O czym chcesz poczytać na blogach?

Absorpcja

Pracownia RTG

Aparatu RTG. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że sprzęt jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia oraz sprawny – wynik badania będzie wiarygodny. RTG to technika obrazowania powszechna, wykorzystująca promieniowanie rentgenowskie. Stosowana w medycynie jest głównie w diagnostyce układu kostnego. W metodzie tej wykorzystane jest zjawisko różnego pochłaniania promieniowania rentgenowskiego przez różne tkanki ciała. Szczególnie duża różnica jest między pochłanianiem tkanek miękkich i kości. Przechodzące przez ciało promieniowanie powoduje zaczernienie kliszy fotograficznej w stopniu zależnym od natężenia tego promieniowania. Tkanka kostna wykazuje znacznie większą zdolność absorpcji promieniowania niż otaczające ją tkanki miękkie, dzięki czemu widoczna jest na kliszy jako miejsce niezaczernione. Badań RTG nie można stosować do diagnostyki tkanek miękkich ze względu na zbyt małe różnice ich współczynników absorpcji.

darc blog

Włosów przerzuconym niedbale z prawa na lewo? Albo sposobem spięcia dokumentów ?!?!?!?!
Dotarłam do psychologów, adresy przekazałam, nie jestem w stanie NIC więcej zrobić, poza poproszeniem o niemieszanie pracy z życiem prywatnym, przychodzeniem na 8.00 a nie 8.37 ! i ogólnie weselszym podejściem do życia. Tak wiem, pewnie jej ciężko, bo mąż w rozjazdach, syniuniek chorowity i najlepiej jakby leżał na jakimś antyseptyku i w ogóle nie miał kontaktu z otoczeniem, bo wirusy go wręcz zabijają. I nie ma wspracia w rodzinie, bo teściowa to szalona krowa, a jej rodzice daleko i bąbelek nie lubi tam jeździć. Ale ja też nie jestem nadczłowiekiem, mam granice i taki a nie inny poziom absorpcji info z zewnątrz i JUŻ PO PROSTU NIE WYTRZYMUJĘ.

Help! Hilfe!

grrrrrrrrrrrr ....


***2007-08-22 12:54:17 skomentuj (1)

wtorek

***

dzień pełen wrażeń od samego rana. Najpierw postanowiłam zaspać, po czym doszłam na wpół sennie do wniosku, że to jednak nie jest metoda wychowawcza dla moich współ. Mega szybkie oblucje, doprowadzenie się do stanu w miarę ludzkiego. Po drodze trafiłyśmy na gigantyczny 40 minutowy co najmniej korek. W ostatnim momencie pojechałyśmy prosto z zamiarem ominięcia centrum miasta. Zjeżdżając z głównego skrzyżowania w dwupasmową drogę,.

motylanoga.blogwalking i my shoes 2005-08-03 17:22:38

czasem jak wzorcowy psychopata z hamerykańskich filmów, miewam pragnienie ubrania się w inne życie. okiem widza dostrzegam utopie to tu, to tam, to tu. aż razi barwą i zachęca do absorpcji. odwrotnie proporcjonalnie do mojej własnej, osobistej stabilizacji...

"Kiedy tak sobie patrzę na tę otaczającą nas rzeczywistość, to mi przychodzi
do głowy taka myśl, że wczoraj było chujowo, dziś jest chujowo, jutro będzie
chujowo...
Czyżby, kurwa, wreszcie długo oczekiwana stabilizacja?..."
(stare, adekwatne i wprost proporcjonalne)

skomentuj (4)

czasem się zdarza coś stłuc 2005-08-29 09:25:08

Paryż mnie potrzaskał. Się poskładałam. Teraz jak potłuczone lustro odbijam wiele twarzy. Koniecznie muszę znaleźć sobie inne hobby, niż.

róża

# 93

piątek, 20.stycznia.2012, 15:52


Widzimy się jeszcze
w jaskółczych migotach
uskrzydlonych jesieniach -
może wiosnach


To fraktakl barwnej dominaty
to absorpcja większości
lub całego światła
jego rozszczepień i wiązek -
małych
maleńkich


To tak naprawdę nic nie znaczy.Nie-znaczenia też mają swoje znaczenie.


 

Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi:
Komentarze (0), DodajThegirlintrouble - Onet.pl Blog

Komentarz

25 marca 2012
Nawierzchnia wykonana z gumy.
Nowoczesna nawierzchnia syntetyczna może być stosowana zarówno na placach zabaw jak i obiektach sportowych. Płyty gumowe są produkowane z kolorowego granulatu gumowego związanego klejem poliuretanowym.
Takie nawierzchnie na plac zabaw pozwalają dziecku na bezpieczną zabawę, ponieważ nawierzchnie te cechują wysokie właściwości absorpcji uderzenia. Gumowe płyty na plac zabaw mogą być instalowane bezpośrednio na nawierzchni piaszczystej lub żwirowej. Podłoże powinno być dokładnie wypoziomowane oraz mrozoodporne. Płyty z gumy na nawierzchnie placów zabawowych ułożone powinny być na mocnym, zwięzłym i stabilnym podłożu. W tym celu najlepiej wykorzystać tłuczeń kamienny, żwir, piasek lub beton. W celu prawidłowego utwardzenia i związania materiału na podłoże należy użyć maszyny wibracyjnej służącej również przy montażu kostki brukowej W celu prawidłowego odprowadzenia wody z nawierzchni wykonanego placu z płyty gumowe j należy przed ułożeniem nawierzchni elastycznej zapewnić osuszanie wody. W tym.