czy chcesz udać się do salonu kosmetycznego (nałożenie od 100 do 150 złotych, uzupełnienie około 70 złotych) czy skorzystać z usług.

Jestem lekiem na całe zło..

Mama, ciocia, przyjaciółka, kuzynki, chrzestna. Miło mi gdy ktoś docenia moja prace. Jednak mój spokój zburzyło zadane mi ostatnio pytanie „jakie korzyści z tego mam..??” brakło mi słów by odpowiedzieć. Przecież ja to lubię, sprawia mi to ogromną frajdę jeszcze miałabym żądać za to wynagrodzenia. Gdy w końcu udzieliłam odpowiedzi to zostałam perfidnie wyśmiana i wyzwana od naiwniaków. Zastanawiałam się wtedy nad tym iż chyba gdzieś w środku, powoli moje serce skute lodem topnieje. Może to dziwne, iż za darmo siedzę po 3-4 godziny i dłubię minimalne wzorki wdychając aceton itp. Jednak lubię to i nie przestanę się w to bawić.
Ostatnio również zarzucona mi brak samokrytyki. Ale po co mi ona..?! Mam użalać się nad swoimi wadami, niedoskonałościami itd… itd..?! Ok.. Ale pytam po co..! Chyba po to by ludzie mogli mnie porównać Do Emo. A na tym jakoś poważnie mi nie zależy. Uważam jednak iż mam w sobie jakąś ilość samokrytyki . Jednak nie narzucam się z nią gdyż to mogło by wywołać „lawinę litości” w was skierowaną ku mojej osobie. Tworząc coś własnymi siłami czuję jakoś znikomą ilość dumy, jednak gdy ktoś specjalnie krytykuję to.

Wojciech Bońkowski

Parę lirów. Pod tym względem świat się bardzo zmienił. Teraz świat przychodził do Quintarellego, w kolejce po butelki ustawiali się Rosjanie i Japończycy, a nasz polski importer jego win – Salute – pierwsze zamówienie musiał składać nieomalże fortelem.

Niektórzy na Quintarellego psioczyli. Że za drogo, że wina zbyt skoncentrowane, masywne – nawet najprostsza tutejsza etykieta Primofiore warta była więcej niż niektóre Amarone, Quintarelli w zasadzie do wszystkich win używał suszonych gron, czyli techniki Amarone właśnie. Że wina na granicy wady, z lotną kwasowością, nutami politury, acetonu, utlenione. Oj tak, balansowały na granicy wady, ale po tej właściwej stronie, bo swej lotnej kwasowości umiały przeciwstawić ogromną moc owocu, winogronowy wulkan śmiejący się z upływu czasu – im były starsze, tym zdawały się młodsze, soczystsze; nie piłem nigdy wina Quintarellego, które wydawałoby się w pełni dojrzałe. Nawet podstawowego Primofiore.

Niezapomniane.

Wina Quintarellego balansowały na granicy wady, jak wiele wielkich win tego świata, Château Musar, Beaucastel, Nicolas Joly,.

. - Onet.pl Blog


25 sierpnia 2008
Moja jedyna szkatułka.
Moja szkatułka.
Trzymam ją w dłoniach każdego dnia.
Widuję ją codziennie.
 Nie jest taka jak wszystkie. Jest wyjątkowa. Nie tak jak inne, nie przechowuję w niej staroci. Nie wspominam przy niej tego co było, co przeżyłam. Jest metalowa i bez wieczka. Zwę ją popielniczką.
Trzymam ją w dłoni każdego dnia, gdy w drugiej mam papierosa.
Widuję ją każdego dnia, gdy pale papierosa.
NoName (00:54)
2 komentarze

15 sierpnia 2008
Nadmiar lakieru do paznocki.
W pokoju czuć zapach acetonu i lakieru do paznokci. Kidy nie mam pomalowanych paznokci zaczyna boleć mnie głowa. To.

Pro-ana cel w zyciu - Onet.pl Blog

więcej zdjęć

23 marca 2009
Ja i Ona....

Karmię się powietrzem,bo to niskokaloryczne
i można jeść w dużych ilościach.
Na całe gardło krzyczę głodem.
Dymię oddechem,wiem jesteś niesprzyzwyczajony
do zapachu acetonu...

 

 

Zakradam się czasem okruszkami palców.